Jump to content

Problema cu actele - broscar disperat


MikeRG
 Share

Postare recomandată

unde le-ai trimis bre, ca nu le vad???

mihaiachi@masini.ro

Pac, ia trimite-mi-le tu ca vad ca nici tu n-ai somn...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare nu exista nici o posibilitate daca apelezi la protectia consumatorului?

cel putin la noi astia se baga in orice, mai ales daca ai acte care dovedesc ca masina a fost verificata de rar in 2002 si apar aceleasi serii si pe acte si pe masina.(sper sa nu fi gresit)

daca nu merge, apelezi la varianta mai nesimtita ,te duci la cineva care se ocupa cu schimbatul seriilor si le-ai inchis gura atunci

in momentul de fata ce acte ale masinii ai pe numele tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozele lu' dutzu

e vorba de un 1303.... nu mi-e clar da' s-ar putea sa nuaibe gaura aia de la cutie....

si seria pare intr-adevar ciocanita.... si invechita fortzat...

nu-mi dau seama daca aia de mai jos e sudura din fabrica....

a! am vazut ..are gaura....

Modificat de pacman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam pare manarita....

Ia pozatzi-va careva seria la broasca sa se vaza daca seamana...

E problematic ca e 1303, sunt rare... dar vezi ca era un tip la Sibiu care casapea un 1303, poate are acte...

Am gasit:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6836

Modificat de mihaiachi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam pare manarita....

Ia pozatzi-va careva seria la broasca sa se vaza daca seamana...

E problematic ca e 1303, sunt rare... dar vezi ca era un tip la Sibiu care casapea un 1303, poate are acte...

Am gasit:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6836

Intr-adevar e manarita si placa aia se vede clar ca e adaugata si sudata. Iar cifrele par mai degraba scrijelite decat poansonate. Nu vad, a treia cifra e 8 ? Atunci nu poate fi, 118 e serie de 1300 / 1968, nu de 1303

1973 (1 august 72 pana la 31 iulie 73)

Sasiu: 113,200,001 - 113,3200,000

VW1303 133,300,001- 133,3200,000

Motor: D 1,000,001 - D 1,115,873

AC 0,006,701 - AC 0,008,195

AB 0,699,002 - AB 0,990,000

AF 0,000,802 - AF 0,036,768

AE 0,917,264 - AE 1,000,000 (pana la 1 octombrie 72)

AK 0,000,001 - AK 0,239,364 (from 1 Oct 72)

AH 0,005,901 - AH 0,114,418

AD 0,598,002 - AD 0,990,000

Se reduce puterea motoarelor la modelele americane de la 60 la 58 SAE. La mijlocul anului alternatorul de 600 wati (50 amperi) inlocuieste generatorul. Galeria de preincalzire imbunatatita pentru a reduce timpul de incalzire al motorului pe timp de iarna. Blocul motor este ramforsatin zona cilindrului 3/volant pentru a evita fisurarea. Tampoane cutie de viteza mai flexibile si mai moi. Ambreiaj mai moale, placa de presiune stil Porsche. Surubul de golire de pe capacul decantorului de ulei eliminat. Model nou de pompa de benzina indoita in asa fel incat sa nu interfereze cu alternatorul. Element fitrant din hartie pentru filtrul de aer. Rulmenti roti fata/spate cu gresare permanenta. Sistemul de incalzire al habitacului redesenat. Lumina de interior redesenata. Bare mai solide. Stopuri rotunde si mari, tip „talpa de elefant”. Pentru modelele SUA optiuni suplimentare Sports Bug. Model nou de scaune fata cu reglaje multiple.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi se pare minarita. In primul rind, la poansoanele VW din epoca, cifra unu nu are talpitza, sau serif, cum i se spune in anglo-americana. La seriile tale apar talpite, pe urma cifrele originale sunt mai alungite, astea-s clar cu floarea mai rotunda si batute foarte dezorganizat. Parerea mea e ca pierzi timp, bani, nervi cautind sa validezi seriile astea asa cum sint, solutia e sa recarosezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta am vazut si eu... ca e 118.... si ca peste cifrele respective cineva a "aplicat" niste virfuri de shurubelnitza... sa para mai veche...

solutia: shasiu de 1303.... ca e pacat de mashinutza

stiu pe cineva care are 1303 demontat.... si de vanzare.... da' e 1 pic mai complicat de discutat cu omuletele. dl dutzu... daca te intereseaza solutia asta.. da-mi un mail...

a! nu mai ai tablita aia batuta in nituri din portbagaj? ca ar trebui sa fie seria si acolo... asta asha... ca sa iti faci o parere despre seria originala... ( :huh: dac-a fost minarita sigur nu mai e p-acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma daca faci rost de acte de orice fel de broasca, cu numere noi si proprietarul e dispus sa le lase pe numele lui si sa ii plateshti tu anual impozit si eventual ceva peste, atunci chiar nu-i nici o problema sa... intzelegi tu :huh:

si intr'adevar 1 nu are talpitza iar caracterele sunt alungite la seriile originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!