Jump to content

Passat CC R-Line


lambda_dryver

Postare recomandată

lambda , chiar nu stiu , serios , daca vrei iti dau un PM cu atelierul unde mi-am pus-o si ii intreb pe ei .aaa si Florin a pus-o la acelasi atelier  din cate stiu.

Modificat de rusen
Link către comentariu

Vezi la Florin pe B6

Ok. O sa vorbesc cu el atunci. Merci!

lambda , chiar nu stiu , serios , daca vrei iti dau un PM cu atelierul unde mi-am pus-o si ii intreb pe ei .aaa si Florin a pus-o la acelasi atelier din cate stiu.

Da, lasa-mi un PM si o sa vorbesc cu ei sa vad ce-mi recomanda. Nu sunt cei care au topic de vanzare si pe forum, aici? Multumesc!
Link către comentariu

da , cred ca ei sunt , oricum ti-am dat mai multe detalii in PM , sper sa-ti fie de folos

Link către comentariu

Am vazut PM-ul. Merci mult pentru ajutor!

Sunt curios daca voi avea probleme cu Politia, legat de foliile fata...

Link către comentariu

Eu nu am avut pana acum nicio problema , eu am  transparenta de 20 % pe spate si pe fata 50 % ,noaptea la parcari  mai intampin oaresce probleme in rest e ok , am scapat si de stresul celor cu faruri dereglate din spatele meu :)

Link către comentariu

eu nu am asa ceva , masinile din generatia  "babei mele " au toate geamurile la fel :P

Link către comentariu

Pai si ai pus mai inchisa pe fata decat pe spate? :))

Link către comentariu

nu , nu , nu m-ai inteles , pe spate are transparenta mai mica de 20 % , si pe fata mai mare de 50 % , vezi la mine in profil am niste poze recente

Link către comentariu

Ah, am inteles acum. Tu ziceai de transparenta, eu de opacitate :)). Tie ti-au dat vreo foaie la mana, cum ca sunt omologate RAR? Banuiesc ca pe fata nu au cum, dar daca ma bag sa pun inca putin pe spate, nu mi-ar strica o foaie sa o arat la Politie, ca s-asa ma mai iau, din cand in cand, legat de geamurile fumurii pe spate :P...

Link către comentariu

Eu am toata masina cu transparenta 5% (cea mai intunecata posibil). Nu am avut nici un fel de probleme si am circulat destul de mult prin tara. Folosesc si statie CB si daca vad de la distanta ca "baietii" nu au activitate o las usor si cobor geamurile fata (pe timp de vara :D ). Mai nasol e daca ai v-o don'soara pe scaunul din dreapta ca ii flutura parul de parca decolezi :D

Link către comentariu

Daca ai deja privacy de 65% lasa asa. Sa se vada ca sunt geamuri nu doar ceva negru.

Initial, si eu tot asa ma gandeam, dar m-a pus JUG-ul pe ganduri :)).

Eu am toata masina cu transparenta 5% (cea mai intunecata posibil). Nu am avut nici un fel de probleme si am circulat destul de mult prin tara. Folosesc si statie CB si daca vad de la distanta ca "baietii" nu au activitate o las usor si cobor geamurile fata (pe timp de vara :D ). Mai nasol e daca ai v-o don'soara pe scaunul din dreapta ca ii flutura parul de parca decolezi :D

:)). Tare asta cu don'soara! Nu ai probleme de vizibilitate noaptea, cu geamurile asa inchise?

Link către comentariu

Eu nu am nici un fel de problema. Pe o strada iluminata normal (si prin normal ma refer ca se accepta si 2-3 becuri arse ca la Romanica) nici la mersul cu spatele nu am probleme. Daca nu este deloc lumina pe strada atunci e putin mai greu. Inainte mai lasam geamurile ... dar acu am montat senzori de parcare! in alta ordine de idei mai sunt "bizoni" in trafic care uita faza lunga aprinsa dar acu  .... nu mai este deloc deranjant! :D

 

Parerea mea e ca ar da demential sa pui o folie cu acceasi tranparenta ca si privacy'ul (35% din cate imi ziceai mai sus) si aceeasi nuanta de verde! :D

Link către comentariu

Pe fata o sa merg, cel mult, pe 50%. Imi place sa si vad ca lumea prin geamuri. Inca nu stiu daca sa mai inchid pe spate sau nu, si daca da, sa inchid si luneta sau nu... Momentan, inclin sa las spatele asa si sa inchid doar fata intre 35-50%.

Cu "bizonii" nu prea am probleme, ca se inchide oglinda singura :D.

Link către comentariu

Parerea mea e ca nu are rost sa te legi de geamurile spate. Cu atat mai mult cu cat nu intuneci si fata prea tare.

Link către comentariu

Ma gandesc ca 35% pe fata + cat mai are geamul, o sa dea in jur de 50%, deci asa cred ca fac. Daca pun 50% o sa fie aproape la fel de inchis ca Privacy-ul pe spate si e prea mult...

Link către comentariu
lambda_dryver

Zilele trecute am zis ca mi-a ajuns cat am stat sa car in portbagaj cutia in care aveam Homelink-ul, asa ca i-a venit si lui timpul sa-l montez. Acum imi mai ramane sa aflu cum se sincronizeaza cu usa de la garaj :))...

post-106153-0-88143900-1367495815_thumb.

post-106153-0-29317000-1367495821_thumb.

Link către comentariu
lambda_dryver

Gasisem si eu clipul asta, dar, in practica, nu prea detecteaza telecomanda :)). Am reusit pana la urma, cred, sa sincronizez cu telecomanda, dar acum doar clipeste 1 data led-ul si nu face nimic. Trebuie sa mai caut... Merci oricum!

Link către comentariu

Hristos A Inviat!!

 

Spune-mi te rog si mie de unde si cu ce fel de motorina alimentezi?

Link către comentariu
lambda_dryver

Adevarat A Inviat!

In general, de la Rompetrol, cu Efix normal si cateodata si cu EfixS. Si OMV-ul mi se pare ok, dar nu pot baga mana in foc ca este diferita de Petrom, dar e mai scumpa. In caz de urgenta, merge si Petrom :D...

Link către comentariu

Aaa deci bagi cam orice. Am citit problemele cu pompa de inalta presiune si ma gandeam ca ai studiat mai in amanunt si te-ai decis pe un anume tip de motorina.

 

Eu golful l-am alimentat numai de la Petrom. Nu am avut nici un fel de probleme. Dar e motor euro3 din 2003... Motoarele astea noi am inteles ca sunt mai pretentioase la "mancare"

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
lambda_dryver

Pai, tocmai d-asta bag motorina doar de la Rompetrol :D. Mi se par peste OMV, dar daca efectiv nu am de ales, as baga si de la Petrom.

Nu am deloc incredere in Lukoil, Agip etc. Mai bine imping :)) !

Link către comentariu
F l o r i n

oare ?

 

eu bag Mol si OMV.... acum, cine mai stie.... oricum, nu Luk.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!