Jump to content

Tambure Lupo 3L- compatibilitati


big2shae27
 Share

Postare recomandată

Trebuie sa schimb tamburii la Lup.

Avand in vedere ca tamburii sunt dintr-un aliaj de aluminiu cu nus-ce alt supermetal superlight si preturile sunt destul de mari m-ar interesa daca stiti ce alti tambure s-ar potrivi de la celelalte modele de lupo.

Rog un moderator sa modifice titlul topicului, nu stiu ce s-a intamplat de nu apare "tambure". Multumesc!

Modificat de big2shae27
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci textul se transforma automat din "tam bu ri " in "tambure". :) tambure !

Modificat de big2shae27
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pot rectifica la strung tamburii?

In alta ordine de idei, vezi ca era un coleg de pe forum care dezmembra 2 bucati de lupo 3L. Mai bine iei un set sh de la el si-i rectfici si rezolvi problema elegant si ieftin, daca ai tai sunt uzati chiar asa tare.

Colegul e din Iasi daca-mi aduc bine aminte, deci e aproape de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea este că sunt foarte uzaţi şi cilindrul-pistonasul de frână se "alungeşte" prea mult si pierde lichid. Ideea e bună cu sh si rectificat ulterior dar nu stiu cam ce grosime are un tambur nou si să măsor cât mai are ăsta al meu, să nu iau alţii mai răi că ai mei.

Trebuie să modific datele personale, acum sunt in Bucuresti.

Mulţumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru ajutor!

Am gasit tambure noi, la pret foarte decent de la autonet, deci nu are rost sa ma complic cu sh-uri rectificate, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!