Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

lupele is chiar ok...trebuie umblat la reglaje,nu exista sa nu bata bine

si eu ceva de genul si ii chiar ok...singura problema este ca daca reglez sa bata cea scurta bine(sa vad super cu ele)atunci cea lunga bate in copac

faruriile intradevar sunt mai slabute dar stai linistit ca astea aftermaket sunt si mai si

alta varianta ar fi sa treci la 55w...depinde si de lupe

Link către comentariu

mergi pe farurile de pe okazii cele facute de fk,sunt compromisul perfect ptr bora,eu am pe bora faruri originale cu xenon de fabrica si tot nu vad bine...

Link către comentariu

@rave. da,la farurile alea ma gandeam.am vazut pe okazii la 140E.

@soosy. exact,reglez bine faza scurta iar cand dau pe faza lunga vad in copaci.iar daca o cobor,nu mai am faza scurta.

oricum ma mai gandesc,nu ma arunc asa tare sa le cumpar,poate scot ceva din farurile alea.

dar credeti-ma,le-am desfacut de vreo 4 ori de cand le am,m-am saturat.s-a slabit prostia aia de cauciuc in care vin bagate.daca ar fi sa le schimb,pe viitor sigur iar va aparea din nou.doar sa gasesc o solutie in care sa le prind mai bine,desi ma indoiesc ca le voi mai desface vreodata.repari unul,cade celalalt...

Link către comentariu

Doar train in Romania. mi-au furat un capac de la jante,capacul de la roata din spate-dreapta. :ceuameni:

acum sper sa nu patesc ca un prieten de-al meu,avea 4 ventile la roti si in 3 zile i-au disparut 3,cate unul in fiecare zi.ultimul l-a luat el ca sa nu aiba hotul tot setul.

stie cineva de unde pot cumpara 4 capacele ca in imaginea de mai jos?

sau poate are cineva vreun capacel pierdut prin garaj :rolleyes:

66645469.jpg

Link către comentariu

poate a cazut,nu l-a furat.

la mine cele de pe spate nu stau foarte fix in janta.

la reprezentanta gasesti sigur, pretul te va descuraja...

Link către comentariu

Poti incerca pe okazii si eventual iei un set complet, just in case :D

Riscul e sa iei unele care sunt furate si nu e prea placut.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

pai,am cateva poze cu masina facute ieri in care apar toate capacele.masina a stat acolo pana azi dimineata cand am observat ca un capac lipseste,mereu o verific sa vad daca nu e zgariata,atinsa sau chestii de genu'

@edit. am gasit pe okazii sa cumpar capacele,costa in jur de 50lei un set.acum sa vad care dintre ele mi se potrivesc,pentru ca se vand pe dimensiuni(55mm,70mm) si cand imi permit sa arunc aiurea cu 50 lei din cauza unui hot. :dry:

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Am eu 4 capace din alea.

Da-mi un pm ceva saptamana viitoare si ti le dau gratis, daca au diametrul potrivit.

Link către comentariu

data viitoare am sa fiu mai atent,sa nu raman fara jante,ca nu am prezoane antifurt.ar fi chiar banal sa imi vad masina pe butuci.

un vecin de-al meu a patit-o la fosta dacie.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Era cineva pe forum care a ramas cu masina pe butuci/caramizi/bca, un golf 4. Ia si pune prezoane antifurt, neaparat :RO flag: , ca nu-s scumpe!

Link către comentariu

zenoracing imi poate aduce bara fata R-line cu 517E.

pe site la oemplus.ro o astfel de bara costa 400E.

acuma nu stiu,ca si aia 117E in plus sunt ceva bani.sunt in mare dilema ca nu stiu sigur daca imi vine bara cu intercoolerul pe care il am + ca s-ar putea sa nu vina bine pusa bara pentru ca e posibil sa fie replica,dar cei de la oemplus se jura ca e OEM.

ma voi gandi foarte bine la treaba asta.nu vreau totusi sa arunc 400E pe geam :dry: .ca student,e foarte greu sa strang atatia bani si sa ii arunc.

daca cumpar bara fata R-line,urmeaza sa o cumpar pe cea din spate(care si aia costa 500 euro),nu cred ca voi cumpara si pragurile.

pe urma,cred ca voi scapa de santa monica si sa imi cumpar ceva pe 18 modulare si sa fie vopsite in negru cu buza polisata.

la ceva de genul asta ma gandesc(la jante)

c258743973.jpg

c258743975.jpg

c258743976.jpg

c2587439710.jpg

c258743977.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu

oricum,tot ceea ce vreau eu sa fac nu e de termen scurt.cu siguranta imi ia tot anul de facultate sa strang bani de bara fata R+bara spate.

cum ai spus si tu lawrentziu,trebuie o suma mare de bani iar eu nu am de unde scoate atatia intr-un termen foarte scurt.

deocamdata am 400 euro ca sa pot cumpara bara fata R de pe site'ul oemplus.ro.inca sunt indecis si nu vreau sa arunc asa cu banii.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

eurp_0803_02_z+2001_vw_jetta_1_8t+votex_body_kit_19_inch_bbs_lm_r_wheels_european_hids.jpg

Nu ar arata deloc rau. Sa iei in calcul si casco pt ca barile acelea trebuie asigurate.

Jantele de pe Bora rosie sunt BBS LM 19"

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

schimbarea barii mi se pare o cheltuiala nejustificata, masina arata foarte bine asa cum e acum

banii ii poti folosi in alt scop sau, pe saracia asta, mai bine ii pui deoparte

Link către comentariu

da,dar o sa arate si mai bine cu kitul R line.

am o pasiune pentru a modifica masinile.m-am gandit sa imi cumpar un golf 2 pe langa bora asta si sa il modific.dar din ce am vazut,ceea ce vreau eu depaseste lejer 5000 euro.asa ca am lasat-o balta cu golful 2.ramane sa modific bora bora :)

bani am,dar nu pot face rost de ei in scurt timp asa cum imi place mie.tot ceea ce am sa fac,am sa fac sigur si incet.daca e cu cap...ramane de vazut :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu

500 e pentru o bara.. Okey, sa spunem. Ce an e masina ta? Mai poti face casco, ca sa asiguri si bara despre care discutam? Sau daca o agati/gasesti lovita, iei un caine inainte samd arunci 500e pe geam? Esti tanar, distreaza-te de banii astia, masina ta are fuste de V6 deci deja nu mai e stock si arata foarte bine.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

mi s-au furat capacelele de metal de la jante,cele pe unde bagi presiune. :dry:

ok,nu e problema,putea sa mi le ceara ca i le dadeam gratis.

dar stiti vorba aia,azi furi un ou,maine furi un bou.Sa inteleg ca pe viitor voi ramane fara oglinzi,fara stergatoare,fara jante(ca nu au antifurt inca) si in final fara masina ? :icon_confused:

sunt in negocieri cu un interior de golf 4 RECARO GTI.

daca totul decurge ok,ma voi duce la Bucuresti in cel mai scurt timp dupa el.singura problema e ca nu are incalzire in scaune :sly:

Link către comentariu

Pune repede antifurt la jante!

Interior se piele? Incalzirea se pune dupa aia...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!