Jump to content

New Leon FR


thunder
 Share

Postare recomandată

A fost surprins iarasi la teste prin oras un alt Leon FR:

http://spanish.autoblog.com/2006/03/07/fot...cute-n-fr-2007/

Diferentele in interior par minore, bara frontala sigur va fi alta, jantele sunt ca cele de la Altea FR, cert este ca motorul va fi benzinar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    7

  • Shtrumf2k

    7

  • bbm

    6

  • Havoc

    5

A fost surprins iarasi la teste prin oras un alt Leon FR:

http://spanish.autoblog.com/2006/03/07/fot...cute-n-fr-2007/

Diferentele in interior par minore, bara frontala sigur va fi alta, jantele sunt ca cele de la Altea FR, cert este ca motorul va fi benzinar...

arata chiar bine !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a aparut noul Leon FR la Geneva?

daca are cineva poze sau o data la care o sa fie lansat, ar fi de real interes

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noul Leon FR nu a fost prezent la salonul de la Geneva.

Uite un link cu cele mai importante saloanele auto ale anului:

http://www.automobil-magazin.de/messe.htm

Se pare ca nu avem Barcelona, de obicei era prin mai-iunie.

Dupa mine logic ar fi ca noul FR sa fie expus la Madrid in iunie, iar Cupra la Paris in octombrie.

Parerea mea despre ultimele spyphotos nu este cea mai buna. Banuiesc ca bara e una provizorie, dar la interior ma asteptam la ceva mult diferentiat fata de cel standard, macar consola sa fie neagra ca si la altea fr daca nu cu insertii de carbon... asta e, sa speram ca nu este varianta finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

INTEGRALE AMBELE?

cupra R nu cred ca o sa fie integrala niciodata (la fel G5 gti) !! noul S3 sigur o sa aibe quattro (acolo este traditia) !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar produce seat Cupra/FR cu tractiune integrala ar fura mult din clientii de la A3. Oricum se fac in aceiasi fabrica ambele brand-uri de masini.

Este si in politica grupul VAG o regula prin care brand-urile din grup trebuie sa fie diferentiate nu numai la pret dar si calitati/dotari. :)

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar produce seat Cupra/FR cu tractiune integrala ar fura mult din clientii de la A3. Oricum se fac in aceiasi fabrica ambele brad-uri de masini.

Este si in politica grupul VAG o regula prin care brand-urile din grup trebuie sa fie diferentiate nu numai la pret dar si calitati/dotari. :)

bine zici !! daca exista cupra R cu 4 * 4 ..............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Sunteti siguri ca nu va aparea noul Leon FR si cu 2.0 TDI de 170 CP (cel care este actual pe Altea FR) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pacat ca nu vine si cu kitul aerodinamic! Sunt curios ce pret va avea!

Poate vor pune totusi pe cupra kitul aerodinamic :huh:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am trecut sambata pe la Seat Aviatie si tipa de acolo mi-a spus ca in maxim o saptamana au preturi si specificatii pt FR, ambele variante de 200cp(2.0 TFSI) si 170cp(2.0 TDI)

informativ pretul ar fi in jur de 20.900 cip pt varianta diesel, doar informativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi la Metrotehnica sa intreb de noul leon FR :D. Asteapta si ei cu nerabadare sa vina specificatiile si preturile. Sunt curios daca 2.0 TDI 170 CP vine cu DSG. Ar fi masina ideala pentru mine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ce ati postat voi se confirma. iata comunicatul de presa de la Seat S.A.:

17.5.2006 - Please be informed we have published the following information on our Press Webpage http://media.seat.com:

MADRID MOTOR SHOW 2006

World debut for new SEAT Le

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Decat 15cp diferenta intre Leon FR si Sport-UP 2.0TFSI? Mi se pare cam putin. La generatia mea au fost initial au fost 30 si apoi 45cp.

Sa vedem diferenta de pret, dar ceva nu pica bine aici, unul din modele cred ca va avea de suferit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

versiunea de 185 de cai vor sa o scoata din fabricatie, o sa ramana doar cea de 200

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi se pare aberant sa ai 2 motoare la fel cu diferenta de 15 cai...ar fi logic sa se intample ce spune Shtrumf2k.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pe www.seat.ro se poate configura deja noul Leon FR 2.0 TFSI 200CP precum si 2.0 TDI 170CP!!

:)

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am configurat si eu acum :).

Am fost surprins sa gasesc in optionale si Mufa pentru intrare USB sau Mufa pentru intrare IPOD.

That's a first la seat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate configura si pe site-ul de la www.alto-syncro.ro si sa-ti faci si un scadentar pt leasing! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si dotari de serie noi : - DSR(Dynamic Steering Response),

- Oglinzi exterioare electrice si incalzite

- Radio CD MP3, 6 difuzoare ( le-au mai ramas difuri vechi pe stoc :) ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu ma uitasem cu ce vine dotat din fabrica! Este foarte interesanta lista! In afara de esp si bixenon n-ai mai pune decat trapa poate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu portul USB instalat se poate cupla direct un memory stick la sistemul audio?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

apropos de leon 1P FR, e vreo diferenta fizica la mecanica masinii intre asta si leon tfsi de 185 de cai? stiu ca diferenta e doar din managementu motorului... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!