Jump to content

A4 2009 avant - noua mea masina de familie - o bijuterie


Red

Postare recomandată

Salutare .. dupa ce vreo 2-3 zile nu am stiut ce sa fac pana la urma m-am decis si am luat masinuta

un A4 B8 avant produs in 01.03.2009 , 2.0 TDI 143 CP cutie manuala in 6 trepte

argintiu metalizat , l-am gasit pe autovit dupa cautari asidue dupa o masina care sa arate bine si sa aibe dotari !

Am avut marele noroc ca am dat de Sergiu , tipul de la care am luat masina , un dealer de masini de caracter pe care-l recomand si altora .. in fine

Ca si dotari : - MMI cu DSP ( 10 difuzoare si subwoofer )

- biclimatronic high

- cluster color

- comenzi pe volan

- bluetooth 4.0

- cd changer

- geamuri si oglinizi electrice

- oglinda retrovizoare heliomata cu switch on/off

- senzori de lumina si ploaie

- audi parking system

- asistenta la plecarea din rampa

- pachet lumini interioare

- xenon + day light runing lights

- scaune reglabile electirc si cu reglaj electric lombar

- scaune sport de velur

- keyless go

- alarma

- jante 17 "

- insertii aluminiu

- plasa portbagaj si sincer nu mai stiu .. nu mai imi vin in minte acum .. sunt destul de obosit dar super entuziasmat

Masina are 106667 verificati , am primit si certificat de atestare km de la AUDI , nu troncane nu bate merge rotund .. nu am avut ce sa-i bag de vina exceptand o sgrietura pe capota destul de nasoala si niste urme de pietricele pe bara fata ...

am platit in final 13800 , norma de poluare E5 .. cam asta ar fi e scurt prezentarea masinii ...

Asa cum la toate masinile care le-am avut pana acum am avut un proiect de personalizare asa am deja si pt A4 unul :)

- volan in 3 spite cu comenzile cromate

- presuri OEM de cauciuc

- stopuri LED pe spate

- Grila RS

- manson schimbator S

- grile cromate la proiectoare

- butoane cromate la geamuri in interior

- fusta spate S si eventual evacuari duble daca imi permite puntea spate

- jante 18 sau 19 pe vara

- ADS

- plasa pe spatarul scaunelor fata si sertare la scaune ( nu am si cred ca se pot monta usor )

- folie atermica si cam atat imi vine in minte acum .. una peste alta sunt super incantat de cum se misca masina .. si in ce stadiu e ..

niste poze pe graba ..

post-5830-0-77308000-1348339552_thumb.jp post-5830-0-74175200-1348339568_thumb.jp post-5830-0-46325900-1348339579_thumb.jp post-5830-0-20023300-1348339590_thumb.jp post-5830-0-12747100-1348339599_thumb.jp post-5830-0-24534100-1348339607_thumb.jp post-5830-0-06072200-1348339616_thumb.jp

Modificat de Red
Link către comentariu
  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Red

    120

  • Aerofan

    33

  • Megatron

    25

  • grp

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Superba masinuta, sa o stapanesti sanatos si sa o conduci multi km fara evenimente...........ai ghid de utilizare ptr bord ?? :lol: La cate butoane ai acolo......

Link către comentariu

plasa pe scaune cred ca vine la pachet cu spatarul de plastic si se schimba husa cu totul.

atentie la motor, cu pompa de ulei...

urarile de mai sus le transmit si eu :D

Link către comentariu

Felicitari! Masina este superba! Cat mai multi km fara probleme, sa o conduci sanatos si sa te bucuri de ea in fiecare zi!

Ce este ADS-ul?

PS: Pacat ca n-ai Webasto :))

Link către comentariu

Su...su...superba. Felicitari pentru alegerea facuta :icon_thumleft: . Observ ca nici la aceasta nu te linistesti cu modificarile. Drumusoare bune si km cat incape. :emthup:

Link către comentariu

o adevarata bijuterie..sa intelegem ca ai ales a doua varianta..perfect ! mai putini km.e5..mai multe obtiuni ! sa te plimbi linistit ca ai cu ce..:) spatiu , comfort, sportivitate si eleganta...asta inseamna Audi.. :icon_redface:

Link către comentariu

felicitari mircea!..:)..superba...sper ca pe asta o tii macar un an..:)))..sa ai noroc de ea..p.s.-sa nu uiti de capacelele mele(3 seturi)...;)..:)))

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, sa va plimbe sanatosi si sa aveti parte de ea. Spor la modificari, nu prea ai ce dar sigur gasesti.

Link către comentariu

Vad ca ai tinut seama si de opiniile din celalalt topic. Iti doresc multi km fara probleme. Eu mi-am dorit quattro si din motive de buget am mers pe b7, dar b8 cu cr cred ca o sa fii supermultumit in oras cel putin :).

Modificat de grp
Link către comentariu

@victorash .. nu era eu :D era nasul meu ..

da am tinut cont clar de ce ati scris acolo pt ca erau pareri pertinente si daca am facut topicul l-am facut cu un scop chiar daca si eu de la inceput dindeam spre asta argintie

imi placea si cel rosu .. ma gandeam ca daca-l voi personaliza cu elemente de RS si S o sa arate spectaculos .. dar pana la urma cum spunea cineva .. Audi inseamna eleganta plus ca ma interesau mai mult km si dotarile !

Una peste alta am dat si de prima problemuta .. becul cu gaz de pe dreapa e obosit rau ... deci trebuie altul ..

in rest super multumit .. 6,1 consum mediu pe un drum de aprox 400 de km .. masina are tinuta , are demaraj chiar daca dupa parerea mea e incaltata cu " bocanci " 225/50/17... parca mergea mai bine un 45 .. sau un 205/50 ...

Link către comentariu

Te misti repede, nu gluma! S-o stapanesti sanatos! :icon_thumleft:

Este cu tractiune pe fata sau quattro? Stiu ca ziceai ca urmatoarea o vrei tot cu integrala.

Link către comentariu

Te misti repede, nu gluma! S-o stapanesti sanatos! :icon_thumleft:

Este cu tractiune pe fata sau quattro? Stiu ca ziceai ca urmatoarea o vrei tot cu integrala.

Daca era quattro specifica omul sau scria pe grila din fata .

Foarte misto masina mai ales pt. familie , am auzit ca este si mai spatios ca anteriorul a4.

Link către comentariu

@crysty_cyc, din pacate nu e quattro .. desi mi-as fi dorit , nu prea am gasit quattro si cu doatarile care le-as fi dorit eu in bugetul care l-am avut ..

am gasit-o pe asta intr-o stare exceptionala si nu am mai stat pe ganduri .. inainte sa iau A4-le cochetam cu un allroad 2004 .. dar nu a fost sa fie , parca e o optiune mai buna a4 avant 2009 chiar

dc e mai scump si nu are quattro , totusi e o masina de 3 ani

@infinti nu pot sa ma dau cu parera caci nu am avut A4 pana acum , stiu sa spun ca imi pare mai mic spatiul la a4 avant decat la passat b5.5 sedan !!! tre sa caut detalii tehnicie ca sa fiu mai exact .. cert e ca e mult mai practic

eu am avut nevoie de un "combi " care sa-mi permita sa port caruciorul lui junior in masina si sa fie cat mai usor la incarcat, am ales A4 avant caci e singurul avant care are o forma mai sportiva, mai rotunjita .. restul parca toate se termina brusc :)

- am inceput deja modificarile :)) am dotat-o cu becolduri pe unde nu avea ( la foot light am peste tot leduri OEM )

- am comandat comenzile cromate pt volan si posibil sa-i schimb pielea sa trec la perforata

Becul pe dreapta a murit cu totul .. se mai aprinde doar 2 secunde foarte rosiatic .. dupa care se aprinde martorul in bord .. nu stiu inca ce standard de bec e .. D1S sau D2s ..trebuie sa iau 2 urgent

Caut o firma de detailing interior caci in zona portbagajului are cateva urme pe tapiserie si vreau sa le curat ..

Cred ca am si senzori de presiune in roata.. am gasit ceva prin MMI .. maine trebuie sa verific

in rest inca sunt cu gura pana la urechi si inca impresionat .. :D

Modificat de Red
Link către comentariu

Sa o stapaniti sanatosi milioane de km

Becurile sunt d3s conform philips

post-15380-0-20327800-1348467902_thumb.j

Modificat de kirkus
Link către comentariu

Multumesc mult, asa e .. am o problema cu masinile .. ma plictisesc repede .. dar acum sa speram ca pe asta o sa o tin mai mult ..

azi am aflat ca am si senzori de presiune in roti si suspensie sport OEM

dupa masa pun niste poze noi

Link către comentariu

E superba masina, ma bucur ca a fost ok si n-ai facut drumul dupa ea degeaba. Cred ca e singurul break pe care l-as lua si eu :)

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!