Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Ma poate indruma cineva (cunoscator) la o masina din romania la 11000 - 12000 E ?

Ca sincer, daca as avea mai mult as da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce nu te orientezi la un g6 . Ai lua o masina buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut scuze ca nu postez unde trebuie , am nevoie de o opinie. Am jante r18 interlagos pe cc cauciucuri vredestein sessanta talon mic. Imi puteti spune ce presiune e ok in pneuri fata spate ??? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scrie pe capacul de la rezervor

 

dar exista topic jante/pneuri putin mai jos...nici macar nu te-ai sinchisit sa dai scroll

Modificat de adi_m
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, sunt nou pe forum, am citit acest topic cam de la primele pagini pentru ca eram interesat de un CC. Ce parere aveti de motorul de 1.4 tsi 160cp cu DSG 7 viteze? Masina are 24000 km e din 01-05-2014 (1 an). Am vazut cateva postari pe diferite forum-uri ca cel  de 1.2 tsi e un adevarat dezastru, dar nu era nimic specificat de asta de pe CC. Cineva posesor de asemenea model care sa imi spuna o parere?

 

Mersi!

post-154487-0-57165600-1434618802_thumb.

post-154487-0-84485100-1434618802_thumb.

post-154487-0-10532100-1434618803_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul in sine banuiesc ca trage cat de cat, dar din cate stiu, cutia DSG 7 este mai putin fiabila  (suporta si mai putin cuplu) pentru ca are ambreiajele uscate, nu in ulei (ca la DSG 6). Cat costa, de curiozitate, masina din poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Iustin, masina e la 23000 euro cu tva de Romania, va fi pe firma luata. Mersi de info. Mai greu am reusit sa gases pareri ale oamenilor despre masina, mai ales modelul acesta.

Modificat de vld_vlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Vreau sa achizitionez un Passat CC. Am gasit unul cu 5 locuri care pare destul de ingrijit adus din Franta. Baiatul care o vinde mi a dat seria de caroserie. Am fost la Pitesti la reprezentanta dar nu vor sa o verifice decat daca vin cu masina.

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi verifice seria WVWZZZ3CZBE713711.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua baieti !

La un buget de 12500 E am gasit urmatorea masina care mi s-a parut a fi ok : http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C36372407.html

Data fabricatie : 19.07.2008

Motor : CBAB

Am vbit cu proprietarul,am inteles ca a fost masina personala si nu a fost de uz zilnic,si ca detin mai multe masini.De asemenea are kitul de ambreiaj schimbat si din luna februarie martie nu a mai circulat cu ea si chiar are puse inca cauciucurile de iarna.

Luni am de gand sa merg sa verific masina si sa-i fac o diagnoza,iar daca totul este ok miercuri vreau sa-i fac verificarea in reprezentanta.

As dori sa stiu daca modelul respectiv a avut anumite probleme avand in vedere data de fabricare mai veche.

Orice informatie imi va fi de mare ajutor!

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fiu rautacios, dar tu te uiti la masina aia? e intr-o stare execrabila de tiganism. E adusa din Germania, fabricata in 2008 ! , s-au facut 7 ani de atunci, cred ca are cel putin 300 mii km

Nu are navi/player original , nu are jante originale, are faruri/stopuri fumurii, oglinzi negre, embleme R cand ea e stock ...

 

Tine-ti banii, mai pune 2k si o sa gasesti (si asa cu greu, dar o sa gasesti) o masina ok.

Sau in bugetul asta (cel mai minim) gasesti un B7 ok (si ala dupa lungi cautari)...

 

Cauta intai pe forum aici la aria vanzari, poate gasesti si pe forum un istoric, unii sunt oameni de omenie, nu samsari obositi (ca 80% din tot ce e pe net).

 

In situatia ta am fost si eu acum 3-4 luni cu 12500 eur buget, m-am convins ca n-am sanse...

 

Succes.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in primul rand, daca masina nu a fost folosita zilnic, are 115 000 km reali , consider ca ambreiajul ar trebuii sa fie intr-o stare destul de buna.....si totusi, este schimbat. Asadar, primul semn de intrebare :)  In al 2-lea rand, posibil, ca masina sa nu aiba istoric in reprezentanta, ceea ce ma face sa cred ca are peste 250 000 km reali (cel putin) , daca este adusa din germania - a mea este 2011 si are 199 500 in acest moment - . In al 3-lea rand, ca o parere personala, masina mi se pare "tunata" si "fulgerata" in cel mai urat mod posibil....practic, si-a batut joc de ea. Acum, banii sunt ai tai, gusturile nu se discuta, dar....NU INVESTII BANII, DACA NU ITI PERMITI !!! :) Succes in achizitionarea unei masini bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primul lucru care sare in ochi, in descriere zice bi-xenon adaptiv, in poze e cheala (e cheala din multe puncte de vedere la o privire mai atenta, de ex consola de butoane geamuri + oglinzi de pe usa soferului ori e de B6 ori e de la primele modele de CC, zice ca are pilot automat dar nu vad maneta .. etc.).

 

Cel putin 50% din cei pe care ii suni vor spune ca au masina de la prietena, tata, mama, bunica, pisica, matusa, tinuta in garaj de cand au cumparat-o, n-au mai mers cu ea de cand au cumparat-o, tot istoricul la zi, toate consumabilele posibile schimbate acum o luna s.a.m.d .

 

Verifica seria masinii printr-o cunostinta la reprezentanta (fiindca in mod normal nu au voie sa iti spuna istoricul masinii) , si cere tot istoricul , nu doar ultima intrare.

 

Strange 10 masini care ti se par cel mai ok si verifica-le seriile, ca sa stii o treaba. O sa vezi ca 80% din ele nu vor fi ceea ce spun ei ca sunt.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar nici eu nu am vazut lupele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza unor probleme numai pot verifica la vw istoricul...

Ar avea cineva cum sa ma ajute va rog?

WVWZZZ3CZAE551508

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am verificat si cat am cautat cc..la un buget de 15-16000 nu am gasit nimik si pana la urma am luat un 318d din 2012 adus din germania la 145000 km reali..cu dotari de bun simt...asa ca spor la cautari...dar din ce am vazut..cc din 2010 sub 260000 km...mai rar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am verificat si cat am cautat cc..la un buget de 15-16000 nu am gasit nimik si pana la urma am luat un 318d din 2012 adus din germania la 145000 km reali..cu dotari de bun simt...asa ca spor la cautari...dar din ce am vazut..cc din 2010 sub 260000 km...mai rar

La 16000 găsești... Din Germania adus, luat de la Porsche România, 165.000 km, full option.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Găsești și la 14500...noroc să fie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ar fi dupa noroc, cred ca pana acum aveau toti romanii passat cc aproape nou, la bani putini .....haideti sa ne linistim putin, si sa incercam sa mai si gandim.....!!!! MASINA BUNA, KM PUTINI, "FULL FARA PIELE", LA BANI PUTINI, NU EXISTA !!!! Spor la cautat !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect zis Sergiu.

Eu am dat-o pe a mea cu 12000 insa ce tinea de mecanic, estetic era foarte ok. Minusurile au fost dotarile aproape standard insa si eu la randul meu cand am luat-o am cautat sa fie o masina ok pentru ca nu-mi trebuie mie camera in marsarier, park assist si alte balarii inutile.

 

Gasiti dar fara prea multe optiuni.

 

PS: Km se invart intre 150-250k la un cc din 2010+.

Modificat de Nighty91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Asta e si ideea generala pentru cineva care cauta o masina, sa cauti o masina dupa buget: putini bani inseamna putine dotari, km mai multi in mod normal sau multe dotari si mult mai multi km reali pentru fraieri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

As dori sa stiu ce mi ati recomanda pt oras,1.8 benzina sau 2.0 diesel? Fac in jur de 20.000 km pe an. De asemenea as dori sa stiu care este intr adevar consumul urban la 1.8 benzina.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un cc 2.0tsi, si consumul in Bucuresti e undeva pe la 12% condus civilizat si fara aglomeratie extrema. Cand e linistit in oras si merg mai mult ajung si la 10%, dar asta se intample mult prea rar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!