Jump to content

Jetta - Crapaturi aparute la faruri fata


Victor206
 Share

Postare recomandată

The_Ego, le-a zis ceva ce nu trebuia sa le zica? Tu daca ai cobori dimineata si ai vedea farurile crapate ce ai spune? Nu ca le-ai gasit crapate? Sau ca cel care ti le-a crapat tocmai fugea de langa masina? Omul a fost corect, le-a spus ca asa le-a gasit si conform politiei CASCO are dreptul sa fie despagubit prin inlocuirea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in germania nu iti raspund. eu le'am dat vreo 2 mailuri si m'au redirectionat catre dealerul local. ei sunt reprezentati prin cei din romania. mi'au zis ca nu pot sa trimita om din germania pentru mine si sa o rezolv pe plan local. te duci si ii ceri sa vezi camerele . te uiti orientativ in camerele in care iti vezi masina. nu e nevoie sa stai sa te uiti 1 saptamana. dar daca apare ceva sigur se vede ;) eu asa am facut. m.am uitat cu directorul de service si mi'a dat dreptate. si ti'am zis uitate la suruburile de prindere.se cunoaste a fi umblat sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@danny2012:

E dubios. Cei de la Cardinal zic ca cineva din parcare a intrat in el, iar de la Casco i se zice ca nu despagubesc cu autor necunoscut (casco tocmai asta face !)

Ciudat este ca desi ei zic ca ar fi fost impact acele zgarieturi nu sunt coroborate cu o stersatura pe bara sau chiar dungi pe far de la un posibil impact cu o alta masina, de asta nu vor ei sa dea acordul.

Am zis ca le-ar putea zice ca sunt de la pietre pentru ca ar fi mai plauzibil.

Oricum dupa ce operatiuni ai avut pe casco, magarii sunt reticenti in a mai face inca o actiune.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce sa fie reticenti ? :D Life Sucks, But You Can Still Prevail

Modificat de bosseby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta e treaba George, CASCO despagubeste: (luate de pe site de la Porsche):

Daune provocate autovehiculului ca urmare a coliziunii cu/de alte autovehicule, corpuri mobile sau imobile

  • Avarii cauzate de fenome naturale (grindina, furtuna, trasnet, inundatii, aluviuni, alunecari de teren)
  • Avarii provocate de autori necunoscuti
  • Daune provocate de incendii sau explozii
  • Lovirea de animale domestice sau salbatice
  • Daune provocate de caderea unor obiecte peste autovehicul

  • daune provocate de muscaturi ale animalelor la instalatia electrica
  • avarii provocate ca urmare a furtului sau talhariei
  • fisuri, crapaturi ale geamurilor (care nu sunt datorate defectelor din fabricatie)
  • vandalismul
  • furt total sau partial
  • chei pierdute sau furate

Oricare din cele 2 subliniate pot fi invocate oricand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa te bage nimeni din Germania in seama, o sa te redirectioneze catre cei din Romania.

Ti-am scris mai sus, luat de pe site-ul Porsche: Avarii provocate de autori necunoscuti

Am dat eu e-mail in Germania si daca le prezinti situatia cu argumente/poze, pe un ton politicos si cu un pic de insistenta te ajuta. Si pe mine m-au trimis sa iau legatura cu PoRo, ceea ce am si facut prin e-mail, am asteptat sa primesc raspuns cateva zile, n-am primit si iar am dat mail in Germania si le-am zis ca nu m-a bagat nimeni in seama din Romania.

Dupa vreo luna am aflat din intamplare ca iesise mare tambalau din cauza mea(rapoarte trimise la PoRo, in Germania etc) pentru reparatia din service pe care eu o cerusem sa se faca pe garantie. Ma intrebase omul din reprezentanta care s-a ocupat de masina de ce i-am facut lui reclamatiei. I-am explicat ca nu lui i-am facut, ci service-ului. In fine, concluzia pe care am tras-o e ca daca nemtii vad ca insisti, se misca si ei si stau pe capul celor din Ro.

L.E. e-mail DE: KUNDENBETREUUNG@VOLKSWAGEN.DE

Modificat de Blackoberst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in locul tau o scapam putin in gardul firmei de casco..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Blackoberst .mie mi.au zis ca ma contacteaza po ro i pauza.am trimis iar mail si am tot asteptat... Si nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspund greu, dar raspund; cam 5-6 zile asteptam. Le-ai zis la nemti ca nu te-a cautat nimeni de la PoRo si tot nu ti-au raspuns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yeap ... In fine s.a rezolvat. Sa fi vorbit cu astia de aici. Nu stiu ce ss zic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am eu aceeasi problema. ti am trimis si PM. Aceeasi masina, aceeasi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!