Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare... daca sertarele de sub scaunele din fata se pot monta si pe G5. Din cate stiu Golf Plus le are din uzina... diferente intre scaunele celor 2 modele nu observ.

Mai este o firma in Timisoara care aduce accesorii originale pentru VW Audi, dar preturile mi se par exagerate.. http://accesoriituning.blogspot.com/

Multumesc!

Modificat de ove
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • sol1

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se pot monta pe Golf V.Am cautat eu un Diy pe vortex si am gasit insa e un pic de munca fiind necesara demontarea scaunelor.

PS:De unde comandam pana la urma?Facem group buy sau nu?Eu as vrea sa iau ceva....prospectez toate cele 3 site-uri sa vad ce si de unde... :rolleyes:

LE:Pe acel site din Romania nu am gasit nimic interesant produsele fiind destul de scumpe:(..poate doar sertarele de sub scaune....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc @4abc,

Sunt interesat sa iau acele sertare de sub scaune, ar fi mai multe de comandat dar in limita banilor.., cum procedam? user yahoo: ovidiuvicar@ .

Printr-un post din 3-Oct-2007 intrebai de sertare.. pana la urma ti le ai cumparat? instructiuni de montaj poti sa mi trimit in caz ca ai asa ceva..?

Mersi.

Modificat de ove
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci hai sa nu mai stam pe ganduri si sa ne facem un "grup buy" si sa ii dam bice...

merita incercat pentru prima data macar asa usor... dar daca ei zic ca sunt produse OEM, atunci treaba este super.

Ma bag si ma pot ocupa si de logistica!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am sunat la dealer pentru niste covorase si mi s-a spus ca pretul lor este aproape 3 milioane... Mi se pare exagerat pentru niste bucati de cauciuc(la urma urmei doar asta sunt). Voi ati luat de la dealer covorase? Eu ma gandesc sa-mi cumpar unele de la un magazin de piese auto sau dintr-un supermarket. Dar nu stiu daca vin bine in masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa un efort si ia de la dealer daca poti.

Eu am dat 3 mil pe ale mele si crede-ma ca merita. Vin bine in masina. Se vede ca sunt de acolo, se potrivesc prin toate colturile.

Ca practica...sunt ca orice covorase, dar daca tii la estetica -> merita din plin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sorin22

Eu am luat de la Quark Motors Arad un set de covorase din cauciuc in luna decembrie 2007.. si ma costat 185,00 pret in care au intrat si un set de elemente de prindere ovalizate fata de mocheta. Ce era in pachet avea prinderea rotunda. Initial la telefon mi au zis ca ar costa vreo 230,00 si mam dus sa le iau .. si in schimb ... surpriza.

Si de cat sa le iei de pe piata sau din market.. mai bine fara ele.. se murdareste mocheta ca si cum nu le ai avea. Cele originale se muleaza perfect.

@deeJayOg

Oare ale mele sa nu fie originale daca le am luat de la dealer de au costa numai 185,00?

Succes!

Modificat de ove
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ove nu stiu ce sa zic. Ale mele au sistemul de prindere direct in ele, nu au nimic altceva.

Atasez o poza, din pacate nu se vad prea bine, dar ca sa-ti faci o idee.

post-14479-1204532049_thumb.jpg

Modificat de deeJayOg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stati linistiti... am luat masinuta de la dealer si a doua zi am mers si mi-am cumparat eu presurile cu 130 RON... care sunt exact ca cele de la dealer... vin perfect la dimensiuni, forme ale podelei si au si gaurile de prindere in podea... asa ca de ce sa platesc eu salariul si profitul dealer-ului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

niste detalii despre locul achizitionarii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat din DE de la dealer Vw pe original si am dat 40 eur pe set.Se comercializeaza si la noi covorase care sunt ca cele originale.Sunt si pe aria de anunturi... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gasesc in targ la vitan covorase exact ca cele originale

eu mi-am luat de la dealer doar pe fata, ca sa nu murdaresc mocheta. 160 ron - cele pe spate erau tot atat, deci 3,2 milioane in total

sambata asta am mai luat din targ un set de 4 covorase ca nu aveau doar pe spate - 80 ron

deci acum am platit aproape la fel de mult ca pt un set de la dealer, si am 2 covorase de fata in plus :)) daca eram baiat destept ma duceam cu ele luate deja cand am ridicat masina

de potrivit se potrivesc perfect (vorbesc doar de cele pe spate, pe alea de pe fata nu le-am probat - dar par ok), au si marginile ridicate, cum trebuie, alea pe fata au si sistemul de prindere la fel, sun ok

parerea mea e ca n-are sens sa dai atatia bani pe ele, ca mine

PS in magazine gen metro, carrefour etc nu am gasit covorase special pt Golf V

Modificat de Humbert
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@humbert - e bine de stiut :) o sa ma duk sa le procur din timp din targ

de curiozitate, cum vine livrata masina? fara absolut nimic pe jos?

pleoape "originale" am inteles ca se gasesc si la dealer

stie cineva un pret? ca pretul pe care l.am auzit eu e de groaza :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, masina nu vine fara nimic pe jos, are o folie de plastic la locurile din fata. isi face si aia treaba pe termen scurt, dar eu aveam drum mai lung si in plus, in agitatia momentului m-am gandit ca poate n-o sa gasesc covorase care sa se potriveasca exact, ca mai am de facut drumuri ca sa caut etc asa ca am zis macar pe fata sa iau din alea.

vezi ca in targ tre sa cauti un pic. multi comercianti au unele care sunt si de golf 5 si de octavia 2, la preturi cam de 1-1.2 milioane. mie nu mi-au placut ca erau gri deschis. am mai cautat si am gasit intr-un loc niste covorase negre, doar pt golf 5; astea au pe partea care vine dedesubt scris "Golf V"

ce sunt alea pleoape?

Modificat de Humbert
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vedeti ca la aria prestari servicii si oferte extinse este un user Dan778 care comercializeaza covorase marca petex speciale pentru Golf 5, exact ca alea de la dealer doar ca sunt in jur de 100lei toate 4, sunt si poze acolo, super caliate eu de la el mi-am luat si sunt super multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@deeJayOg

Si ale mele au elementele de prindere... dar in functie de anul de fabricatie acestea sunt ori rotunde, ori ovale. Cele pe care le am cumparat aveau prindere rotunda si cel de la Quark m-a intrebat ce fel de prindere exista in mocheta... ca cele din set?.. mi le a aratat, sau.. modelul oval.. si atunci baiatu mi a adus din magazie un set de elemente de prindere ovale care se schimba relativ usor cu cele existente pe covoras si am mai platit in plus vreo 5,00 -7,00 RON deci in total 187,00 RON.. aproximativ (nu am cerut chitanta... dar e suma aproximativa).. si arata exact ce cele pe care mi le ai aratat in poza.

Oricum isi merita banii... pentru vreme toamna - iarna cu mult noroi si apa, folosesc covorasele de cauciuc .. pentru vreme primavara - vara, cele din material textil (2 seturi - pe care le schimb alternativ.. un set la spalat, un set montate in masina in masina).

Modificat de ove
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa posteze cineva un link care sa mearga daca se poate cu niste preuri din RO ?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa posteze cineva un link care sa mearga daca se poate cu niste preuri din RO ?

Multumesc,

dar de ce mergi tu in targ in timpul saptamanii si iti de acolo cu 130 ron? sunt exact pt golf 5 si au si sistemul de prindere in cazul in care masina nu le are deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost eu duminica in Vitan, si la magazinele care sunt acolo in fiecare zi se gasesc special pentru Golf V, am intrebat la mai multe

preturi intre 850.000 si 1.000.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine daca se poate monta pe o Jetta suport de ochelari din-ala tavita care se deschide in jos pt ca in al meu, cu gaura nu-mi intra nimic. La dealer baietii n-au stiut sa-mi spuna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta.Intreaba la dealer la piese....trebuie plafoniera completa.Eu zic ca nu merita efortul financiar pentru ca oricum in el nu intra nici macar o pereche de ochelari de jucarie.Eu tin in el bonurile de motorina si tot mi se pare micut :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua intrebari: 1. Cum pot vopsi si eu 2 pleoape? (nu la dealer, ma intereseaza "home made") 2. Si cum pot sa le montez, avand in vedere faptul ca nu au nici un sistem de prindere cu surub?Sper sa nu fiu prea tare :icon_thumright: dar nu doresc deschiderea unui alt topic.

post-15051-1205142846_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Recomand vopsirea pleoapelor la un service specializat pentru ca altfel nu stiu daca va tine vopseaua pe materialul din care sunt facute.

2.Ele se lipesc cu adeziv...de obicei vin cu tot cu adezivul aferent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca adezivul s-a pierdut pe drum!Scuze dar s-a schimbat tastatura in limba romana si de aici......! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!