Jump to content

A4 2009 avant - noua mea masina de familie - o bijuterie


Red

Postare recomandată

Pam - Pam .. primele jucarii :D..

Au ajuns comenzile cromate si am luat azi becuri noi , o pereche Philips 5000 K .. maine le montez

post-5830-0-07050800-1348507523_thumb.jp post-5830-0-95612500-1348507530_thumb.jp

Link către comentariu
  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    120

  • Aerofan

    33

  • Megatron

    25

  • grp

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoase comenzile... mai stiu pe cineva care are asa... :blah:

Becurile sunt D3S? Cat ai dat pe ele si de unde? Esti sigur ca sunt de 5000K...?

Merci

Link către comentariu

arata foarte bine masina . un singur lucru nu imi place : PUNE MAI MULTE POZE ca e superba masina ;)

Link către comentariu

Ma bucur ca a iesit cum ti-ai propus .... si masina este asa cum ti-ai dorit ... poate chiar peste asteptari ... Oricum ma faci sa visez si eu la urmatoarea masina sa fie ceva in genul ... e superba si optiunile sunt foarte multe. Sa ai grija de ea si sa ii iei un garaj daca nu ai, mai ales daca planuiesti sa o tii ceva mai mult!

Link către comentariu

@ aerofan din pacate nu m-a lasat piciul .. sa le montez .. am montat in schimb becurile noi de care sunt super multumit

Noroc cu prietenii ca altfel .. dadeam pe ele cat nu fac, le-am primit la super pret de la un prieten, 300 de ron perechea - Philips - 5000k - super misto

comenzile de aseamenea de la un prieten ....le multumesc ;)

poze de la montajul becurilor .. ce e misto .. ca se dau jos farurile fara demontarea barii .. o sa-mi fie mai usor sa le polisez si sa pun folie de protectie :D

post-5830-0-30075500-1348642031_thumb.jp post-5830-0-63390900-1348642044_thumb.jp

dupa masa pun si comenzile sus ..ok aerofan ?:)

Aseara m-am interesat cam cat ar costa si ce ar trebui sa fac pt evacuarea dubla pe ambele parti ... 300 de euro .. si am 2 variante ..

1. cu finali OEM , in cazul asta trebuie sa caut un final in schrot

2. cu finali AM care or sa fie mai aspectosi dar nu stiu cat de ok or sa fie pt masina .. mai ales ca e E5 ..

Mai vedem ...

Link către comentariu

.. ce e misto .. ca se dau jos farurile fara demontarea barii ..

Skoda style... poti monta becul in poala fara sa mai te chinui :)

@aerofan ..e ok ? :)

Lipsesc padelele... si de alea sunt argintii :P

Link către comentariu

Nice!

Ce sa faca cu padelele la cutia manuala? :))

Ce este ADS-ul?

Tot nu mi-ai spus ce este asta...

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

In primul rand sa o stapanesti sanatos pt multi km :D. Un upgrade foarte frumos si dotat.

1. cu finali OEM , in cazul asta trebuie sa caut un final in schrot

2. cu finali AM care or sa fie mai aspectosi dar nu stiu cat de ok or sa fie pt masina .. mai ales ca e E5 ..

Mai vedem ...

Daca schimbi doar finalele cu ce afecteaza norma de poluare? Norma nu e data de toba.

Link către comentariu

ADS-ul face modificari la servodirectie si alimentarea cu combustibil si daca ai suspensie reglabila mai modifica si aia in functie de modul pe care-l alegi dynamic sau confort ..

din ce am citit prin alte parti e destul de spectaculoasa schimbarea masinii de la un modul la altul ..

Curand Bogdys o sa-l activeze iar mai apoi o sa pot sa va dau mai multe detalii .. decoamdata ADS-ul e pe lista de modificari :)

Momentan sunt preocupat de fusta spate si de evacuarea dubla , nu stiu unde gasesc fusta spate cu decupaje pe abele parti dar late , nu ca si cele de al 2.0 T

Mai caut o solutie buna de curatat tapiseria caci am niste urme care vreau sa le curat cat mai urgent

Link către comentariu

Vrei evacuare ca de s4 cu 2tipsuri stanga dreapta? Mai simplu scapi cu o fusta de 2.7tdi sau de 3.2fsi cu cate una.

4 tipsuri pe 2.0tdi e prea mult in opinia mea.

Link către comentariu

da stiu ca poate e exagerat .. dar in memoriam A6 .. :) mi-a placut ff mult cum a aratat .. si ma tot uit la poze de vreo 2 zile si numai asa imi trebuie , nu stiu dc gasesc fusta OEM

la evacuare nu vreau sub nici o forma sa faca galagie .. pur aspect ..am vazut pe undea o poza la un avant facut asa si imi e ciuda ca nu o mai gasesc .. dar mai caut

Link către comentariu

@ bebeee a4-le albastru din linkul tau ma da pe spate .. dar asa cum era scris si in commenturile baietilor de acolo inca nu am gasit fusta S-line cu 2 difuzoare !

Link către comentariu

ce e misto .. ca se dau jos farurile fara demontarea barii .. o sa-mi fie mai usor sa le polisez si sa pun folie de protectie :D

Foarte tare chestia asta, inainte trebuia sa dai jos tot botul masinii sa schimbi un bec...

ADS-ul poti sa ti-l activezi foarte usor doar cu Vag-Com-ul, fara sa iti mai pui butoanele...

Foarte draguta si d-soara ta :P

Link către comentariu

Da stiu ca se poate activa cu Vag com, ceea ce am sa si fac in weekens

Dar butoanele trebuie musai sa fie acolo pt luminite :)

Link către comentariu

Un consum mediu , pe distanta dintre casa si birou , am strabatut 2 orase , Arad si Timisoara

post-5830-0-07209000-1348837624_thumb.jp

Azi am comandat cauciucuri de iarna , Vrederstein Wintrac 4 Extreme, m-am hotarat sa raman cu jantele astea pt iarna caci imi plac si pt vara probabil voi lua OZ superturismo pe 19" sau Aez Valencia

post-5830-0-08838500-1348837661_thumb.jp post-5830-0-40155600-1348837883_thumb.jp post-5830-0-11237400-1348837898_thumb.jp

inca nu stiu ce sa fac cu volanul sa-l imbrac in piele perforata combinata cu normala pe asta ce-l am acum sau sa caut unul in 3 spite la fel cu evacuarea , inca nu am gasit o fusta pt avant cu decupaje pt tipsuri duble ..

pt un tips pe fiecare parte .. nu e nici o problema .. dar parca nu imi plac ..

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!