Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Buna baieti sunt nou pe acest forum, sunt interesat sa achizitionez un vw passat cc cu transmisie DSG. Am un buget de 10000 euro. Va rog sa ma ajutati.    

Mai am o varianta sa platesc 50% avans si restul pana la 16000 ke in leasing.

 

http://olx.ro/oferta/vanzare-auto-leasing-ID4nj6u.html#c2e8a53bbf

 

Ce parere aveti despre aceasta masina.

La 16k am luat Passat CC 2010, 2.0 170CP... Cu foarte, foarte multe dotări, gen: scaune full electrice, trapa panoramica, park pilot, senzori parcare fata-spate, keyless, navigație, piele alcantara pe bej si negru si multe altele. Deci găsești mașini la 16k.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recomand cu DSG fara dubii,face toti banii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa achizitionez un passat CC ,capacitate maxim 2000 ,diesel ,an minim 2011, buget maxim 13000. Am gasit aceasta masina http://olx.ro/oferta/vw-passat-cc-r-line-mocca-brown-edition-2011-ID4mMyu.html#6b0f1351f5,ce parere aveti? Am avut innaite un Audi A6 C6 2005 2.0TDI manuala ; initial am vrut sa iau un Audi A6 facelift 2011 ,dar am vazut ca CC`urile au mai multe dotari .Problemele le cam stiu ca motoarele sunt asemanatoare,daca imi puteti da mai multe detalii ,multumesc.

Modificat de Dogu91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti  recomand  sa ramai la Audi  

Facelift 

2011

2012

Ce an vrei tu 

Dar   audi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dogu91

Pretul e ok in opinia mea,ar trebui sa ceri VIN-ul pentru verificari mai amanuntite,daca nu are nimic de ascuns,nu vad de ce nu ti l-ar da.

Legat de alegerea Audi -Passat CC,am avut exact aceeasi dilema ca si tine,si buget asemanator(14000) ,si dupa ce am socotit si cautat ceva vreme,am hotarat sa iau CC,tocmai din cauza dotarilor superioare legate de comfort.

Nu am vrut sa iau Audi numai sa ma laud la vecini cu cerculetele de pe capota,in bugetul meu ce gaseam masina cinstita,de ex an 2012,efectiv era cheala,nici macar xenon nu avea.

Am sa cumpar Audi cand voi avea buget de asa ceva,si merita sa cumperi Audi pentru lucrurile ce au facut-o celebra ,gen Quattro,motor 3.0 etc,ca sa simti intr-adevar calitatile unui Audi.

Aceasta e opinia mea strict personala,iar d3cizia iti apartine doar tie.

Cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L.am achizitionat ,imi place din toate punctele de vedere,multumesc pentru sfaturi.

Ps:am si eu nevoie de un link cu hartile pentru navigatia rns 510 si sa imi explicati daca pot pune muzica prin bluethoot direct de pe telefonul mobil,si de unde pot intra in setarile masinii(la audi aveam un buton si acolo imi arata tot felul de chestii,baterie,service+sa modific functii)

Modificat de Dogu91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa il folosesti sanatos cat mai multi km.Pentru harti aruna o privire aici www.gpsunderground.com/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/ si vei gasi linkuri,scrii iso un dvd dual layer.

Pentru streaming bluetooth,arunca o privire sub scaunul din dreapta soferului,si vezi ce cod are modulul tau de bluetooh,cele mai vechi nu stiu streaming.

Despre setarile masinii,daca inteleg eu bine,cel putin la mine se poate intra din comenzile de pe volan,si se vad setarile pe ecranul dintre ceasurile din bord (MFD)

Mai multe poate iti zic ceilalti colegi.

Cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit cu harta europa est am downloadat.o acum ma duc sa cumpar dvd,ea se instaleaza sau trebuie copiata pe hard?bluetooth o sa ma uit imediat si revin cu un edit,setarile le.am descoperit,si la video ce format suporta am bagat un mp4 si un dvix dar nu le vede dupa card

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna baieti,

 

Am achizitionat un VWpassat CC, multumesc pt sfaturile acordate, masina este adusa din Franta, este din anul 2010, full option motor 2.0 masina este impecabila astazi am fost la reprezentanta am verificat-o este ok am facut revizia (schimb ulei+tote filtrele) nu are nici un cod de eroare km reali adica 147500 am achizitionat-o de la un dealer din Brasov .

Masina a fost postata pe fb saptamana trecuta la pretul de 11990e, nu a vrut sa lase decat 90e,eu sunt foarte multumit deia pana acum , cu RAR stau prost deoarece dupa nr de ordine sunt programat tocmai vineri 11 sept, trebuie sa activez ghidarea dar voi incerca exemplu colegului Dogu91.

Ce spuneti am facut o alegere buna?

Astept sfaturile voastre cum sa ma obisnuiesc cu ea .  


Am uitat sa mentionez este automata cu TSG+auto hold, suspensie confort/sport are 170cp si multe opiuni comenzi pe volan etc.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos. Pune niste poze cu ea. Daca e cum zici , ai facut o afacere buna. Full option nu prea exista decat in anunturi dar nu zic nu .. sa o vedem . Iar nu vreau sa generalizez dar masinile aduse din Franța sunt majoritatea de la licitatii si multe sunt departe de a fi impecabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Full option la 12k... E ceva. Sa o stăpânești sănătos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi se pare un pret normal... adica preturile au scazut anul acesta... sunt anunturi si cu 14mii euro, dar nu se mai tine cont ca modelul nou, 2013, se gaseste de la 15mii in sus...

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata jalnic si in poze... in realitate o sa arate mult mai rau.

E si benzina...e si fara dotari.

Orienteaza-te pe alta masina, parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca vrei sa iei CC la pret de golf 5...

Mda...nu am vazut ca mai scria si niste rate pe acolo ca am inchis repede anuntul dupa ce am vazut pozele...arata rau.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preț de golf 5? Cred cA nu ai citit anunțul. 5000euro avans plus 20rate a 1500lei asta înseamnă undeva la 11800euro ceea ce e foarte mult. Putine dotări bara spate julită, usa spate din poze văd ca are 2 julituri si ea, a fost umblat in bord, se vede clar in poze cum stau acele de la turometru si temperatura apa plus ca e benzina

Dacă vrei benZina găsești la 10mii euro ceva mult mai dotat si care arată mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut masina, nu arata prea bine, mi-e si greu sa descriu, :) ideea e ca dl. e dispus sa rezolve problemele de caroserie pe casco (bara spate, usi, capota), volanul, schimbatorul, scaunul pasager ff uzate, sigur s-a umblat si la bord, ornamentul de la turometru e rupt, lipseste o bucata din el, usa de la sofer nu se inchide cum trebuie, necesita curatare tapiterie, off off.... in rest revizii, reparatii la reprezentanta Pitesti. pentru interesati e dispus in 4000 euro + 20 rate a 1500. eu ma gandeam ca pe firma mea micuta ar fi ideal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:10[1]:  :10[1]: cum sta acul ala! OMG!

 

Nici sa nu te gandesti sa o iei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

In privinta ornamentului, nu fiti carcotasi. Si mie mi s.au cojit cercurile alea de aluminiu. pana la urma le.am cojit personal de tot si sunt negre acum. Daca n.are alte probleme, nu vad de ce n.ai lua.o.. dupa ce o face ca lumea pe casco, ma refer la caroserie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei benzinara, cea din link-ul de mai jos arata foarte bine in poze si e si foarte buna la pret. ar merita vazuta si verificata..

 

http://olx.ro/oferta/passat-cc-piele-2culori-ID4h75V.html#

 

benzinarele sunt mai ieftine si sunt mai putin rulate, adica ai sanse mai mari sa gasesti una cu km reali la bord. iar la 11800 cat costa cea care ai fost si ai vazut-o gasesti sa arate foarte bine si foarte dotate

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasta este masina achizitionata

post-157255-0-25783900-1440618276_thumb.

post-157255-0-56981400-1440618277_thumb.

post-157255-0-89659700-1440618279_thumb.

post-157255-0-03269800-1440618281_thumb.

post-157255-0-34168300-1440618282_thumb.

post-157255-0-46372800-1440618283_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos si sa ai multi km fara evenimente ! ai putea sa-mi spui si mie cum se numeste dealerul de unde ai luat-o?

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatos! Vezi ca e topic dedicat pt prezentarea masinii. Apropo, ziceai ca e "full option", desi eu unul nu am vazut pana acum un cc full, a ta nu e nici pe aproape de "full" , ca sfat, evita folosirea acestei expresii ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are dotari..nici cheala nu putem spune ca e. chiar acum am remarcat..la ce pachet de dotari are pe ea chiar ma mir ca nu are proiectoare...

 

ca sa stie si el ce inseamna full in plus fata de ce are s-ar mai adauga:

+ pachet R-line

+ trapa

+ proiectoare

+ line assist

+ park assist

+ perdeluta luneta electrica

+ incalzire in parbriz

+ scaune ventilate, piele (asta nu se vede din poze)

 

oricum dotarile care le are sunt cele mai necesare si pretul cu care a luat-o e unul foarte bun tinand cont de nr de km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!