Jump to content

Ischgl - Austria


sarbul
 Share

Postare recomandată

A fost cineva la Ischgl - Austria ? Ceva recomandari ref la drumul pana acolo si ref la statiunea in sine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de mai multe ori. Sunt cam vreo 1700km, iar statiunea este renumita pentru partiile foarte bune si distractia de seara. Fata de alte statiuni este un pic mai scumpa, dar nu cu mult.

Drumul este cel clasic. De la iesire din tara numai autostrada. Se traverseaza Ungaria, urmeaza Viena si apoi se tine spre Innsbruck.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Ischgl nu am ajuns, dar iti pot recomanda doua locatii superbe.

Oetz, am fost de vreo 8 ori, pentru un concediu linistit, mai country-side asa, plus partii super ok.

Solden, la ~25 km de Oetz, RAI pentru snowboard, petreceri, fete frumoase, etc, etc.

Cazare gasesti in ambele undeva la 120-140 euro / camera dubla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva restaurante - pub -uri bune ? Locatii de vizitat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Solden

1. Rodelhutte - club de noapte, iti recomand sa te duci singur :winter:

2. The lucky shag - afterski, papa bun si preturi decente

3. Ghetar 3000m - ski, snowboard :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: dar ai mare grija cu echipamentul ca e :frigbaitata:

in rest...cafeaua e buna peste tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , Kitzbuhel nici nu e departe , sant cca 191 km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte misto statiunea, parca are vreo 800 de km de partii de ski.....iar serpentinele montane sunt superbe....desi e cam scumpa..e un loc deosebit..

citeste review-uri..pe net..poti sa iti faci o idee...desi e cu totul altceva...cand vezi cu ochii tai locul..

Modificat de corad0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu recomand cu mare placere Iscghl, chiar merita, 250 km de ski, jumate in Austri jumate in Elvetia, apre ski super, cluburi si viata de noapte nu stiu cum e pentru ca nu m-a interesat dar apre ski-urile sunt super, lumea se distreaza si ai chiar multe din care sa alegi toate fiind langa statia de telecabina.

Intradevar statiunea e putin mai scumpa dar merita, vis a vi de cazare poti gasi cazare la pret ok in satele de langa, noi spre exemplu am stat in Mathon am gasit la un pret ok iar autobuzele sunt gratis si circula foarte des.

In ce priveste drumul directia este Viena - Lintz - Salzburg- Innsbruck-Landeck-Silvretta.

O alta statiune pe care eu o recomand cu drag este Valea Gastein (Bad Gastein Bad Hofgastein) in zona Salzburg mult mai aproape si cu skipass pe toata zona Salzburg insumand 800 km de partie (skiamade.com).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce recomandari sant pt oras : restaurante , cafenele , ... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!