Jump to content

New Leon FR


thunder
 Share

Postare recomandată

Am gasit 3 poze din care ar rezulta modificarile aduse pentru versiunea FR al noului Leon.

Pozele au fost facute cu un telefon mobil.

Sincer, hala nu prea pare fabrica de la Martorrel , insa le-am pus sa va dati cu parerea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    7

  • Shtrumf2k

    7

  • bbm

    6

  • Havoc

    5

Din cate imi dau eu seama, masca(bara) frontala este preluata de la Leon prototype, arata bine, dar jantele sunt Alhena de 17" in loc de unele de 18''.

Motorizarea insa am inteles ca este s.f.... Mai adaug si eu o poza:

fr6mq.th.jpg

Pana la lansarea pe piata cred ca va trebui sa treaca intai Salonul de la Geneva, cand probabil vom vedea si upgrade-ul interiorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt foarte curios ce preturi o sa aiba varianta FR!

Imi doresc sa fie o supriza cum au facut cu Golf 5 GTI care costa f aproape de de Golf 5 2.0 Tdi!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate imi dau eu seama, masca(bara) frontala este preluata de la Leon prototype

Si bara-spate e tot ca la prototip.

Si motorul este 2.0 TDI 170 C.P. sau 2.0 TFSI 200 C.P.

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) urata masina parca ar fi tractor tunat, s-a ales praful de L E O N :D

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina arata bine si din cate am citit pe net asta ar putea fi varianta finala pt FR

pret de plecare in jur de 20.000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

wow arata superb!!! imi place tot mai mult noul leon parca pe zi ce trece mi se pare mai frumos ...

desi initial aveam senzatzia ca nu e la fel de frumos ca precedentu!!!

ma bate gandu la unul ...ce sa zic de un cupra???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai este foarte posibil ca acest kit sa fie in dotarea de la FR.

FR nu se produce inca. La sfarsitul anului acesta va fi lansat impreuna cu cupra la diferenta de o luna de zile unul de celalalt!

Este demential cu kitul aerodinamic. Daca ar fi in dotarea standars (kitul asta), noul leon ar rupe toate recordurile de vanzari! L-am vedea peste tot.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu m-am obisnuit cu noul leon !! personal inca-mi place mai mult vechea forma !! motorul TDI de 170 cp pare un real progres !! daca va exista si o varianta cu 4 roti motrice (cum a fost cindva cupra 4 tdi), este o varianta de luat in calcul !!

orice kit ii pui, parca tot a alfa 147 aduce !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu m-am obisnuit cu noul leon !! personal inca-mi place mai mult vechea forma !! motorul TDI de 170 cp pare un real progres !! daca va exista si o varianta cu 4 roti motrice (cum a fost cindva cupra 4 tdi), este o varianta de luat in calcul !!

orice kit ii pui, parca tot a alfa 147 aduce !!

nu e cupra este kit-ul aero de care s-a mai vorbit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e cupra este kit-ul aero de care s-a mai vorbit

asa ziceam si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cititi va rog articolul. GermanCarFans nu e orice site de pe internet, nu spun ca este sau nu adevarat dar merita o oarecare atentie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lansarea lui Leon FR va fi in iunie si Cupra in noiembrie. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ma binoclez mai bine la sigla laterala am impresia ca e totusi vorba de FR. E posibil ca modelul "spionat" sa fie doar cu motorizare de viitoare Cupra. Culoarea este una noua, parca e mai inchisa decat rosu emotion, kitul aerodinamic arata bine, dar sper totusi ca varianta finala sa semene cu Leon Prototype.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

body-kit nu este cel de FR, in Autocar apare varianta FR cum este leonul gri de mai sus, asta este pe lista de optiuni cum a scris thunder

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine.

Cred ca o sa aiba succes, acum sa vedem pretul si motorizarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poate fi vorba nici de FR si nici de Cupra. nu a iesit inca nici una din aceste variante pe poarta fabricii. este probabil un seat leon obisnuit, care a fost luat de vreo firma de tunninig si facuta ca la carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

noile cupra R si audi S3 se vor lansa la salonul auto de la paris - sfirsitul lui septembrie -> inceputul lui octombrie !! ambele motoare Tfsi de 2 L, cupra 240 cp (tractiune fata), S3 272 cp (quattro);

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mai degraba noua Cupra, frane brembo nu cred ca se pun pe FR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gurile alea de aerisire verticale din bara spate le-am vazut si la JE Design pe modelul ala negru. Doar ca acolo veneau in completarea unor evazari destul de generoase ale aripilor. La chitul original seat parca nu arata la fel de bine. Nu stiu ce sa zic. In schimb bara fata arata fain de tot. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!