Jump to content

Golf MKV 1.9 TDI 77kw


Riderx

Postare recomandată

Am reusit sa fac aseara ( pe ploaie ) 2 poze dar din pacate sunt facute cu telefonul si nu au iesit prea stralucit si nu stiu de ce au iesit albastre cand lumina e alba de nu poti sa te uiti la ea.

 

546dfsdffg-.jpgImage Hosting

1393Image-1-.jpgImage Hosting

 

In zilele urmatoare o sa cumpar si faza lunga si pozitiile cu leduri. :D  Si sper ca diseara sa pot spala masina si sa fac niste poze frumoase , cum am promis. Sa aveti o zi buna !

Link către comentariu

Am vazut un model de H7 cu 100 leduri, dar problema este ca o sa ai eroare in bord, iar de eficienta la iluminare pe timp de noapte nici nu poate fii vorba. Mai mult ca flash le poti folosi sau ca aspect, precum la Audi S8.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mersi frumos . Aseara am cumparat si leduri ptr numar , iar cand voi avea timp o sa imi lipesc placutele de inmatriculare cu banda adeziva direct pe bara ( si fata si spate) .

P.S: incepe si proiectul pentru DMC , momentan am cumpart device-ul pentru aux-in , urmeaza sa cumpar DMC si daca tot vreau sa scot firul de aux-in prin cotiera , o sa imi cumpar si furtunele de clima ce imi lipsesc pentru cotiera . Cotiera a fost montata mai de curand si fostul proprietar nu s-a gandit sa rezolve si cu clima . O sa va tin la curent !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Asa te vreau colegu'  :D .Week-end-ul acesta vin si eu acasa,poate facem un shooting cu masinile  :Driver: .Frumoase ledurile,sa te tina  :salut:

Link către comentariu

Pai hai acasa ca vreau sa imi pun placutele de numar direct pe bara , cu banda dubluadeziva .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intre timp am lipit captuseala de pe plasticul ce acoperea propulsorul , am ancorat "carpeta" de antifonare de pe capota si in rest intretinere auto .

More pics :D

 

Aici am observat ca in trecut a fost lipit un sticker cu R32 . Foarte bine ca l-a dat jos :))

2926IMG_0293-Copy-.JPGImage Hosting

Un consum mediu record 50%-50%

3718IMG_0240-Copy-.JPGImage Hosting

O poza cu pozitia scoasa

6056IMG_0275-Copy-.JPGImage Hosting

Aici aveam pozitia la locul ei

3149IMG_0276-Copy-.JPGImage Hosting

Si aici o poza in paralel pentru comparatia .

1844IMG_0272-Copy-.JPGImage Hosting

 

Astept pareri , cu sau fara pozitie ? Sau cu pozitie cu leduri

Link către comentariu

Jale mare , nu-mi mai merge subwooferul . Am sesizat lipsa de bass din masina , iau cand m-am uitat , statia nu primea curent ( nu are beculetul aprins) . Am vazut eu ca plasticul izolator de pe cabluri e f putin topit , dar eu stiu ce sa zic . M-am uitat si la siguranta amplificatorului si pare ok . Statia e legata prin contact , la boxele spate  ( adica imbinarea s-a facut la mijlocul masinii) . Oare tot de acolo ia si putere ? Sincer nu prea as vrea sa imi ia foc masina :)) . O sa investighez maine singur , daca nu ii dau de cap ma duc la electrician .

Link către comentariu

Cu subwooferul am rezolvat , era un contact imperfect , pe viitor o sa il leg direct la borne pt a maximiza sunetul . Urmeaza sa spal tapiseria , sa schimb egr-ul ( cu unul nou , tot original) si sa fac shimbul de consumabile ca deja am 12 mii de km .

P.S: am cumparat si incarcator de telefon ce foloseste slotul pentru bricheta si momentan sunt foarte multumit de el .

P.S2: Si vreo 5 "braduleti" areon buble gum de care sunt extreme de multumit !

 

Link către comentariu

Tapiteria am spalat-o singur cu vanish si a mers zeiss . Azi dimineata mi-a venit si egr-ul , nou nout , marca pierburg ( sau ceva de genu :)) ) .Am schimbat egr-ul singur , totul functioneaza ca la carte si astept sa mi se stinga martorul .

 

IMG_0687_Copy.jpg
upload foto

IMG_0690_Copy.jpg
upload foto

IMG_0692_Copy.jpg
windows 7 screen shot

Link către comentariu

Martorul s-a stins , am sters eroare cu vcds , am dezactivat centurile si am pus viteza digital pe radio-cas. Masina a mai primit si o spalare interior-exterior , plus un curatat de tapiterie . In weekend intentionez sa achizitionez si un vag com vcds .

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Desii nu am mai postat de mult , nu am stat degeaba , prin urmare :

- am cumparat VCDS-ul

- am schimbat 2 randuri de pozitii : o pereche albastra , una alba , pana la urma tot la cele galbene am ramas .

- am redus intensitatea pozitiilor la 1%

- am pus un sticker cu I love my mk5

- am probat o pereche de pleoape dar am achizitonat alt tip . :001:

- am dat jos capacele de pe oglinzi, ce imitau cromul

- si am trecut peste 144.000 km

Urmeaza saptamana asta sa fac revizia de filtre si ulei . Raman la Castrol edge + filtre mann .  Ma gandesc serios sa imi iau un RCD510 .

Poze :

5380Image.jpgImage Hosting

3518IMG_0733-Copy-.jpgImage Hosting

8334IMG_0809-Copy-.jpgImage Hosting

1035IMG_0821-Copy-.jpgImage Hosting

6087IMG_0837-Copy-.jpgImage Hosting

Bonus : Master Driver !

8810IMG_0823-Copy-.jpgImage Hosting

Link către comentariu

Se pare ca iar am belele . Azi aveam un drum in afara localitatii , mergeam constant cu 90km/h cand in bord mi-a aparut martorul pentru apa plus mesajul Coolant pressure sau ceva de genul , si STOP ! . Am tras repede pe dreapta , m-am uitat cu frica sub capota si am constatat ca motorul meu facuse baie in antigel . Dupa numeroase cautari am gasit furtunul superior ce duce in radiator fisurat 2 cm . Una din elicele radiatorului a tot frecat in furtun pana l-a fisurat . Maine ma duc sa fac comanda si il schimb singurel.

Modificat de Riderx
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intre timp am schimbat furtunul pagubos , am schimbat antigelul , am facut revizia ( filtre + ulei Castrol edge ) , am cumparat un RCD510 de la userul abc1 ( pe care il recomand cu caldura ) si acum ma pregatesc sa demontez can-ul si sa il trimit lui

F L O R I N la updatat . Voi  revenii peste cateva zile cu poze .

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Intre timp am montat RCD-ul , mi-am luat si un card SD mare si sper maine sa imi iau o pereche de distantiere de 10mm pentru rotile din spate.

rcd510.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Intre timp nu am mai facut mari modificari la masina , doar intretinere auto si niste stickere. Am schimbat carbunii de la alternator deoarece nu incarca bine iar acum totul este bine . In vara voi alege intre :

1.decupat + vopsitul aferent al barii spate + evacuare sport sau teava goala din intermediara .

2."reconditionat" interiorul adica : volan gti , nuca + manson noi , kit butoane chrome si manerele care incep sa se cam roada.

3.o reglabila TA pe inaltime si duritate + distantiere 10 mm pe spate ( cred)

4.bara fata gti sau gt , astupat semilunar din capota , grila centrala badgeless .( bara fata negru iar pe centru unde este negru lucios , colantat un negru mat )

Ma voi gandii bine si voi face alegerea propice .

Poze:

8741IMG_1114-Copy-.jpgImage Hosting

3846IMG_1125-Copy-.jpgImage Hosting

1165IMG_1133-Copy-.jpgImage Hosting

9500IMG_1134-Copy-.jpgImage Hosting

2900IMG_1195-Copy-.jpgImage Hosting

3073IMG_1217-Copy-.jpgImage Hosting

3127IMG_1218-Copy-.jpgImage Hosting

1683IMG_1228-Copy-.jpgImage Hosting

 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Desi nu am scris de mult pe forum , nu am stat degeaba prin urmare :

- am lipit placutele de inmatriculare direct pe bara cu banda dublu adeziva :

6990IMG_1292-Copy-.jpg

 

 - am inegrit putin stopurile ( am izolat cercurile si am folosit spray special pentru asa ceva )

356IMG_1430-Copy-.jpg

 

- dupa asta , am fost la pilot pentru evacuare : tips + anulat finala .( sunt foarte multumit de rezultat , o sa fac si o filmare)

3308IMG_1467-Copy-.jpg

1024IMG_1468-Copy-.jpg

 

- la final am decis sa fac ceva de imi doream de mult si anume sa vopsesc interiorul farurilor cu negru ( OEM+)

9487IMG_1463-Copy-.jpg

More photos :

5778IMG_1339-Copy-.jpg

5144IMG_1447-Copy-.jpg

6503IMG_1486-Copy-.jpg

3043IMG_1536-Copy-.jpg  ( liberty parade)

3339IMG_1564-Copy-.jpg

2807IMG_1553-Copy-.png

6581IMG_1517-Copy-.png

2866IMG_1303-Copy-.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!