Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

Dute la Vitan acolo sigur gasesti cel mai ieftin,daca ai noroc probabil iei inapoi chiar antena ta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • lucianwwl

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

asta ar fi codul antenei "batz" - 1J0 035 849 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

da, stim, c6t9... nu mai turna si tu sare pe rana

oricum mi-am promis mie (ok, ok... nevestei) ca farurile reprezinta ultima modificare la masina... cel putin deocamdata :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a, eu nici nu indraznesc sa deschid subiectul. dar nu din vina ei, nu sunt bani pt asta si o stiu si eu.

la naiba, ce misto sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mersi baieti.. O sa incerc la Porsche sa vad care e pretul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mersi baieti.. O sa incerc la Porsche sa vad care e pretul..

si totusi... de ce nu dai o fuga si pana in Vitan? ce mare chestie... este doar antena pe care o iei acolo la juma de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am observat eu pe acest forum, nu prea se indica cumpararea de accesorii furate deoarece asta stimuleaza ,evident, furtul. Eu am avut antena furata si am cumparat-o de la PBN. Daca vrei totusi mai ieftina poti sa gasesti pe e-bay sau alte site-uri de specialitate dar NU din Vitan.

De asemenea, poti cauta chiar aici pe forum. Un exemplu ar fi :

http://vwforum.ro/index.php?showto...mp;#entry698868

Modificat de Devastator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta vroiam sa spun.. nu vreau sa cumpar de la Titan ca stimulam sa fura!!! Acum depinde cine isi permite. Eu m-am dus la dezmembrari si am luat de acolo una de la Polo si se potriveste perfect.

Dar am observat ca FM merge perfect si fara antena :P poate unde e semnalul mai puternic..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti dreptate, este aiurea sa stimulam furtul... asa ca MEA CULPA!

cat despre mersul fara antena, poti sta asa in oras, dar din moment ce ai iesit, gata, ai probleme la semnal si cam adio semnal radio de calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In lista de accesorii de la Jetta (Der Volkswagen Zubehor E-Shop), rotile de iarna indicate au urmatoarele dimensiuni:

-anvelope 195/65 R15 si jante 6,5Jx15

-anvelope 205/55 R16 si jante 6,0Jx16

In schimb, lanturile de iarna recomandate de producator pentru Jetta sunt compatibile cu roti avand urmatoarele dimensiuni:

-anvelope 195/65 R15 si jante 6,0Jx15

-anvelope 205/55 R16 si jante 6,0Jx16

De aici ar rezulta ca cele mai potrivite roti de iarna pentru Jetta, compatibile cu lanturi de iarna, sunt cele cu anvelope 205/55 R16 si jante 6,0Jx16. In schimb, Jetta vine standard cu anvelope 205/55 R16 si jante 6,5Jx16.

Dupa cum se poate observa, ceea ce difera intre rotile standard si cele de iarna este doar latimea jantei (6,5" la cele standard si 6,0" la cele de iarna).

Intrebarea mea ar fi urmatoarea: de ce sunt jantele de iarna mai inguste decat cele standard, atat timp cat latimea anvelopei este aceeasi? Sa aiba legatura cu eventualitatea montarii lanturilor de iarna? Mai exact, sa fie prinderea lanturilor mai "sigura" pe roti cu jante de 6,0"? Sau sa fie vorba de riscul ca lanturile sa "frece" de janta daca sunt puse pe roti cu jante de 6,5"?

Modificat de Michael
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pe mine m-ar interesa la capitolul accesorii niste trim-uri de interior...acele insertii de pe usi si de la jumatataea bordului...oricine are asa ceva la un pret bun ..pls pm me sa stam de vb.si as mai vrea daca se poate un catalog la cristian00manea@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu un catalog accesorii la bogdanalex83@yahoo.com .

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

************* sa va aduc eu la jumatate de pret

Reclama in arie tehnica!

Cum ai deja si avertisment verbal, de data asta ai 20% si 3 zile de pauza!

Modificat de dudu
Warning! Reclama in arie tehnica!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sa imi cumpar si eu cotiera dar nu am ventilatie in spate, totusi as vrea cotiera cu fantele acelea... e mai "de efect" :D

credeti ca as putea gasi aceeasi piesa dar sa nu fie originala?.. nu de alta dar pretul la piesa originala e destul de mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca vei gasi ceva pe producator sa arate ca cea OEM din pacate.Daca e sa o luam drept am vazut pe ebay in jur de 200-250 eur ceea ce nu mi se pare foarte mult! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe site-ul: www.volkswagen-zubehoer-shop.de chestia asta (atasez poza) si nu inteleg ce este... folie sau ceva de genul?!

post-23154-1215861563_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

genul ala de folie il puneau niste firme de publicitate pe geamurile autobuzelor din bucuresti, cu diferite mesaje publicitare. De o vreme s-au interzis pt ca vizibilitatea din masina era foarte mica si nu stia lumea unde sa coboare, mai ales noaptea :)

Modificat de Valentin M.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe site-ul: www.volkswagen-zubehoer-shop.de chestia asta (atasez poza) si nu inteleg ce este... folie sau ceva de genul?!

Se cheama window graphic si, intr-adevar se foloseste de catre firmele de productie publicitara pentru geamuri. Si se poate imprima cu orice grafica doresti. In cazul in care te intereseaza pot sa-ti dau eu pentru ca lucrez in domeniu. Daca vrei cu o anumita grafica, se poate rezolva si asta. Poti sa-mi dai un PM daca vrei mai multe detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Scuzati-mi intrebarea idoata, dar unde e poate face comanda de piese din acest catalog?La un dealer autoizat vw se aduc si piese mai marunte, cum ar fi desfacatorul din compartimentul cotierei(cel dela suportul depahare)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pe ultima pagina a catalogului scrie destul de mare:

Accesorii originale VW - Importator Porsche Romania SRL (...)

Pentru amanunte va rugam contactati dealerul VW din orasul dumneavoastra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat.Insa de unde as puta cumpara niste piese mai mici, cum ar fi acel desfacator sau niste butoane de plastic pentru gurile de aerisre de la climatronic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!