Jump to content

- Vrem la PARIS - Orasul luminilor


THE GODFATHER
 Share

Postare recomandată

THE GODFATHER

Cred ca in a doua jumatate a lunii Septembrie a acestui an, imi voi rasplati sotia pentru cei 30 de ani in care m-a suportat si ingrijit cu atata dragoste ! =D> Un mariaj aproape perfect ! Deci ..... merita sa fac acest efort pentru ea ! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru o vacanta de cca sapte nopti la PARIS ! Ceva sfaturi legate in primul rand de o cazare IEFTINA - Nu suntem niste oameni pretentiosi dar nici ,,bruneti,, care sa doarma sub podurile Senei ! Ceva hoteluri undeva la maxim 30 - 40 de Euro / 2 locuri / noapte ! - Are cineva idee de cum se poate contacta eventual vreo familie de romani dispusi sa ne gazduiasca ( fara alte obligatii , masa , etc. ) pentru o suma modica ??? SUNTEM OAMENI DEOSEBIT DE ONORABILI IN JURUL VARSTEI DE 55 DE ANI - PENSIONARI DAR CU SUFLETUL SI SPIRITUL TANAR ! Joviali , glumeti , iubitori de frumos , chiar HAIOSI !

Pana atunci .... ne documentam !

http://www.paris-26-gigapixels.com/index-en.html

Cu multumirile de rigoare , in forma anticipata !

Contact : P.M.

Modificat de THE GODFATHER
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pot sa iti recomand un hotel dar pe la 55 de euro pe noapte /camera

are acces bun la mijloace de transport

curat frumos

eu am stat in 2008 aici

sper sa nu se considere reclama

http://www.etaphotel.com/gb/hotel-4982-ibis-budget-paris-la-villette-19eme-ex-etap-hotel/index.shtml

ai si magazine aproape,rotiserii un mac parca

banuiesc ca o sa plecati cu avionul ?

daca mai ai intrebari si pot sa te ajut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa tii cont ca este un oras foarte cautat si cu foarte multi turisti, deci si ceva mai costisitor.

Cel mai indicat ar fi sa gasesti un hotel langa o gura de metrou, avand un sistem foarte bine pus la punct, ajungi oriunde si usor.

Am fost de cateva ori in paris, si cu avionul si cu masina personala. Transportul public este destul de scump daca e sa o iei pt romani, parca in jur de 25 euro 3 zile metrou si rer zona 1-3( adica cele mai comune).

Sincer nu vad cum ai gasi cazare in pretul in care spui tu. ar trebui sa iei in considerare un 50e/cam/noapte. Pentru ca daca iei cazare mai departe de oras va trebui sa compensezi la transport unde vei avea nevoie de bilete pentru zona extinsa 1-5 . Parerea mea de cand tot merg prin lume e ca mai degraba iau cazare mai in zonele de interes sau in zone cu acces usor si repede la metrou decat sa dau putin la cazare si sa fiu nevoit sa platesc transportul , pierd si timp si poate tot pe acolo ajung. Ce-ii drept in tot timpul stat si plimbat nu am intalnit niciun control si poti sari destul de usor peste barierele de intrare dar doar daca vrei aventura si nu cred ca e cazul.

De mancat reusesti sa mananci rezonabil, nu e greu sa gasesti ceva ieftin si bun, rotiserii, supermarketuri,etc.

Ca sfat, daca vrei sa te bucuri de oras trebuie sa faci 2 drumuri . Unul in lunile de iarna :februarie martie cel tarziu, cand gasesti intrarile la toate obiectivele turistice aproape libere si inca odata vara sa il vezi furnicar si verde dar stai si cateva ore la intrari ( luvru, turnul eifel, arcul de triumf,etc).

Sper ca te-am ajutat cu ceva...

Modificat de Quino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ceva info,poate te ajuta topicul meu din aria de calatorii...concediu de 5000km.am fost de doua ori,ai poze,obiective,preturi...brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Foarte tare ideea. Cred că și eu voi proceda la fel după 30 de căsnicie. Mulțumesc de idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

!

Modificat de THE GODFATHER
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!