Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Probabil e mai ok sa postezi sectiunea GolfVI&Jetta aici vwforum.ro/forum/147-golf-vi-jetta/

Cheers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici 160k nu e asa mult, daca masina in rest nu are probleme, nu vad de ce ar fi un factor eliminator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!! imi cer scuze pt off topicul intrebari,dar in curand trebuie sa fac schimbul de ulei la masina din semnatura,si nustiu ce tip de ulei trebuie la ea...mentionez ca masina are filtru de particule..as vrea cel mai bun ulei posibil,nu conteaza pretul,,,,cu stima!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

George5, sa imi dai seria de sasiu dupa ce o ai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DENNIS25 cauta in aria tehnica topicurile despre uleiuri vei gasi acolo si lista de uleiuri 507.00 de care ai nevoie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e fabricata 03.2009, nu e 2010 nici macar dupa serie ... nu are navigatie .... chiar daca ar avea numai 182000km e destul de scumpa si km destul de multi ... mai bine mai strangi niste bani 2000-3000e si iti iei masina mai noua, mai dotata si cu mai putini km ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea sa aibe km astia ... la un calcul matematic ar face cam 40-45 de mii de km pe an ... deci ...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut. sunt si eu in cautarea unui cc si am gasit chiar la mine in oras masina din linkul de mai jos. din cate vad in poze are destule dotari, arata bine (in poze) si nr km sunt putini (in bord). am sunat vanzatorul sa-l intreb daca e rulata numai in tara sau e adusa de afara. mi-a spus ca e rulata numai in tara...ceea ce m-a cam dat inapoi, dar uitandu-ma pe aici se pare ca cele aduse din afara au peste 220mii km... deci parerea voastra, ar merita o masina cu 140mii km numai pe romania? (daca sunt reali)

cunoaste cineva masina? a mai fost cineva sa o vada?

 

http://olx.ro/oferta/vw-passat-cc-full-options-ID4nucY.html

 

ar mai fi si a doua care chiar da seria de sasiu in anunt, dar am citit de motoarele astea de 170cp ca ar avea probleme cu un ax la pompa de ulei... si nu stiu ce sa zic...

 

http://olx.ro/oferta/vand-passat-cc-sport-170-cp-ID4s9z0.html

 

 

EVITATI aceasta masina. a fost pusa cu 259mii km apoi i-a dat inapoi. pe autovit a uitat poza cu km sau nu o mai poate sterge. masina are nr HD89UBY, este la vanzare in galati cu 185mii km

http://olx.ro/oferta/vw-passat-cc-2-0-d-2009-ID4stbm.html#dd4e9a84cf

http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GeQLd.html#dea793e613

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aia de 170 cp are km aia, eu ma duc maine si o cumpar si-i mai dau si 500 de euro in plus. Te ingrijoreaza nu stiu ce probleme la pompa de ulei (care e la fel si la 140 cp,apropo) si nu te ingrijoreaza ca are cu cel putin 70 mii km mai mult decat in bord?

 

Si cautand cele mai ieftine cc-uri de pe internet, sigur o sa gasesti ceva bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Alex  , stai linistit cu CC-ul alb din Ploiesti, am fost eu s-o vad, are nr. de Buzau si cel putin cand am vazut-o eu era cel mai daramat Passat care l-am intalnit. Nu avea un element nelovit/vopsit, bara crapata etc etc..nici la Airbag-uri nu mi s-a parut ok. Deci, clar NU !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi yrynel ca mi-ai zis.

 

iustinn, motorul de 140cp are axul la pompa de ulei mai mare cu 7mm din ce am citit, si la acest motor de 170cp cbbb, asta ar fi cauza tocirii acelui ax, pentru ca este mai scurt... repet, este doar o informatie citita doar aici pe forum, nu stiu cat de reala este

nu ma ingrijoreaza numarul de km pentru ca inca nu i-am aflat...daca stau sa gandesc asa nu-mi mai iau masina SH. o sa ma ingrijoreze nr de km in momentul in care ii aflu, sau poate o sa ma bucure

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna baieti sunt nou pe acest forum, sunt interesat sa achizitionez un vw passat cc cu transmisie DSG. Am un buget de 10000 euro. Va rog sa ma ajutati.    

Mai am o varianta sa platesc 50% avans si restul pana la 16000 ke in leasing.

 

http://olx.ro/oferta/vanzare-auto-leasing-ID4nj6u.html#c2e8a53bbf

 

Ce parere aveti despre aceasta masina.

Modificat de ValentynW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in caz ca nu ai citit de la inceput la banii aia cumperi cc cu dsg si priest.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine masina din link si km putini, dar pretul e foarte mare (datorita rulajului mic). la 16mii euro cumperi modelul nou... cu 170mii km, dar an mai bun si design superb

 

si eu sunt in cautarea unui cc dar manual

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt parere dar masina este in leasing deci pretul este de firma cu TVA.

Am citit mai multe pareri de pe forum si am vazut ca la pret mic masina buna nu gasesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la 10mii euro nu prea gasesti ceva bun. cea de mai sus pusa de mine era cam cheala la dotari, si am zis ca mai bine mai ridic bugetul decat sa nu am dotari care chiar folosesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ce spui ? varianta asta are destule dotari dar este scumpa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da are dotari, km putini, dar e mult 16mii pt modelul asta, daca avea macar bord de facelift mai ziceam ca era relevant pretul... la revanzare puteai sa pui pret mai mare

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am citit de la inceput si de aceea v-am cerut parerea pt a doua varianta cu leasing..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si, la o scurta cautare, e mai noua cea de mai jos, mai dotata, are si bord de facelift..si km putini si dsg2..si xenon si park pilot

 

http://autovit.ro/an...html#7ef7c2dead

Modificat de AlexJFY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit de aceasta masina si spune ca sa dat .

Tu cand ai vazuto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok Multumesc o sai contactez. O seara buna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!