Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

CristianMarin

Aaaaaa.... corect.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
lambda_dryver

As vrea sa vad si eu 500 km range, dar deh..... nu poti sa le ai pe toate. Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

Nici noi nu vedem ce pot  face 300 de cai:-))) :tuktuk:

Mi-a luat-o Johnny inainte cu replica! :D Iar pe langa cai, nu are sens sa mai mentionam si de sunetul ala demential... Offf! :))
Link către comentariu

Da de ne facem si noi mai mari, macar un 4.2 v8 de audi sau un 5.0 V10 Phaeton sau Touareg :))

Link către comentariu
Jetta20tdiHLDSG6

semi OT: am si eu range d-asta :D

dar nu la touareg :D

Modificat de Jetta20tdiHLDSG6
Link către comentariu
lambda_dryver

Si cam cat ar fi Range-ul la Touareg? :))

Oricum, toate la timpul lor. Acum, pe moment, sunt extrem de multumit de raportul performanta-consum pe care-l am la masina. Data viitoare, sper sa fie un benzinar turbo, dar mai e mult pana departe :D! ...

Link către comentariu
CristianMarin

Nu are cum la rezervor de 100l

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

nu stiu dar undeva la 17-18 l/100 km sigur are consum. passat b5.5 4.0 W8 are cam 21 l/100 km

Link către comentariu
CristianMarin
3.6 V6 Cati km face cu un plin?

Afara pana in 130 ~ 700

In oras ~ 300

W8-ul ala de 4l ia 25 in oras...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
lambda_dryver

Papa ceva benzina si W8-ul ala! :D

P.S: Cristi, ai rezistat sa mergi un plin, afara, cu sub 130 km/h?! :))

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
CristianMarin

Nu un plin, dar cat am mers media a fost 9-10.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

Link către comentariu

Si cam cat ar fi Range-ul la Touareg? :))

Oricum, toate la timpul lor. Acum, pe moment, sunt extrem de multumit de raportul performanta-consum pe care-l am la masina. Data viitoare, sper sa fie un benzinar turbo, dar mai e mult pana departe :D! ...

 

Pai ai 210 CP, cat un TFSI...nu trage ca un TFSI? :)

Link către comentariu
lambda_dryver

Nu un plin, dar cat am mers media a fost 9-10. Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

Nu-i rau consumul, pentru un asemenea motor. 

 

Pai ai 210 CP, cat un TFSI...nu trage ca un TFSI? :)

Nu prea. Chiar deloc, as putea spune :D.
Link către comentariu

Ciudat..intotdeauna am crezut ca un 2.0 TDI 170 CP, cu DSG trage mult mai bine ca al meu 2.0 FSI :)

Link către comentariu
CristianMarin

Exact. FSI= NO TURBO

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Ca idee un 2.0 TDI de 170 de cai trage ca un 1.4 TSI twin charged de 160 cai sau 1.8 TSI de 160 de cai, cel putin la Golf 6 asa ar reiese din fisele tehnice.

Nu stiu in viata reala daca situatia e aceeasi.

Link către comentariu
lambda_dryver

Da, pe hartie, cam la nivelul unui 1.8 TSi s-ar situa, cu toate ca, stock vorbind, benzinarul cred ca se joaca cu dieselul... Motorul de 1.4 TSi nu-l cunosc, deci nu stiu cum as sta fata de el. Cert este ca la aceeasi cilindree, diesel vs. benzinar, amandoua turbo, diesel-ul si-o fura serios!

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Dar dieselul este masina care imbina buzunarul si viteza...

Nu poti sa cumpari senzatia din benzina...1.8TSI rupe asfaltul pe langa 170cp diesel...

Daca as fi facut sub 15000km pe an nu mi-as fi luat diesel..Dar la 35000km pe an iti trebuie un diesel.. :icon_bounce:

Link către comentariu

Dar, intre un 2.0 FSI un 2.0 TDI 170 e diferenta mare? Avantajul avand motorul TDI sau FSI? :)

 

Multi zic ca 2.0 FSI e destul de puturos..

Link către comentariu
lambda_dryver

Dar dieselul este masina care imbina buzunarul si viteza...

Nu poti sa cumpari senzatia din benzina...1.8TSI rupe asfaltul pe langa 170cp diesel...

Daca as fi facut sub 15000km pe an nu mi-as fi luat diesel..Dar la 35000km pe an iti trebuie un diesel.. :icon_bounce:

Si eu calculasem ca pentru ca sa ies in avantaj, trebuie sa fac ~30.000 km/an, kilometri pe care nu-i fac... Dar macar ma bucur ca am 4Motion, care nu e decat pe Diesel sau pe 3.6 V6 :D.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!