Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

Cu 210 cai, as da si eu FSI-ul :))

Link către comentariu
lambda_dryver

Si eu as da-o pentru un 3.6 FSI :)). Fiecare cu a lui...

Link către comentariu

hai ca deja va invatati .. am fost primu .. deci nu mai visati atat de mult! + ca ii dau si cauciucuri de iarna noi

Link către comentariu
hallucinogen

eu zic sa ne linistim un pic :))

 

lambda stie care va fi urmatorul propietar daca va vinde masina ;)

Link către comentariu

cum Razvan.. ca eu credeam ca te-am convins cu al meu individual deja...??  :beer:

Link către comentariu
lambda_dryver
Publicat (modificat)

Mhm... Are deja cauciucuri de iarna noi, pe 18" ! :)). hallucinogen -> Cine stie, cunoaste! ;)

iculux -> Pai e frumos sa-mi furi clientii asa?! Ntz ntz ntz :))

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
JohnnyCiorobea

au intrat oamenii cu CC-urile pe fir:-)) deja nu mai avem loc... :icon_bounce:

Link către comentariu
hallucinogen

cum Razvan.. ca eu credeam ca te-am convins cu al meu individual deja...??  :beer:

 

 

Mhm... Are deja cauciucuri de iarna noi, pe 18" ! :)). hallucinogen -> Cine stie, cunoaste! ;)

iculux -> Pai e frumos sa-mi furi clientii asa?! Ntz ntz ntz :))

 

Baieti aman2 aveti 2 masini speciale in felul lor ;) respectul este reciproc 

 

Eu stau ca un lup sa vad ce pica :)) glumesc !! toate la timpul lor 

 

Poate dam o intalnire baieti ( si tu Jhonny ) 

 

Weekend placut

Link către comentariu
lambda_dryver

Sigur! Ne organizam noi cumva.

hallucinogen -> Toate la timpul lor, dar hai odata cu xenoanele alea!! :P

Link către comentariu
lambda_dryver

Un "re"start asa matinal, dar macar sa fim curati, nu? :D

post-106153-0-30952700-1369021601_thumb.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
lambda_dryver

Aseara ma apucase sa o vad fara numar fata - si arata intr-un mare fel. Pana la urma numerele au ajuns la loc, dar fara suporti, si chiar sunt multumit de rezultat! :D

post-106153-0-24490300-1370356996_thumb.

post-106153-0-39153300-1370357001_thumb.

post-106153-0-03490100-1370357005_thumb.

post-106153-0-27572700-1370357008_thumb.

Link către comentariu

Banuiesc ca banda dublu-adeziva. Numarul pe fata nu sta putin desprins la colturi datorita formei curbata a spoilerului? Eu la golf m-am chinuit mult sa il aduc la rotund dupa forma spoilerului si tot se desprindea putin la colturi! Sa ma inveti si pe mine smecheria... nu de alta dar maine ii pun numerele negre :D

 

Edit: Cu acetona si niste servetele demachiante poti sa stergi conturul ala negru de pe numar si da si mai bine!

Modificat de Jorjel
Link către comentariu

+1 pt numere fara contur negru, eu asa mi le-am facut si sunt foarte multumit :)

Link către comentariu
lambda_dryver

Banuiesc ca banda dublu-adeziva. Numarul pe fata nu sta putin desprins la colturi datorita formei curbata a spoilerului? Eu la golf m-am chinuit mult sa il aduc la rotund dupa forma spoilerului si tot se desprindea putin la colturi! Sa ma inveti si pe mine smecheria... nu de alta dar maine ii pun numerele negre :D

 

Edit: Cu acetona si niste servetele demachiante poti sa stergi conturul ala negru de pe numar si da si mai bine!

Nu e nicio smecherie! :)) Le-am indoit la mana, cate putin cate putin pana au ajuns la o forma aproximativ la fel cu cea a spoiler-ului. Sunt beton lipite acolo. Nu le mai dau jos prea curand :)). Banda am pus 4 bucati, pe verticala numarului, in locurile unde nu sunt litere/cifre iesite in relief, ca sa aiba priza buna si sa nu acumuleze apa.

+1 pt numere fara contur negru, eu asa mi le-am facut si sunt foarte multumit :)

O sa le dau si eu marginea neagra jos, dar, acum ca sunt puse pe masina, mi-e cam frica sa nu stric vopseaua, din greseala...

P.S: Oricum mie, personal, fara numar imi placea cel mai mult :))

Link către comentariu

Banuiesc ca banda dublu-adeziva. Numarul pe fata nu sta putin desprins la colturi datorita formei curbata a spoilerului? Eu la golf m-am chinuit mult sa il aduc la rotund dupa forma spoilerului si tot se desprindea putin la colturi! Sa ma inveti si pe mine smecheria... nu de alta dar maine ii pun numerele negre :D

 

Edit: Cu acetona si niste servetele demachiante poti sa stergi conturul ala negru de pe numar si da si mai bine!

Nu ai folosit banda buna, eu la passat nu am avut probleme si am dat banda la mai multi si se muleaza perfect, nu sta dezlipit la colturi

Link către comentariu
lambda_dryver

Da, foarte probabil nu ai folosit o banda prea buna. La mine, am si tras de numere si nu se dezlipesc! :D

Link către comentariu

Folosisem banda de la Bison (9ron rola). Era foarte bine fixat numarul dar se dezlipea usor la un colt. Cand am vopsit bara, la service, mi l-au desprins cu spaclu. Daca trageai de el cu mana singura varianta era sa il rulezi :lol:

Link către comentariu

Așa am plătit si eu, pe colturi s-a dezlipit puțin a doua zi dar pe mijloc nicio șansa sa scot numărul fără ceva forța si vopsea rămasă pe banda. L-am pus chiar pe băiatul de la spălătorie sa insistent cu jetul un pic la număr sa vad dacă rezista si nu a fost nicio problema.

Link către comentariu
lambda_dryver

Folosisem banda de la Bison (9ron rola). Era foarte bine fixat numarul dar se dezlipea usor la un colt. Cand am vopsit bara, la service, mi l-au desprins cu spaclu. Daca trageai de el cu mana singura varianta era sa il rulezi :lol:

Eh, oricum sunt N motive pentru care s-ar putea dezlipii la colturi, dar important este sa nu ramanem fara :)). Cum arata bara dupa ce au dat numarul jos?
Link către comentariu

Nu am apucat sa o vad ca au bagat-o la preparat si dupa la vopsit! Si nici nu cred ca aveam curajul sa ma uit la ea :D

Link către comentariu
lambda_dryver

Seara trecuta am ajuns la 50.000 km. Mai putin de 17.000 km in ~ 1 an de cand o am...

post-106153-0-63294600-1370789260_thumb.

Link către comentariu
CristianMarin

As vrea sa vad si eu 500 km range, dar deh..... nu poti sa le ai pe toate.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk HD

Link către comentariu

eu nu as vrea sa vad range de 500, doar sa nu mai fie media de consum cu doua cifre inainte de virgula :))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!