Jump to content

Audi A4-B8 - personal detailing


rotitza

Postare recomandată

Nu am mai apucat sa scriu pe aici. Masina si-a indeplinit inatoririle. Incalzirea auxiliara este de vis! Nu stiu cum am putut sta pana acum fara aceasta optiune nemaipomenita!
Am o pierdere de antigel pe la o mufa de clipsare, am si oring, am si mufa noua, doar ca efectiv nu am apucat sa le schimb. Se apropie cu pasi repezi si distributia, transmisia si uleiul. Ma gandesc sa ii schimb si imbusul pompei de ulei, preventiv, daca tot se lucreaza in zona. 
Oricum, cred ca aceste interventii vor fi facute dupa sarbatorile de iarna.

Si o poza cu incaltamintea de iarna, pe care v-o prezint:

5D633D1B-87BE-4551-ADBB-EAF3CD67F3B9.jpg

Link către comentariu

Bidoanele de apa sunt pt apa/antigelul pe care o/il pierzi? Glumesc

Ce jante și ce cauciucuri ai de iarna?

 

Link către comentariu
On 10/20/2016 at 11:05 AM, rotitza said:

De la vara la iarna!

Printr-un concurs de imprejurari am prins 4 anvelope 225/45/18 - Pirelli SottoZero la un pret bun asa ca am incaltat-o de pe acum.  

IMG_1885 (2) (1).JPG

Aceasta dimensiune este una omologata pe acet tip de masina ca si anvelope de iarna, doar ca jantele mele sunt cu latime de 8.5j si acest lucru ma ingrijora putin legat de streatch-ul anvelopei exagerat.


Temator si obosit am plecat spre vulcanizare la o ora tarzie in noapte. Din fericire anvelopele Pirelli sunt ceva mai late sau cel putin au forma balonului mai prietenoasa cu genul acesta de montaje, astfel rezultatul nu s-a dovedit unul dezastruos. 

Sunt incantat si bucuros cu ce am ales, avand in vedere trei conditii esentiale pe care le aveam: anvelope de calitate, inaltime a masinii cel putin ca cea cu setarea vara si o anvelopa mai ingusta potrivita pentru rulajul prin zapada.

IMG_1888.JPG

Dupa montaj am tras o fuga la self wash pt o spalare a noilor roti 

IMG_1890.JPG

 

 

 

 




 

 

Bogdane, bidoanele erau ale altcuiva.

Detaliile despre anvelope si jante sunt in quote-ull de mai sus. Tipodimensiunile jantelor sunt: 8.5x18 et.29

 

 

 

 

 

Modificat de rotitza
Link către comentariu
  • 2 months later...

pune snorkle pe evacuare sau o mica rezistenta pe care o alimentezi de la buton sa incalzeasca zona :)

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 2 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!