Jump to content

Budget Build (modificari ieftine) GOLF mk5


Serban87
 Share

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Stie cineva cum se schimba butoanele clasice de clima de la vw golf 5 cu acest tip de butoane(poza de mai jos)?

 

Multumesc,

 

SET-3-butoane-AC-panou-control-aer-condi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tragi tare de cele vechi si le bagi pe astea in loc... diferenta la aspect e mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa te folosesti de un patent , iar ca sa nu zgarii butoanele, foloseste un prosop , ceva, ca sa le protejezi de " dintii" patentului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoanele vechi trebuie sa fie intr-o anumita pozitie? (fixat pe rece/normal/cald, aerul sa bata pe geam/picoare,etc) sau se scot indiferent de pozitie?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai_daniel_vw

costin_lori sau oricine , va rog respectos sa-mi spuneti de unde pot achizitiona asemenea butoane,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ebay... maximum 10$ cu transport cu tot;

la noi le gastesti in jur de 100 de lei cu un search pe google

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut mihai_daniel_vw,

 

Acesta e link-ul http://www.ebay.com/itm/170953192949?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

de unde mi le-am luat eu pe ale mele.

 

Nu merita sa iti iei de la noi, mai ales accesorii de genul deoarece sunt ft scumpe si si furnizorii respectivi tot de pe ebay le cumpara si adaosul este suficient :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-18626-0-51357700-1405443493_thumb.j     Salutare tuturor. Ma interesez de mult timp de butoanele pentru climatic, cu margini cromate. Poate avem vreun membru mai                descurcaret.                Multumesc de pe acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Salut ,acelea sunt butoane de vw polo 6r daca imi amintesc eu bine ,la un moment dat vroiam sa le schimb si eu pe ale mele cu unele ca in poza ,dar m-am luat cu altele si am uitat :D

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,cum se proceeaza si in cat timp ajunge comanda de pe  ebay .Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îți faci cont pe ebay și pe PayPal(unde introduci datele cardului tau). La un moment dat, spre finalizarea comenzii, ți se va cere sa asociezi contul de PayPal cu cel de Ebay.

Plătești cu cardul înainte, ai grijă să ai plățile online activate.Ți se da un termen de livrare, de regula între 3-4 săptămâni, depinde de unde vine coletul, când comanzi etc. O să primești înștiințare în cutia poștală că trebuie să mergi la vamă. Iei hârtia respectiva și buletinul și îți ridici coletul de la oficiul poștal specificat. Nu cumpărați accesorii cu preturi mari. Coletele bat cale lungă până în România și e o șansă să nu ajungă. Apoi sa te țigănești cu vânzătorul nu e plăcut. Atenție, returnarea banilor nu e garantata dacă cumpărați de la vânzători din afara SUA, de aceea nu recomand sa dați bani multi pe Ebay.

Modificat de MihneaAG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat in 9 ianuarie si ajunge intre 30 ianuarie si 20 februarie :)

 

posibil sa ajunga si mai repede. am inteles ca e la jumatea drumului si vine din China.

 

Avand in vedere ca si transportul e gratuit, merita asteptarea.

 

Coletul se ridica de posta de la ghiseul comisionarilor vamali cu buletinul sau permisul de conducere.

 

Contul pe Ebay si Pay Pal e floare la ureche, dupa cum explica si colegul mai sus.

 

MihneaAG daca plata se face prin Pay Pal, bani garantat sunt returnati daca ai vreo problema. Cunosc pe propria piele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut ! Sunt nou pe forum si nu stiu daca postez exact unde trebuie asa ca nu ma injurati...prea mult :)).

Vreau sa fac ca atunci cand aprind luminile sa se aprinda pe spate si becurile de pe usa portbagajului.Aveti idee ce trebuie modificat?sau doar puse 2 becuri ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:))Ce vrei tu e mai greu...La golf 5 e cel mai complicat,cineva din bucuresti face,il gasesti in bucuresti cu 80 Euro(toata lucrarea) pe aici pe forum.

Modificat de duku228
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune un link... Ma interesa si pe mine

Poti pune un link... Ma interesa si pe mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautati si voi pe forum va rog.Nu stiu sigur in ce arie e...la modificari/accesorii/piese tuning ...nush sigur,trebuie cautat.Ma uitai asa in mare,dar nu l-am gasit.

 

P.S Am gasit.

 

http://vwforum.ro/topic/63181-stopuri-portbagaj-tuning-passat-b6-preturi-noi-ian-2013/

 

Acesta este domnul! Bafta la modificari!

Modificat de duku228
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim pt gest dar din pacate nu ne poate ajuta cu nimic. Acolo este in primul rand vorba de stopuri cu LED. Si in plus el face doar pt Passat, unde cercurile interioare sunt mai mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din ce stiu am vorbit prin mesaje cu el acum cateva luni si imi zicea sa trimit stopurile la bucuresti si in 2 zile le primeam inapoi modificate.Din cate stiu eu el era,se poate sa numai faca pt Golf 5,sau sa-l confund desi nu cred.Daca nu,stiu ca mai e altcineva pe forum care face,dar numai tin minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vb cu el si de asta postez ceea ce postez. doar ce am cumparat setul de stopuri OEM LED si luni le voi monta ledurile interioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine vrea sa faca modificari serioase si are bani de investit urmariti rusul asta ce a facut la golful lui 5 http://www.vw-golfclub.ru/forum/showthread.php?t=1063. Daca nu intelegeti folositi google translate.

Modificat de andvav86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Era un tutorial pe net pentru a aprinde "cerculetele" de pe haionul portbagajului. Sunt la munca acum, dar cand ajung acasa poate gasesc tutorialul. Pe scurt: 2 gauri in fiecare stop de pe haion, 4 becuri w5w (preferabil led ca sa nu se incalzeasca), silicon sanitar si fire cu care sa te legi la becuri. Eu astept sa vina caldura sa le fac.

 

L.E. http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=42586&page=44

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu aceasta modificare la stopurile facute de Valeo si se vede aiurea...am vopsit si capetele becurilor si tot se cunoaste ca sunt 2 becuri acolo. In schimb, un coleg care are stopurile facute de Visteon a facut aceeasi modificare si arata mult mai bine pt ca este alfel oglinda facuta acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai incercat cu 3 sau 4 leduri sa vezi cum arata?

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!