Jump to content

Iepurașul furios - R20


c6t9

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Și uite cum a trecut un an...

Când am luat-o nu mă așteptam să-mi placă atât de mult. Mă urc cu un fel de liniște în ea comparativ cu BMW-ul și distanțele nu mi se par mari niciodată, asta în condițiile în care majoritatea km i-am făcut pe la noi.

Urmează o revizie și să mai văd ce trebuie.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu ti se par mari distantele din cauza ca ajunge repede la destinatie :P 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente in continuare! 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Mi-a plăcut cât de controlabilă este combinația DSG+4motion pe zăpadă, gheață. Anvelopele s-au descurcat și ele. Mă gândesc totuși dacă să trec la 18 sau nu.

 

Vreo sugestie unde să fac revizia în Cluj? Partea proastă e că n-am nici cartea la mine, dar asta e, prefer să o fac și poate o pot trece mai târziu.

Link către comentariu

Daca te intereseaza niste BBS-uri sa-mi zici.

8693825341_2c7a8f877a_b.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Aproape aceeasi ispita :))

 

Cat de tocite sunt anvelopele de 17?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Alea de vară au cam 10k. Astea de iarnă spre 5 cred.

Sincer nici nu mai știu cât au măsurat. Am hârtia pe acasă pe undeva.

Link către comentariu

Da un semn când vi prin Cluj dacă nu ești pe fuga și ai timp. Dacă mai vrei o îndrumare unde sa îți faci revizia îți pot da o sugestie.

Link către comentariu

Ok. Am să văd cum e mai bine.

Am verificat uleiul, după 15k sunt la minim (puțin deasupra), n-am completat niciodată.

Link către comentariu

Am făcut revizia. 40k km.

Filtrele arătau chiar bine după atâta timp. La BMW mult mai repede erau praf.

Ulei tot Castrol, 5w40 de data asta.

Ulei și filtru DSG. Ulei HALDEX.

Verificat discurile, la următorul schimb de plăcuțe vor fi înlocuite. De uzat nu cred că le-am uzat eu totuși, pentru că plăcuțele de acum mai duc vreo 30k km în același regim. Ba s-ar putea să le schimb cu tot cu discuri până atunci.

Bateria era ok, trebuia încărcată puțin. Am făcut asta.

Link către comentariu

O reprezentanță de care chiar am fost mulțumit. Vreo 2300 toate chestiile și verificările. Probleme găsite un colier și bateria de încărcat. Discurile de schimbat în viitor, dar dacă ar fi fost la mine de nouă, probabil ar fi ținut încă pe atât liniștit.

Bani de o revizie normală la X3, deci fără șocuri pentru mine.

Link către comentariu

Pana acum am avut cea mai scumpa revizie - 1300 parca, cu bujii si toate filtrele schimbate, inclusiv cel de combustibil, plus verificari peste verificari.. Just sayin'

Link către comentariu

Dacă-mi aduc bine aminte revizia simplă + verificări și nu mai știu ce nimicuri au fost peste 1000 de lei data trecută.

Îmi spunea cineva azi pe forum că se aștepta să fie mai mult cu schimb ulei +de filtru DSG.

Se adună oricum. Nu mai am factura aproape.

Rămâne într-un viitor oarecare să trec revizia în carte.

Pana acum am avut cea mai scumpa revizie - 1300 parca, cu bujii si toate filtrele schimbate, inclusiv cel de combustibil, plus verificari peste verificari.. Just sayin'

Prețul de reprezentanță pentru R :)

Link către comentariu

Pai astea doua mai adauga vreo 5-600 ron fiecare (DSG+Haldex) din cate stiu eu, deci e cam pe acolo pretul. Eu intrebasem ca sa vad daca tineam minte bine preturile. :)

 

Drumuri intinse!

Link către comentariu

Pe mine m-a costat 900ron revizia la DSG + recalibrarea ambreiajelor. La Florin Sandu.

La reprezentanta mi-au cerut 1400ron

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!