Jump to content

Proceduri Vag Com Touran.


YoYo_man
 Share

Postare recomandată

Nu, din pacate. Daca era....iti dadeam mai sus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, insa daca cumpar si montez un bloc de lumini + senzor cu modul auto-lights ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te gandesti la variata cu modulul de China....lucreaza el, cum stie

Daca faci retrofit la senzor lumina si comutator auto...totul pe oem...atunci o sa functioneze cf luminii de afara....modoficarea intervalului.nu cred ca o sa se rezolve

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul de China, am vazut ca este cu senzor care il montez pe langa parbriz. Nu este senzor de lumina (cand e noapte se aprind, ziua sunt stinse farurile) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Am activat functia leaving home si nu merge. Aveti ideie de ce? E normal? Mentionez ca functia coming home functioneaza. Dar cand deschid masina farurile nu se aprind. Centrala este pe 17 bit daca asta are vreo importanta. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o să îţi meargă asta pe centrală de 17 bity. Doar dacă montezi un modul care să facă asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Se poate activa CH/LH din centrala fara ca masina sa aiba senzor de ploaie/lumini ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e centrală pe 17 biţi doar LH o sa iti mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centrala e pe 17 biti si in schimb merge ch-ul dar durata este mai mult de 1 min-60 secunde, cred ca are 100 secunde (indiferent de ce modific la time) si lh-ul nu merge sau poate n-am bifat/facut tot ce trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti va merge. Asa am si eu si am setat pe 30 sec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are 80 secunde si nu se poate modifica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detox citeste si aici ca e aproape identicca procedura si la touran

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ieri la o Skoda Octavia 2 - din data 01.06.2007, fara senzor lumini/ploaie si fara bloc lumini automate, ii merge CH/LH cand deschide si inchide masina.

Precizez: deschide masina din cheie se aprind farurile, la punerea contactului se sting...ia contactu, farurile se reaprind si raman asa, cand inchide masina din cheie imediat se sting si farurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, corect.... majoritatea suporta asa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de la centrala electrica, nu ? Adica este singura posibilitate "de ce?" la mine nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detox nu merge pe centrala ta. Eu a incercat de n ori. Daca nu crezi asta deja ne depaseste pe mine cel putin care tiam spus ca nu ai ce face e model mai vechi de centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de la centrala electrica, nu ? Adica este singura posibilitate "de ce?" la mine nu merge.

 

singura varianta sa inlocuiesti centrala electrica. Daca tot o inlocuiesti, cumperi una highline dupa 2008, sa permita activarea cornering-ului si a altor functii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc de raspunsuri, eu sunt genul ala care intreab si caut/fac pana stiu eu ca asa este :)), poate pentru unii este deranjant.

 

Ontopic: Oricum, cum as putea sa aflu codul centralei highline specific masinii mele ?

 

Exemplu: 1K0 937 049 S, este highline pentru golf 5/touran.

 

Edit: Decat sa dau 100-200 RON pe un senzor AM de lumini, mai bine dau 200-300 RON pe o centrala si am mai multe functii.

 

Edit #2: 1K0 937 049 S este acelasi cu 3C8 937 049 S ?

Modificat de Detox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge orice centrala electrica, pana in 2010.... ca e de Golf5/Plus/Touran... chiar si de Passat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sarbatori fericite! Puteți sa ma ajutați in sensul de a-mi indica care sunt pasii de reglare pe vag com a farurilor de faza scurta pe xenon. Am dat setarea de baza dar tot bat jos. Am un Touran 2.0 tdi cutie automata din 2005 103 kw. Multumesc. In bord nu am buton de reglare a poziției -se face automat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am si eu o intrebare centrala cu codul 1K0 959 433 BL/Z00, cati biti are? Multumesc antucipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am reusit sa activez Coming Home si am si aflat de ce nu mergea pana acum..faceam totul ca la carte dar cand inchideam/deschideam masina din telecomanda eu stateam in masina, am observat ca daca esti in masina raman farurile aprinse (nu merge functia) daca deschizi usa si iesi din masina, merge. ( ce chestie ? :)) )..acum mai am Leaving Home, sa-i dau de cap..nu vrea sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!