Jump to content

Audi A4-B8 - personal detailing


rotitza

Postare recomandată

Multumesc bubu182 pentru apreciere si ma bucur tare mult ca este remarcata printre alte masini! :)

bestman1 :) Da, cred ca asta a si fost motivatia de a mai schimba cate ceva din aspectul ei :) Multumesc pentru apreciere!

Multumesc Mariuse, asa-s astia incapatanati! :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Um mic refreshment la capitolul lacului :)
Multumesc pe acesta cale lui Alex!

S-au lucrat 13h, desi unii ar crede ca pe gri treaba e mai simpla :)

IMG_3035.JPG

IMG_3027.JPG

IMG_3030.JPG

IMG_3031.JPG

IMG_3026.JPG

IMG_3034.JPG

IMG_3033.JPG

Link către comentariu

vazusem mai devreme pozele in alta parte si am zis hmm ce misto arata masina

dar nu am recunoscut-o 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

:) E bine, inseamna ca micile "detalii" au facut-o de nerecunoscut!

 

Multumesc pentru apreciere!

Modificat de rotitza
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Norocosule, te invidiez.

Pune mai multe poze sa ne clatim si noi ochisorii :D

 

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 1 month later...

New upgrade 
Am montat o alta camera de filmat in trafic. VIOFO A119 V2 GPS DVR 2K.

Am schimbat vechea camera intrucat dadea rateuri la inregistrari, acest lucru facandu-l datorita unui presupus scurt in acumulator.

VIOFO A119 este in top budget auto cameras, prin urmare a fost o alegere relativ usora dupa ce am privit mai multe review-uri. Pe langa faptul ca filmeaza mai bine are un mare plus prin inlocuirea acumulatorului cu capacitori de putere care sunt mai rezistenti la caldura.

Montajul este asemantor cu cel al vechii camere, prin panoul de sigurante, totul clean, firul de alimentare coborand prin piciorul oglinzii retrovizoare.

O poza rapida dupa montaj:
FDC320F1-CEDD-4CA2-A95D-AB3DE2D909BB.thumb.jpeg.bd99bc83c9e797d11ec3b5f2b5abadd1.jpeg


Review:

 

Link către comentariu

Zilele astea mi-am facut timp sa montez jantele BBS, imi era dor de ele, plus ca m-am gandit ca as putea face o comparatie mai buna avand in vedere ride controlul/conforulul celor doua modele, Speedline vs BBS, dat fiind faptul ca am trecut de pe unele pe celelalte fara sa mai fiu nevoit sa le compar dupa ce mergem pe cele de iarna. 
De curiozitate am cantarit cele doua jante, ambele au in jur de 23kg, bineinteles echipate cu amvelope.
So, si Speedline sunt niste roti cu o greutate foarte buna! ✌️

Sincer, parca BBS-urile “dau” mai bine pe masina.  Sau imi era mie prea dor de acestea?

91A188CE-A79A-40E7-BDC8-8AF06E1F696A.thumb.jpeg.aca0cb32e23822549999913d1496e390.jpeg

DFDD3D64-5097-4D69-AD67-CF62C7363ECF.thumb.jpeg.a760072ac730b2221a729192b6064196.jpeg

 

Link către comentariu

Nici cu Speedline'urile nu ii sta rau deloc, dar si mie'mi plac BBS'urile mai mult

Link către comentariu

Ambele seturi dau foarte bine! Exagerat de greu de luat o decizie.. Pentru a usura putin situatia, pune ambele seturi la vanzare si cu care ramai, acela este alesul. :D 

Bafta in continuare!

Link către comentariu
6 hours ago, ShadoWzZ said:

bbs dau mai bine dar speedline fac masina sa para mai oem-ish.

Ptr mine, care nu cunosc prea bine jantele OEM Audi, Speedline'urile ar fi putut trece drept originale

Link către comentariu

andrei0241 multumesc pentru exprimarea parerii. Speedline-urile sunt OEM - A5 Cabrio S_line 2016-2017 Pe dimesiunea de 20: acelasi model echipeaza S6 si RS6.

 

ShadoWzZ asa este, doar ca in unele cazuri este nevoie si de o tusa personala/distinctiva. :)

 

andrey2003 daca ai sti de cand ma codesc... intr-adevar e grea decizia. Momentan trage BBS cu o proportie mai mare :)\

Multumesc pentru urare!

Modificat de rotitza
Link către comentariu

:) Depinde la ce te referi. Daca te referi la denumirea "Speedline", da stiu ca face si BBS un model cu acest nume :)

Janate cu denumirea Speedline, la Audi sunt mai multe modele de-a lungul timpului.

 

Daca te referi la producator, iti spun cu cetitudine maxima ca jantele depre care vorbim, in speta cele pe care le detin, nu sunt produse de BBS. Sunt produse de o firma specializata in jante forjate care are contracte de exclusivitate cu fabrici renumite de autoturisme.

 

 

Link către comentariu

Greseala mea, credeam ca este vorba despre alt model de jante originale Audi care sunt produse de BBS. Nu m-am uitat mai sus sa vad ce model sunt. 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!