Jump to content

Scirocco mk3 Candy-white


Radhoozzz

Postare recomandată

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Radhoozzz

    38

  • robi_zet

    6

  • Circoloco

    3

  • guesswh0

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumossssssssssssssss,jantele albe... :icon_thumleft: rezolva si etrierii in alb;)

Link către comentariu

Etrierii poate negru lucios pt contrast. Ar fi exagerat de mult alb pe masina.

 

Foarte misto pozele. Trepied si timp de expunere mare = Win :D

Link către comentariu

e o nonculoare prea inchisa si nu s ar vedea,eu clar as merge pe alb.etrierii trebuie sa se vada ptr a evidentia frumusetea jantei.e o parere si doar atat;)

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
TurboDIesel

jantele alea albe nu-si au locul pe masina asta...parerea mea

Link către comentariu

Etrierii ii "vopsim" in photoshop si vedem. Si eu cred ca ar arata mai bine negri.

Cat despre jante...poate iti schimbi parerea daca vezi masina live. Mie imi plac :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 3 months later...

Salutari!

Inca aprox 2000 km si ajungem la 50.000 km. Vara asta ne-am plimbat si pe la munte, si pe la mare. Cel mai mult mi-a placut iesirea pe Transfagarasan unde masina s-a comportat exemplar.

Intre timp i-am facut si geometria pe fata; pe spate nu a fost nevoie.

Am pus si suportii de numar propusi de The_Ego pentru group-buy. Much better! :D

post-51507-0-18565700-1377781830_thumb.jpost-51507-0-12993300-1377782036_thumb.j

Link către comentariu

eu iti propun sa vopsesti si suportul ala alb, parca nu dau bine acele 4 dungi negre, avand in vedere ca ai facut alba si marginea numarului de inmatriculare ;)

Link către comentariu

Cam tarziu pentru asta. In afara de cele 4 clipsuri, suportul are si doua benzi dublu adezive deci numarul este prins destul de bine. Nu cred ca umblu la el prea curand. :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nice  :icon_thumleft:

Ma oftic ca eu nu le pot schimba din cauza ca sunt sudate din fabrica..

Link către comentariu

Sfatul meu este sa continui cu reviziile la reprezentanta, daca si pana acum le-ai facut. Culanta chiar functioneaza daca Doamne fereste ! ai nevoie

Link către comentariu

Thx robi! Curata-le cat se poate, alta solutie nu prea ai. Macar le-ai avut din fabrica. La mine parca lipsea ceva. :)

 

Reviziile numai la Midocar OTP le fac. Daca nu am garantie, macar pe reviziile lor sa ma mai bazez. Bafta multa!

Link către comentariu

Scirocco-ul care primeste motor nou odata cu Polozaurul, a platit doar 30% din manopera. 70% PIA, iar piesele VAG. Manopera si piese de 8000€ +. Masina era iesita din garantie dar cu service la zi.

Link către comentariu

Deci s-a ales cu motor nou cu toate ca iesise din garantie? VAG a dat motor nou pentru asta?

Inseamna ca fie ii avea cu ceva la mana, fie i-a ameninta cu actiune in instanta. Nu exista alta justificare.

Link către comentariu

In baza culantei s-a facut reparatia cu masina iesita din garantie. Nu ii avea cu nimic la mana. Pur si simplu au fost destule probleme de genul acesta iar fabrica a acceptat reparatia.

Ps: clientul chiar a facut nazuri ca are de achitat 30% din manopera. Eu as fi spus 'sarumana!

Radhoozzz daca consideri posturile off-topic, le sterg! Multumesc

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Nu e nevoie, ne oprim aici. Una peste alta sper sa nu ajung in situatia de a schimba motorul, fie el gratis sau platit de mine. Oricum, reviziile vor continua la Midocar.

Link către comentariu
  • 3 months later...

N-am mai scris de ceva vreme. Intre timp am trecut de 53000 km fara nicio problema majora. Astept primavara sa vopsesc bara fata pentru a mai scapa de cateva zgarieturi.

Probabil si jantele de vara vor ajunge la tratament electrostatic complet :). Inca nu sunt hotarat daca sa le revopsesc albe sau alta culoare.

 

Am schimbat:

-stergator luneta

-becurile de la cornering cu unele mai albe

 

post-51507-0-87327200-1389552120_thumb.j

 

Am inlocuit toate becurile din interior cu led-uri. (Multumesc lui cata50)

post-51507-0-51791600-1389552126_thumb.j

 

BADGED! Membru complet vwforum.

post-51507-0-43061500-1389552113_thumb.j 

 

 

Link către comentariu

La pasager, nu.

La sofer nu se scoate lampa pur si simplu. Trebuie scoasa masca de sub bord (care e prinsa in 3 suruburi) ca sa poti scoate lampa.

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu
  • 5 months later...

Intorsi din vacanta de la vecinii bulgari, am trecut si de 60.000 km. Am iesit din tara pe la Vama Veche deci mare parte din drumul pana la Nisipuri a fost facut prin Romania. Consumul calculat prin metoda plin-plin a fost undeva la 7.8 (7.4 pe BC), 140 pe autostrada soarelui iar la bulgari am mers in coloana de 4 masini cu 110-120. AC permanent ON, 4 persoane in masina. Iti trebuie un pic de imaginatie ca sa inghesui toate bagajele in portbagaj dar m-am descurcat :D

 

La 57k am schimbat si bujiile originale cu NGK Laser Platinum. Rezultatul: au disparut aproape toate vibratiile motorului iar plecarile de pe loc se pot face la turatii si mai mici decat inainte. (nu mai exista acea vibratie ca si cand ar fi subturat).

 

In concluzie, toate bune si frumoase. Sper sa ne plimbam cat mai mult vara aceasta.

 

post-51507-0-89656400-1405191049_thumb.j

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!