Jump to content

Golf 6/Jetta - Bluetooth


ferro
 Share

Postare recomandată

Inainte trebuie verificata alimentare,masa,can-uri...si daca e totul ok,schimbi modulul.Sau-ia un modul de pe alta masina si vezi daca merge la tine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea am de unde sa iau un modul împrumut, numai dacă cumpăr unul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
SergiuCrisan26

Golf 6 1.4 TSI an 2009

On 30.06.2019 at 9:54, F l o r i n a scris:

Activarea senzorilor nu au legătură cu modificările făcute. 

Despre ce mașina e vb, ce an? 

Golf 6, 1.4 TSI, an 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, tot nu are legătură.... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 11/8/2012 at 11:56 PM, Valentin said:

Hai ca am reusit sa conectez globul... :)

Incearca asta:

020000010100010000000400

Salut Valentin. Scuze dar nu ma prea pricep la cautari pe forum. Singura discutie gasita este asta din 2012. Daca ai putea sa ma ajuti si pe mine ti-as fi recunoscator. Am un golf 6 din 2009  cu un radio RNS510. incerc sa conectez telefonul,( samsung A6) si nu reusesc. Am incercat si cu alte modele dar acelasi rezultat. Il vede pe telefon dar cand dau conectare apare mesajul telefon incompatibil. Ai vreo solutie de rezolvare? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, schimba modulul de bluetooth, al tău e prea vechi si nu lucrează decât Rsap. Cumperi un modul cu 3c8 XXx xxx y, 7p6....sau 5k0...daca vrei sa nu pierzi afișarea pe bc si rns. Cost aproximativ 150 euro. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am cumparat recent un Golf 6 1.6 TDI DSG din 2010 si nu imi apare meniul de phone in ecranul din bord.

Am incercat sa resetez modulul bluetooth de sub scaunul pasagerului insa fara niciun rezultat.

Ce as mai putea incerca pentru aceasta problema?

Mentionez ca am RNS 510, insa nu stiu ce model este modulul de bluetooth, ar putea fi 9w2 dar nu sunt sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza codul modulului aici.Pe Rns apare agenda? Ceasurile bord sunt HL? Cu meniuri setari,etc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acesta e modulul 

rsz_img_20191018_183256.jpg

rsz_1img_20191018_184426.jpg

rsz_img_20191018_184415.jpg

Modificat de bocti
Forgot those pictures
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și nu merge nicicum sa ma conectez la el sa îmi pun muzica? Nu ma interesează afișarea.. 

PS am și acel stativ de plastic pe care nu întra telefonul. 

Modificat de bocti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da. Streaming suporta,dar trebuie codat modulul corect. Telefonul se conecteaza la el? Poti face apeluri? Auzi convorbirea in difuzoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca nu il gasesc cu deviceul Android cand ii dau search la Bluetooth..

Nu stiu ce sa fac..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, bocti said:

Problema e ca nu il gasesc cu deviceul Android cand ii dau search la Bluetooth..

Nu stiu ce sa fac..

Sa mergi la cineca care are un vcds... Și care știe ce are de făcut și sa te ajute, mai departe. Trebuie codat, șterge conexiunile anterioare, dat pe vizibil... Și o sa te poți conecta. 

Tot asa, am discutat despre acest modul și cum se face.... De multe ori, trebuie doar sa citesti

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Sunt nou pe acest forum, am cautat dar sincer am o durere imensa de cap asa ca, chiar daca poate s-a mai discutat o sa fiu direct. Detin un VW Golf 6 cu modul bluetooth cod 5NO 035 730 C si conectarea la iphone 6s nu merge. Am fost la reprezentanta din oras si au incercat si ei, culmea ca de pe Android a reusit sa se conecteze pana la un anumit punct dar de acolo mai departe, pauza. Din ce mi-au spus baietii de acolo ar trebui sa iau un modul ceva mai nou ca sa il pot conecta la iphone. Acum va cer voua sfatul si va rog sa imi spuneti care e compatibil cu iphone si ce ar mai trebui sa stiu despre acest subiect.

 

Multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ai citit ce trebuie. Raspunsul e putin mai sus postat de colegul Florin.5k0xxxxxx,7p6xxxxxx..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 30.06.2019 at 13:54, F l o r i n a scris:

Activarea senzorilor nu au legătură cu modificările făcute. 

Despre ce mașina e vb, ce an? 

Un Golf 6 - 2009

in plus nu apare agenda telefonului

conectez un iphone x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa recapitulam povestea, ca eu nu-mi mai aduc aminte din luna a 6a..ce problema avea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Sergiu-interfata de telefon ti-o arata? Ai buton phone pe aparatul radio? Cand apesi pe phone-ce face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/18/2019 at 6:43 PM, bocti said:

Acesta e modulul 

rsz_img_20191018_183256.jpg

rsz_1img_20191018_184426.jpg

rsz_img_20191018_184415.jpg

Pentru a beneficia de comenzile speciale de pe volan si de apeluri sa imi comand un adaptor touch original vw sau sa imi schimb modulul de BT?

Mentionez ca am din fabrica montat slotul pentru adaptorul bluetooth pe bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/14/2019 at 8:05 AM, F l o r i n said:

Cumperi un modul cu 3c8 XXx xxx y, 7p6....sau 5k0...daca vrei sa nu pierzi afișarea pe bc si rns. Cost aproximativ 150 euro. 

Adică astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos!

Daca schimb 1k8 035 730 D cu 5ko 035 730 D cablajele existente (configuratia originala a masinii) se potrivesc cu modulul nou sau trebuie sa recablez?

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!