Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

eu am cbbb,,,am facut 12.000 de km de cand o am...pot sa zic ca nu am avut nici-o problema,sau vrun martor aprins in bord...sunt ff multumit de ea...multi vb care habar n-au ,si zic din auzite... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut .. Ma puteți ajuta si pe mine cu o verificare vin ? Un istoric ceva daca va rog din suflet ?

Wvwzzz3czae507333

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar la reprezentanță și acolo te duci mai ferit așa, ca nu au voie sa zică și se feresc și ei de sefi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti, caut si eu un CC de 170 CP cu DSG, padele si 5 locuri pana in 14 mii... Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te intereseaza doar aceste 4 amanunte: 170cp, dsg, 5 locuri, padele, la 14k gasesti sigur.  Cel mai simplu este sa te apuci sa cauti: autovit, olx, etc etc

 

Parerea mea: nu pune padelele ca obligatorii. Nu le vei folosi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu esti singurul :) Vezi ca exista un topic dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt in aceeasi situatie. Nu imi fac nici cea mai mica problema. Sa ma astepte ca ma duc... sa le platesc diferenta la taxa de mediu sau cum se mai numeste ea :)

 

Nu te agita degeaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clawoodyou imi poti da un link către topic ul respectiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://info.volkswagen.com/ro/ro/home.html

 

Eu am 2.0 Tdi Euro 4 si cica nu e afectat..Pot totusi sa ma duc la ei sa-mi puna softul de Euro 5 (cel cu probleme) ca sa nu mai strang cei 950 de E pe taxa de mediu ?? Ca daca era E5 m-ar fi costat 150 de Euro taxa :)))

PS: Glumeam

Modificat de yrynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am si eu un CC din 2011 cu 92.000km...motr de 2l tdi.problema e ca imi incalzeste rotile.A inceput pe spate si acum pe fata.Si parca in momentul in care incalzeste si merge infranata si volanul merge mai greu.A mai patit cineva asa ceva?Ce este de facut?Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, va rog sa ma ajutați, vreau sa cumpăr un Passat cc. Am de ales între unul de 170 cp si celălat de 140 cp, amândouă dsg 6 model 2012. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma gandesc si eu la Passat CC si e cam singura masina care as vrea o iau pana in 12.000 euro sa zic. Ma uit zilnic pe olx si autovit, dar n-am incredere in ce este acolo + ca anunturile par dubioase, samsarite. Fac comparatie cu ce gasesc pe mobile.de , ebay.de , autoscout si nu gasesc aproape nimic diesel de 170 cp euro 5 cu pana in 150.000 km la banii aia. Bine ca pe langa altele, mi-ar placea si xenon, iar legat de cutie as vrea DSG dar nu stiu nimic de ele. Daca ar fi sa gasesc una, la ce sa ma uit inainte la cutie ? Sunt problematice ? Merita DSG fata de manuala ?

Din ce an auparut motoarele euro 5 diesel ? Din 2010 ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Ai pretenții mari sa găsești pana în 150mii la 12mii euro. Nici mai scumpe nu sunt sub 150mii, poate benzinare. Aici vb de km reali, nu ce e în bord

Dar, nu zic ca e imposibil, eu am căutat vreo 2 luni, dar sub 180mii voiam și am avut norocul sa găsesc la un domn cu 140mii, deci îl consider chiar noroc. La 10 pusese anunțul, la 11 eram la el dupa ce am verificat VIN, deci Stai și caută în fiecare zi la un interval de 3-4 ore ca sa nu ratezi ofertele bune care ar putea sa apară. Autovit și olx, astea sunt baza.

Personal am ales manuala după ce am citit pe forumuri, am ajuns la concluzia ca o cutie dsg pe o mașină sh nu merita pentru ca nu știi Cum a fost menajata, dacă a avut schimburile de ulei făcute la timp.

Euro 5 s-au produs din 2009

De ce vrei neapărat 170cp?

E una care mie, personal chiar îmi place. Pe lângă dotările care le a scris mai are și line assist, și probabil Cruise control adaptiv, nu prea îmi dau seama bine din poze de aceasta dotare. Km nu știu ce sa zic pana nu verifici: http://olx.ro/i2/oferta/vw-passat-ID4MCN6.html#:8ba7f90076

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. As fi dorit 170cp ca e mai puternica.Ma uit in fiecare zi si pe siteurile astea de la noi si pe cele de afara. Am remarcat si eu acel passat, dar mi se pare cam suspect in privinta km. In orice caz am sa-l sun azi sa vad ce zice si revin cu detalii. DSG mi-as fi dorit pt ca e mai comod, mai ales la ce aglomeratie e in Bucuresti, dar cum ai spus si tu de acelasi lucru mi-e frica deoarece nu stiu cum a fost intretinuta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti recomand DSG, e alta treaba fata de manuala. Faci un test cu manuala si cu dsg si ai sa simti diferenta, nu mai treci in viata ta la manuala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o verifici foarte bine dacă te hotărăști sa o iei pe aia. Am văzut ca omul se ocupa cu mașini ca mai are una adusa din germania. Deci cel mai probabil cc-ul e luat la combinație. Verifici vin, verifici pe tester și apoi actele, dacă e proprietar el, dacă poate sa Îți dea fiscal, sau dacă nu e el proprietar sa aibă fiscal nu mai vechi de 30 zile de la proprietarul trecut pe carte

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia-ti de 170 cp , dsg si incearca sa fie 2010-2011 daca nu chiar mai noua ;) . la kilometri nu pune accent chiar foarte mult ci verifica masina cum arata , cum se tine .

eu in 2014 imi luasem un cc din 2012 dsg-140 cai , si avea 165.000 km (full option si arata impecabil , kilometri reali in 2 ani 165.000 erau ceva ) . cele din 2009-2010-2011 nu au cum sa fie sub 200.000 km daca le iei din afara ,

cat despre 140 eu zic ca e cam puturoasa :)) la sprinturi , ia-ti 170 si incearca sa fie 4 motion pt stabilitate si viraje cu viteza si toate cele .

Ps. cand o iei ii schimbi distributia si uleiu de motor + uleiu de cutie DSG indiferent daca are carte service sau nu ( ca astea is matrapaslate ).

poti sa verifici daca e ok masina inainte sa o cumperi la Vw , dar tre sa ai pile sa iti zica gratis la fiecare VIN ( serie de masina .....eu verificasem vreo 10 masini inainte sa le vad dupa serie si se cam ofticasera :))  )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Klan-mc, ce zici tu acolo nu ia niciodată la 12mii euro, sa fim serioși

Mai noua de 2011? Pai deja intri în facelift, adică preț peste 13mii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand manuala...170 cp!!!  la DSG fiind cutia veche pot aparea probleme,mai ales k nusti cum a fost tratata...manuala e sfanta :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre Passat CC facelift si bmw F30 ce recomandti ? buget 15-16k 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia-ti f30. Stii ce implica motorul lor (al celor de la bmw) de 2l, diesel? Daca da si iti asumi, spor la achizitie.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi bine ca discutiile despre alte marci auto sa se faca pe alte forumuri ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!