Jump to content

Hai sa invatam cum sa folosim VCDS


RoSonic
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

Vcds, odis, lauch, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna, am si eu un VCDS 21.3 RO+EN (HEX V2) si nu stiu unde sa verific situatia dpf-ului la un tdi euro 6 :). L-am luat versiune cat mai noua ca sa fie compatibil si cu modelele mai noi (+2016). Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Pe adv meas, da search dupa filter si ash. Te va duce singur unde trebuie,  doar bifezi casutele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/4/2022 at 1:09 PM, CristianH said:

A aparut 22.3.0.

 

22.3.1 😉

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgemarcu53

Buna ziua, am o interfata 17.8 pot rula pe

un soft 22.3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa intelegem ca nu ai facut update din 2017? Daca interfata e clona, nici o sansa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgemarcu53

Buna ziua, am um alt laptop care are instalat ros tech 17.8 si am verificat daca mai merge interfata. Dupa ce am sters si reinstalat iconita pe laptop am dat o scanare si am observat ca nu mai scaneaza tot si se opreste la adresa 3 dupa care apare intr-o fereastra urmatorul mesaj

-Regret

 Aceasta functie esteaccesibila numai cu interfata autorizata vcds-roj

Sunt nelamurit deoarece am facut scanari cu aceasta interfata.

Exista solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urmă, interfața e clona sau nu?

 

O interfața  vcds nu e 17,18,20 sau alt număr. Interfața originala vcds poate fi Hex-Can, Hex-V2, Hex-Net. 22.3 e versiunea softului ce se descarca gratis de pe site-ul Ross-tech. 
 

Daca ai probleme cu o clona, vezi ca e pe Facebook un grup unde se discuta orice despre VCDS. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

georgemarcu53

Pe o fata scrie HEX+CAN interface for VCDS Rev.8 iar pe cealelta fata VAG 178

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Clona...nu instala soft original ca o strici. Merge numai cu softul care l-ai primit la cumparare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

daca s-a incercat actualizarea softului cu care a venit clona, se mai poate face ceva?
acum de cate ori ii dau "scan", doar imi spune ca incearca sa acceseze adresele respective, fara sa scrie vreun log

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Vă reamintesc faptul că pe forum nu sunt permise discuţiile despre interfeţe clonă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! A facut cineva din vcds ca oglinzile la descuierea masinii sa se deschida si la incuiat sa se inchida(fara sa tii mai lung pe lacat) ?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am pierdut cheia principala iar pe cea secundara cand apas o data se deschide usa doar la sofer si trebuie apasat de 2 ori sa deschid si restul usilor.Care e procedura,banuiesc ca din vcds,imi poate spune cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ce masina este vorba? La multe modele, daca aveti bc plus, se face setarea acesta din bc....iar la mqb, din mib (radio, navigatie).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina din semnatura,passat b6 2008 highline

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragilor - s-a mai discutat:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, yoloyo said:

Masina din semnatura,passat b6 2008 highline

Daca ai maxidot, din BC. In setari, la convenience.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A aparut 22.9.0. Nu dati cu paru', eu astazi am vazut :) . Am o nedumerire: la garaj, cu laptop-ul, fara WiFi sau date, imi spune ca este un update. De unde stie oare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai avut laptopul conectat niciodata la net ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/10/2022 at 3:27 PM, CristianH said:

A aparut 22.9.0. Nu dati cu paru', eu astazi am vazut :) . Am o nedumerire: la garaj, cu laptop-ul, fara WiFi sau date, imi spune ca este un update. De unde stie oare?

Vcds ul (laptop ul) s-a conectat la un moment dat la internet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/10/2022 at 4:11 PM, Al Bundy said:

nu ai avut laptopul conectat niciodata la net ?

 

Il conectez foarte rar la internet (pentru update-uri). In principiu, e dedicat interfetei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand s-a conectat, a vazut ca exista update la vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, am o interfata vag178,am folosit-o cu laptopul vechi. Am achizitionat alt laptop am instalat softul si atunci cand dau test fara ca interfata sa fie conectata la auto scrie: port ok,versiune libr. USB 03.02.07, driver actual USB 02.10.00,interfata detectata,starea: nu este conectata la masina. Fac conectarea la masina si apare:port ok,versiune libr. usb 03.02.07,driver actual usb 02.10.00,interfata nu este detectata. Care poate fi problema? Cu respect.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!