Jump to content

Montare lumini avertizare usi


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Se pot monta catadioptrii, iar acest clip reprezinta chiar dovada:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qR9QNLHdFy8

Conform celui care a indraznit sa monteze catadioptrii, se pot folosi atat cei in unghi drept de la jeta/passat, cod 1K0947411A, fie cei clasici, de pe golf IV sau polo 9n. Faptul ca la Polo6R nu exista codificare in centrala pentru martori de portiera nu a constituit un impediment, insa apare o alta problema: in zona inferioara a fetei de usa, tabla este foarte apropiata, nepermitand montarea catadioptrilor, respectiv trecerea cablurilor, decat prin practicarea unei decupari in tabla interioara a usii. Deci, cu alte cuvinte, bricolaj.

Daca am priceput eu bine, tutorialul fiind in franceza, au luat + permanent de pe comanda geamurilor electrice, iar celalalt semnal de pe microcontactul situat pe usa, cel care comanda aprinderea plafonierei la deschiderea usii.

Pentru cunoscatorii de limba franceza, gasiti tutorialul complet aici.

Necesar de componente : x2:

Fir reparatii 000979019E

Martor luminos portiera 1K0947411A

Conector 1J0971972

Toata "distractia" ar trebui sa duca undeva in jur de 300 lei.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta le-am spus si eu, la inceputul acestui topic - plus permanent si minus, pt comanda, de la switch usa.

acum, la lampa, trebuie gasita o solutie sa nu decupezi tabla - mai bine bricolata lampa - taiat spatele ei, bagata banda cu leduri, etc... sa o faci cat mai plata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stimati posesori de Polo.

Acum 2 zile am observat ca ledul rosu din portiera soferului (care marcheaza inchiderea si activarea alarmei) nu mai are comportamentul dinainte.

Mai in clar : pana acum coborai din masina, si cand inchideai masina din telecomanda, ledul clipea mai des pret de 2 secunde, dupa care intra intr-un regim pulsatoriu normal.

Actualmente are urmatorul comportament: cand inchizi masina din telecomanda, ledul clipeste des pret de 2 secunde, dupa care ramane aprins pret de 20-25 secunde, dupa care intra in regim pulsator normal.

A mai patit cineva la fel?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!