Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

andrei.toledo

Foarte ok , se potrivesc si cu culorile luminii de pozitie ! :D

Va mai asteptam la intalniri , din pacate a trebuit sa plec mai devreme :(

Link către comentariu

Am observat ca te grabeai :d

O sa mai venim, poate facem si o sedinta foto.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Azi cand am deschis capota la masina o dihanie de sobolan statea si se uita la mine... incerc sa il izgonesc de cateva ori si el pace sa plece, intr-un final reusesc sa il fac sa plece ( sa il prind nu am reusit) Dupa m-am pus sa inspectez pe acolo nu cumva sa fi ros ceva, dar se pare ca tot este in regula.

 

Ce parere aveti de cutiutile alea antirozatoare care se leaga la baterie si emit ultrasunete, sunt bune de ceva? Ce solutie ar fi sa nu mai am parte de asemenea musafiri ? Intreb deoarece nu vreau sa gasesc vreun fir ros pe acolo sau cine stie ce sa mai faca.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Da...cred ca ma pun la panda :)))

 

Apropo mai bine gaseam un iepuras in locu sobolanului :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Da, frumoasa masina, chiar foarte ingrijita dar sunt prea smoked stopurile fata de ce vreau eu. Daca stii, eu vreau ca cele de R32. Puuutin fumurii :)

Link către comentariu

Ms frumos.

Asa le-am vrut eu mai inchise, am stat langa vopsitor si i-am spus cat sa dea...acelasi lucru poti sa faci si tu, ii spui cat de inchise sa fie.

Link către comentariu

Merci de pont. Am sa incerc :) am sa vorbesc oricum prima data cu un vopsitor.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
CustomPerformance

Frumoasa masina. Ai muncit ceva la ea.

Link către comentariu

CostumPerformance- Multumesc

 

Muale & Flavius- daca tot m-ati intaratat ma puteti ajuta cu ceva informatii cum le-as putea face in negru ca imi surade ideea ? :D

 

Edit: M-am documentat repede si cred ca vor ramane asa ( doar oglinda sa vad cum am sa fac cu ea pt a o face neagra ) restu este cam greu, mult de demontat, nu stiu daca or sa se aseze la loc cum trebuie, me sa nu mai rup ceva pe acolo si cel mai important cred ca o sa ma simt aiurea cu totu negru inauntru :))

 

O poza gasita pe net post-69411-0-00163200-1401806477_thumb.j

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Trebuie sa gasesti o vopsea buna de textile, care sa nu ceara tratament termic (cum se vopsesc ouale de paste).

Mai demult am gasit pe unul de si-a vopsit, a facut si plasticele (care nu sunt vopsite in poza ta)

Link către comentariu

Am inteles, momentan o sa mai ma documentez/gandesc. Ms

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pregatirii de concediu, kit distributie + pompa apa + curea accesorii + antigel si apa distilata. post-69411-0-38007100-1406036138_thumb.j

Link către comentariu

Au sosit si pedalele :) post-69411-0-43449300-1406120030_thumb.jpost-69411-0-95653300-1406120030_thumb.j

 

O intrebare pt. cei care au tipu asta de pedale, la voi pedala de frana s-a fixat bine sau se misca putin  ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

S-a fixat bine la mine. Probabil nu s-a asezat cum trebuie gulerul de cauciuc pe toate laturile pedalei.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

S-a asezat pe toate laturile acel guler dar nu imi explic de ce se misca ( f putin ) a intrat si acel bunghi de cauciuc in gaura aia si degeaba, celelalte 2 sunt tepene... am mers cu masina si vad ca nu deranjeaza cu nimic, din contra au o priza mai buna picioarele pe ele.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Vedem cum se mai prezinta, daca isi pastreaza pozitia o las asa, daca nu e de luat in calcul cu toate ca nu stiu daca o sa tina.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu tine picatura pe suprafata aia...cel mai bine prinde banda dublu adeziv de la Bizon...cea cu care prinzi numerele...

Fixeaza si are si rol de distantier...sau poti pur si simplu sa pui ceva intre...sa intre mai fortat putin...

Link către comentariu

Nu cred ca este loc pt banda...exact in mijloc este un bunghi mai gros din cauciuc care intra in pedala de la masina...

Deocamdata o las asa iar daca e sa isi schimbe pozitia atunci o sa iau masuri.

Link către comentariu

Ceva nu e ok. La mine pedalele au "clipsat" foarte ok. Destul de greu au intrat dar parca sunt corp comun cu pedalele masinii. Si dupa mai mult de un an si 15k km sau mai mult se prezinta in regula

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!