Jump to content
Sign in to follow this  
CT91MOC

Sfat achizitie masina.

Recommended Posts

ravenush

Pentru colegu si "consateanul" :D CT91MOC , pana la urma ai reusit sa gasesti masina? Pentru ca in aceeasi situatie sunt si eu caut cam de prin vara ceva ok si pana in 4000. Ieri o vazusem pe asta http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C28046827.html dar ceva la ea parca nu-mi inspira incredere..

ikebana2012

Multumesc! Am vorbit cu proprietarul si am oferit 7000, mai mult nu pot pentru ca ar mai costa si altele - taxe, cauciucuri, revizie, vopsire; dar nou nu cred ca voi avea posibilitatea sa cumpar vreodata. As fi bucuros sa schimb matizul cu un Golf, dar ramane de vazut daca voi avea noroc sau nu.

aurelian.paratu

din punctul meu de vedere la km respectivi dc sunt originali ,masina merita banii,dar ca si performante motorul este destul de micut,dar daca poti si ai si resursele financiare eu zic sa te indrepti spre un motor mai mare gen tdi sau tsi.......

ps era o masina in aria " Masina mea" gen "masina mea cu aere de vedeta......" un golf v 1.9 diesel pe care (din cate stiu) doreste sa l vanda, si are 75.000 km .......

V A L I

Nici eu nu as da mai mult de 6500E pe masina aia daca trebuie sa o vopsesti+vreo 300E pe anvelope etc

Uite si aici pe forum un anunt cu o masina similara cu ce iti doresti tu...

http://vwforum.ro/topic/99758-golf-5-14-16v-2007-36000-km/

tobo`

Eu zic ca-si merita banii, eventual incearca sa mai scoti vreo 300-400 de euro pt elementele ce trebuie vopsite. Pasul de la matiz la Golf este imens, daca iti permiti, ia-o.

Golf-uri 5 cu 6500 sunt din alta clasa (km mult peste 100.000, aduse de afara de oameni care lucreaza la case de binefacere, zisi si samsari).

PS : Daca masina e in stare foarte ok din punct de vedere tehnic, vopsirea mai poate astepta cateva luni, faci un compromis pentru o masina buna.

Edited by tobo`

CT91MOC

Pentru colegu si "consateanul" :D CT91MOC , pana la urma ai reusit sa gasesti masina? Pentru ca in aceeasi situatie sunt si eu caut cam de prin vara ceva ok si pana in 4000. Ieri o vazusem pe asta http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C28046827.html dar ceva la ea parca nu-mi inspira incredere..

salut..am vazut-o prin oras..si pe la aqua..de cateva ori..:)) stau cu banuieli..dar oricum nu ma atrage prea mult..

mariantimisoara

AM SI EU O INTREBARE AM ACHIZITIONAT UN VW JETTA 1,6 BENZINA SI NU STIU CE TIP DE MOTOR ARE SAU UNDE SA GASESC SCRIS PE CAROSERIE SAU IN ALTA PARTE DE CATEVA ZILE E ADUSA DIN GERMANIA    VA MULTUMESC,,,,

CT91MOC

pe capul de la distributie...sau in acte:D