Jump to content
Sign in to follow this  
cata1569

Phaeton

Recommended Posts

F l o r i n

Nu cunosc masinile, dar ala gri inchis, e belea.....

Serj Arad

Nici eu nu cunosc masinile dar cel din Sv e superb. O mica diferenta de bani dar e mult mai dotata cea din Sv!

xanderM

Pe cea din Sv o stiu eu .. e a unui tip din bazar la care ii duc eu colete, vinde costume mai exact :)

A mai avut A8 full parca si un Toareg inainte de asta si din cate stiu eu toate aratau super ingrijite,daca dau ochi cu el saptamana asta o sa il intreb de ce o vinde...

Nu e samsar sa stii,acuma nu stiu exact daca are ceva care nu e in regula la ea,o stiu de cand a adus-o chiar ma lasat sa ma urc in ea cand a venit la noi la sediu :)) pot sa zic ca e mortala ,dar cu ce as putea sa o compar eu cu bora a mea?

Edited by xanderM

7Andrei7

Eu unul nu prea as cumpara masina rulata in Arges. Sunt cam cele mai proaste drumuri din tara in jud Arges. Fara nici o suparare pentru cei ce locuiesc acolo.

NaikonutZ

Vrei sa iti cumperi Phaeton ? Daca da , il am eu de vanzare pe al meu . Daca te intereseaza lasa-mi pm si discutam

Edited by NaikonutZ

CT91MOC

Cu siguranta ala gri ;) il iubesti cum il vezi ;) !

cata1569

Pe asta as vrea s-o vad si eu,dar stau cam prost cu timpul.Taromul are curse numai noaptea spre Sv,asta inseamna ca trebuie sa ma cazez si de abia a doua zi sa vad masina iar cu masina pana acolo mi se pare cam obositor (cred ca se fac vreo 6-7 ore nu?) .

Plus ca nu stiu daca o sa-mi placa sau daca ma inteleg cu omul.

F l o r i n

Asta da.... dar in rest, masina arata ok.

Acum, daca tu esti decis sa achizitionezi masina, daca iti place ... iar el e sigur ca masina e ok - atunci va intalniti pe undeva, pe la jumatea drumului.

B_U_T

Prima imi place mult..a 2a nu prea..eu nu mi-as prinde statia cu suruburi in bord si microfonul sau ce e de bandoul ala de lemn..

F l o r i n

... si sticlele alea, indesate in buzunarele de la scaune.... iti faci o idee despre proprietar...

nervoss

Da BUT, insa noi n-avem Phaeton.

Mie mi se par ca au km cam putini, mai ales masinile de asemena clasa la pretul asta!

F l o r i n

km.... asta se cere in Romania, asta se ofera.....

Eto

Eu nu l-as cumpara pe al 2-lea. Din cate vad masina, proprietarul e genul de om care nu ii prea pasa de masina. Merge de la A la B cu ea.

Edited by Eto

B_U_T

Da BUT, insa noi n-avem Phaeton.

Mie mi se par ca au km cam putini, mai ales masinile de asemena clasa la pretul asta!

Dar si cand vom avea :Driver:

GABIVVX

Masina de Pitesti este 2004 si este adusa din Germania(e facuta pt Germania) ;)

cata1569

Oricum am de gand sa verific masina mai intai la WV (ma refer la cea de la Sv) apoi poate am sa vorbesc cu proprietarul sa vad ce zice.In orice caz,eu sa fiu proprietarul masinii nu m-as duce sa vand masina la mijlocul drumului.

Edited by cata1569

F l o r i n

Depinde.... oameni si oameni.... nu te costa nimic sa incerci. Se mai practica.

Acum, daca amandoi sunteti seriosi - si masina e buna - avantajul e al amandorura.

GABIVVX

Poate te ajuta:

Denumire model Phaeton 4Motion

Data fabricatie 23.04.2007

An 2007

Cod vanzare 3D252A

Cod motor BMK

Cod cutie viteze HYV

Acţionare axă 6A

Dotare LA

Culoare plafon A4

Culoare exterioara / Cod vopsea A4 / R7T

vw.pdf

cata1569

Mersi mult ,o sa le rasfoiesc imediat.

F l o r i n

La aia care a venit din Italia - prima - verifica km, dupa seria sasiu.... cam putini....

cata1569

Pana acum am verificat 3 Phaetoane(2 dupa Autovit si unul de pe forum) si un Touareg.Toate trecute de proprietarii lor fara accident,km reali,fara alte probleme in trecut sau prezent.

Doua Phaetoane si Touaregul au km aproximativ reali cu cei declarati in schimb insa au fost lovite,cel de-al 3-lea Phaeton a fost taxi, a intinerit peste noapte cu 1 an si avea la data de 30.04.2009 235.000 km iar pe data de 21.07. 2009 avea "in mod miraculos" 92.840 km,la ora actuala are peste 300.000 din calculele mele.In cazul masinilor vopsite niciunul n-a recunoscut ca au fost vopsite(doar dupa ce le-am spus de istoricul de la VW) desi erau primii proprietari si evenimentele au avut loc in tara.

F l o r i n

Phaeton.... taxi..... grav...

Asta inseamna verificarea, cand vrei sa cumperi o masina... gasesti o gramada de masini masluite. De aia e recomandat sa cumperi de afara, eventual buy back de la reprezentanta, chiar daca dai cateva mii in plus.

Edited by F l o r i n

cata1569

Ce nu inteleg eu ,de ce mai dai VIN-ul la verificat cu atata usurinta daca stii ca esti patat ?

Probabil spera ca e mai credibil,ca n-o sa verifici sau pur si simplu te iau de prost ,alta explicatie nu gasesc.Sa te umfli in pene ca ce masina am,sa te scalzi in laudele celorlalti de pe forum si de fapt totul e un mare Fals.