Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Mai negociezi ceva .. Masina arata super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 12 mii sigur o lasa.. nu stiu mai jos, dar o sa incerc.. Bine, asta daca e totul in regula la reprezentanta.  ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere-i VIN-ul si vezi ce intrari are in service si la ce nr de km...dai si tu "o sticla de vin" la reprez daca nu cunosti pe cineva acolo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandruliviu, poate arata bine dar atat de fals e anuntul ca ma doare capul

 

1. La mana masina e din Olanda. In anunt a scris Germania

2. La motorul asta distrubutia se face la 210.000km si crede-ma ca niciun strain nu o face mai repede. In anunt in 6.3.14 la 115k km

3. Aia a fost masina de flota. Imi este tare greu sa cred ca o masina diesel din 2010 are doar 140.000km

 

In orice caz, vad ca a lasat vin-ul. Vezi ca vin-ul lasat de el sa se potriveasca cu cel al masinii. Daca da, il iei de mana si mergeti la o reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la motorul asta se face distributia la 180.000km. Dupa 2010 la 210.000km....

 

deci, calculeaza singur cati km are. 

 

are si chei lets entry  :winter: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita bănuții aia... E aproape full option, ii mai lipsesc ceva dotări, dar arată bine masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Vezi ca mașina e fabricație 2009, așa va ieși la rar conform vin

Pe mine m - ar da înapoi ca nu are scaune încălzite, nu știu dacă ai observat, dar sunt foarte foarte utile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita bănuții aia... E aproape full option, ii mai lipsesc ceva dotări, dar arată bine masina.

Sau asa cum se spune, este full... fara piele

 

 

si fara:

Lane assist

Front assist

Park Assist

Camera video marsarier

Cornering lights

Piele

Scaune incalzite !!!!!!!!!

Scaune fata cu ventilatie

Scaune fata cu memorie

Lumini ambientale in oglinzi

Perdeluta electrica luneta

Sistem audio Dynaudio

 

Poate cei cu ochiul mai ager mai pot observa si alte minusuri fata de o varianta "full"

 

Nu ma pronunt asupra pretului, insa iti recomand achizitia doar dupa testarea in reprezentanta. 300 lei pt verificare si in ... BIP

Modificat de OT79LAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, este vreo diferenta intre motorul 2009 si dupa 2010? Am vazut ca ai zis ca se schimba distributia diferit in functie de asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este ... si de aceea masinile fabricate pana in 2010 - au intervalul de schimbare al distributiei la 180.000km, cele dupa 2010 - la 210.000 km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de  diferenta asta, mai sunt si altele? Ce vreau sa stiu.. ar trebui sa ma feresc de CC-urile inainte de 2010?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are treaba distributia cu achizitionarea unei masini... ca se face la 180.000km... ca se face la 210.000... irelevant - important e sa gasesti masina buna.... care sigur nu o sa fie ieftina.

 

verifica masina bine, mecanic sa fie ok, caroserie ok... optiunile la urma - nu lasa asta sa-ti fure ochii... masinile nu raman in drum ca nu au navigatie sau trapa... ci din cauza motorului/cutie...s.a.m.d.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, interesanta masina.

Baga-te la negocieri :D

El vrea un 13500, cam asta e ideea de a pus 13850... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, a zis ca o lasa la 13.500 , poate mai scot un 100 euro sa achit taxa de poluare :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai verificat istoricul e ok.

 

inainte de cumparare, fa-i o diagnoza/scanare, un log in mers - asta ca sa nu ai surprize dupa achizitionare.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc, o sa ma duc la reprezentanta sa-i fac verificare mecanica+diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica anul de fabricatie, in anuntul vad ca scrie 2012, iar masina nu are facelift de 2011 sau cand a fost facut restyling.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, a zis ca o lasa la 13.500 , poate mai scot un 100 euro sa achit taxa de poluare :).

 

acum 1 luna a postat anuntul la 14.350. Poate te ajuta aceasta informatie :)

 

http://www.ofertalocala.ro/anunturi/2012-volkswagen-passat-cc-diesel_ad_1516925.dhtml

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce schimbari se pot vedea la faceliftul din 2011? Eu credeam ca arata la fel :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce schimbari se pot vedea la faceliftul din 2011? Eu credeam ca arata la fel :)

 

la 2011 are ceasul analogic in bord, butonul de avarie jos... etc - asta e facelift-ul - ca la Passat B7

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele mai evident pentru mine sunt schimbariile la grila fata si stopuri spate. Cauta poze pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ce naiba e cu voi? :)))

Ca e CC sau ca e Passat CC, e aceeasi masina.

Unul vorbeste de o treaba, altul de alta treaba...

Poate sa fie si din 2012 ( inceput). Iar la noi, RAR-ul iti da 2012 daca e luna a 10-a sau ma rog.

Asta e cu interiorul de 2011. Nu e modelul facelift ca deja vorbim de noul model..care daca ar fi avut optiunile alea, ar fi costat peste 18000. 

Ce-i asa de complicat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!