Jump to content

Tips and tricks


MishuL
 Share

Postare recomandată

Achtung! Sunt 95% sigur ca daca te prinde un politist fara ITP si itzi ia talonul ti-l da inapoi numai daca faci itepeul LA RAR :) .... Morala: sa avetzi intotdeauna ITP, ITPPNV sau daca nu sa nu dee dracu' sa zicetzi ca avetzi talonul la voi.... mai bine o amenda ca n-ai talonul decat ITP la RAR- barerea mea care este ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achtung! Sunt 95% sigur ca daca te prinde un politist fara ITP si itzi ia talonul ti-l da inapoi numai daca faci itepeul LA RAR :) .... Morala: sa avetzi intotdeauna ITP, ITPPNV sau daca nu sa nu dee dracu' sa zicetzi ca avetzi talonul la voi.... mai bine o amenda ca n-ai talonul decat ITP la RAR- barerea mea care este ;)

nu prea as fi de acord cu tine. pentru ca la RAR se face ITP-ul numa in caz de vanzare - cumparare si omologare, altminteri nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achtung! Sunt 95% sigur ca daca te prinde un politist fara ITP si itzi ia talonul ti-l da inapoi numai daca faci itepeul LA RAR

De cand ?

Mie mi l-au saltat toamna trecuta si m-au trimis sa fac ITP unde o fi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cerinta e sa te prezinti la RAR pentru identificare cu ITP-ul facut, daca nu e facut, il faci la ei, dar iar nu cred ca e obligatoriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misule,

dar tu mai faci ITPuri de alea cu reducere? ca o sa se apropie momentul..

:angry: alooooo !!! CNA-ul !!! PM please !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce posturi au disparut , stiti de ce au disparut ( chestii de genul pe PM va rugam ) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D alooooo !!! CNA-ul !!! PM please !

Toni a facut, nu eu! :D

Bai am spus clar: daca itzi ia talonul pe strada ca n-ai itepeu. Cica de pe la 1 oct. In rest, incl daca vinzi/cumperi, nu tre' sa faci la rar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator
Bai am spus clar: daca itzi ia talonul pe strada ca n-ai itepeu. Cica de pe la 1 oct. In rest, incl daca vinzi/cumperi, nu tre' sa faci la rar.

Confirm, stiu pe cineva in situatia asta, asa e cum zice Mishu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine m-a prins un politist fara ITP exact cand am cumparat-o si o aduceam acasa (Botosani pe atunci)

Voia sa-mi ia talonul dar s-a rezolvat "amical" cu o foaie de 100 in buzunarel.

ITP-ul l-am facut PNV mai apoi (adica peste 2 luni) cand a trebuit sa o inmatriculez. La RAR au pozat numa seriile. Iar la sfarsit au facut toti o poza de grup cu broasca pentru ca le-a placut enorm. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misule ...da-mi te rog un PM daca mai e valabila chestia aia ce te intrebam....ca ma pregatesc serios...stii ca am multe..... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA

Atentzie! Avetzi grija daca vretzi sa cump o mashina sa mai aiba itp valabil inainte sa o radiatzi, sunt dificultatzi sa faci itp cu numere roshii, e posibil sa tre' tot la RAR :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA

Atentzie! Avetzi grija daca vretzi sa cump o mashina sa mai aiba itp valabil inainte sa o radiatzi, sunt dificultatzi sa faci itp cu numere roshii, e posibil sa tre' tot la RAR :P

NOPE. sau NTZ

io cu numere rosii expirate am facut ITP, intr-adevar PNV, dar a fost OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misule ...da-mi te rog un PM daca mai e valabila chestia aia ce te intrebam....ca ma pregatesc serios...stii ca am multe..... :)

acum mi-am dat seama ca eu vroiam sa ma refer la RCA...sorry

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand!!

Paiiiii. Broasca am luat-o pe la sfarsitul lui aprilie, am bagat-o la ciocanit si spoit si am scos-o prin iunie pe doazeci si ceva. deci numerele rosii erau expirate de 1 luna, ITP expirat de prin februarie.

S-a rezolvat PNV cu ITP si abia mai apoi m-am prezentat cu ea la RAR sa i se faca poze.

De precizat ca totul s-a intamplat la Botosani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum mi-am dat seama ca eu vroiam sa ma refer la RCA...sorry

:D :D :)

Ma si miram ce reducere vrei, ca aia nu-i afacerea mea... :D

RCA pot sa-ti fac daca vrei dar sa shtii ca mi se pare ca s-a liberalizat pretzul si la Asirom unde am eu e scump- gaseshti mai ieftin pe strada, cel mai ieftin pare sa fie la Asitrans dar mai studiez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aia vreau, sa iau si eu politze la o societate de-asta ieftina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aia vreau, sa iau si eu politze la o societate de-asta ieftina....

da' potzi pune niste preturi pe categorii de cmc ca sa putem face o comparatie intre varianta de acum care o ai si altele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I'auzi ce zise la teveu: cica guvernutzul nostru drag dete o hotarare ca de la 1 aprilie 2007 sa se radieze toate mashinile care au RCA sau ITP expirat de mai mult de 3 luni si nu-si fac in 2 sapt de la comunicare. Acuma nu ca mi-ash face eu griji, odata ca ar trebui sa aiba ashtia computere mai tari ca americanii sa tzina toate evidentzele astea, mai ales cu cate mii de mashini se vand/cumpara zilnic, si a doua ca in 2007 o sa aiba ei alte griji- de explicat la bobor de ce nu beneficiaza de UE in 2007, iar in 2008, an electoral, sa explice de ce e UE-a asha amara :)

Da' orishicat, inca o dovada de maaaare prostie a dragului guvern muoliceanu- nu poa' omu' sa tzie Fordu' T ani de zile la garaj si inmatriculat decat daca plateshte 2 dari stupide....

Am mai spus-o si o repet- imi iubesc tzara, da'mi urasc popo®u'! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!