Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

redline1619

Salutare !

M-am inscris pe forum recent,imediat dupa ce mi-am cumparat un vw golf 4 benzinar,in urma unui search pe google despre o problema pe care o avea si am dat de acest minunat forum.Vroiam sa stiu ce probleme apar la masina,daca este fiabila,etc...insa asta este o alta poveste.

Pasionat de masini cum sunt si altii,m-am uitat pe la fiecare in aria "masina mea"...am ramas surprins cate modificari poti face unei masini ,mentionez ca nu prea ma pricep la masini, insa cu timpul de pe acest forum invat cate putin in fiecare zi.

Vroiam sa fac de mult o prezentare cu fosta masina dar nu am avut niciodata ocazia asta. Am vrut ca masina mea sa fie speciala,unica insa era nevoie de timp si de bani,ceea ce eu nu prea posed si am tot amanat prezentarea ei.

Cum timpul trece,Razvan s-a decis sa isi vanda masina in urma inlocuirii ei cu o alta masina,mai noua,mai sportiva...m-am gandit ca poate am norocul sa imi vand mult iubita mea masina(desi sunt fan diesel iar ea era benzinar) ca sa o cumpar pe a lui Razvan, ceea ce s-a si intamplat. O masina frumoasa,pe gustul meu, cu modificari nu exagerate sau iesite din comun,cat mai OEM si cel mai important pentru mine, masina a fost iubita de primul proprietar :P

Multi deja stiu despre ce masina este vorba,multi nu stiu, de aceea voi pune un link cu modificarile facute de Razvan(sper sa nu se supere)

http://vwforum.promo...__fromsearch__1

pe scurt,este vorba despre un

VW BORA BASIS 1.9 TDI cod motor AJM 85kw 116cp

CULOARE : ARGINTIU METALIZAT

AN FABRICATIE 2001

DOTARI:

-climatronic

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice,heliomate si incalzite

-cutie manuala 6 viteze +1

-4 airbag-uri

-cotiera fata

-cotiera spate

-scaune cu reglaj pe inaltime

-sistem audio format din 8 boxe

-ABS

-ASR

-incalzire scaune

-jante aliaj VW GTI Santa Monica 17" cu cauciucuri devara

-jante tabla 15" cu cauciucuri de iarna

nu le voi enumera pe toate,probabil deja am facut asta :D insa nici modificarile facute de razvan nu le voi trece,pentru a le vedea,aveti de citit 76 de pagini minunate postate in linkul de mai sus.

Eu mai mult voi prezenta un jurnal pentru aceasta masina pentru ca nu mai am ce sa modific la ea(eventual mici retusuri),tot ce imi doream a facut Razvan si pentru asta vreau sa ii multumesc :)

Voi reveni cu poze de indata ce imi dau seama cum se pun pe forum.

Link către comentariu

felicitari pt achizitie, mi-ai luat-o inainte cu cateva zile...

sa ai grija macar la fel de mult ca el de masina. modificari poti face,de ce nu? in functie de idei si buget.

sa o folosesti cu placere!

Link către comentariu

@redline1619, poate ajungi pe la o intalnire la noi in parohie sa ne delectezi cu masina :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Back in business :D

Cu Dan tin legatura de cand masina a ajuns la el si o voi tine in continuare. Un baiat de treaba cu mult bun simt, asa ca masina e pe maini bune :)

Asa cum am mai vorbit noi, ma bucur ca masina te incanta si esti multumit de ea. Sa te tina fara probleme si peste cativa ani sa fii la fel de multumit. :beer:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, multi km fara probleme. :emthup:

Link către comentariu

Sa te plimbe multi km de acum incolo ! Frumoasa motorizare ;) ! :Driver:

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie si multi km fara probleme! Trebuie sa ma uit atent pe strazile orasului sa vad si eu live Bora Bora.. :lol:

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme. Ma bucur ca va-ti gasit unul pe altul, Razvan cu tine , masina a ajuns pe maini bune si mai ales este tot pe forum.

Personal imi place mult masina asta. Bafta in tot ce ai de gand sa-i mai faci.

Link către comentariu
redline1619
Publicat (modificat)

img0477ay.jpg

img0476kh.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu
F l o r i n

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !

Masina e superba si Razvan un norocos - ca a vandut-o cuiva, care e alaturi de noi, pe forum.

Link către comentariu
redline1619
Publicat (modificat)

img0475if.jpg

img0473v.jpg

img0471copy.jpg

img0470hy.jpg

img0468l.jpg

img0467wy.jpg

img0462jr.jpg

img0441un.jpg

img0434rq.jpg

img0415xn.jpg

img0396da.jpg

img0392q.jpg

img0388tz.jpg

img0387id.jpg

img0386vw.jpg

img0378fv.jpg

img0373um.jpg

img0368pw.jpg

img0362u.jpg

la cateva zile dupa ce am cumparat-o, o femeie mai invarsta care nu era intreaga la minte mi-a zgariat masina fara niciun motiv,zgarietura se poate vedea in poza,nu e adanca,cand treci cu degetul pe ea nu se simte,sper sa iasa la un polish :(

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Frumoasa achizitie ! felicitari si drumuri cat mai bune !

Link către comentariu
F l o r i n

Da, incearca un polish - ceva de calitate - un 3M....

Link către comentariu
redline1619
Publicat (modificat)

@robi_zet, da...m-am oprit la un bar sa beau un suc si am parcat masina pe loc public,iar doamna mai invarsta mi-a zgariat-o ca am parcat-o in fata curtii ei,insa nu e adevarat,am vrut sa chem politia insa era dusa cu pluta...

@dany3l masina o poti vedea in plevna,acolo la irta,o tin mai mult la garaj :)

@ZBENG poate am sa vin pe la intalniri,depinde cand se tin :)

multumesc de urari !

urmeaza pe viitor

-o revizie completa la masina(filtre,ulei,placute frana,distributie)

-vreau sa ii pun folie pe stalpi cum avea Razvan inainte, de asemenea si pe plafon,negru lucios

-o revopsire a manerelor de la usi + ornamentele de la bord in aceeasi culoare care sunt acum

-am sa ii schimb nuca de la schimbatorul de viteze pentru ca este putin uzat

-pus leduri prin interior ca lipsesc cateva iar cel de la sofer s-a ars :">

si nu mai stiu pe moment ce sa mai fac,insa revin cu edit :D

@FLORIN asa am sa fac ! numai sa imi fac timp,deocamdata vreau sa trec masina pe numele meu,sa imi schimb placutele de inmatriculare ca inca am nr de Constanta.

Ieri i-am facut identificarea la RAR si masina nu este furata ! :))

Modificat de redline1619
Link către comentariu
redline1619

:icon_redface: cateva poze cu fosta masina,nu cred ca supara pe nimeni daca o arat :icon_bounce:

img0214pl.jpg

img0222jrxn.jpg

img0228eq.jpg

img0237lo.jpg

img0246yq.jpg

img0252bd.jpg

:emthup:

Link către comentariu
F l o r i n

Am scapat :ninja:

La mustata.... :lol:

Link către comentariu

Foarte frumos ca isi continua periplul pe forum Bora Bora :D. Sa o stapanesti sanatos pt cat mai multi km. Mari modificari nu cred sa fie de facut, a venit deja tunata cu gust.

De curiozitate, de ce ai trecut de pe G4 la Bora?

Link către comentariu
redline1619

in primul rand,e tot un golf !

pe urma,golful meu era benzina,bora e diesel

si cel mai important,ce are bora acum pe ea,vroiam pe golf, deci m-a scutit de multa munca si multi bani.Nu vroiam special golf,sau bora,vroiam o masina care sa imi placa :),putea sa fie si alt model,insa asa a fost sa fie.

Link către comentariu

A dreaq baba, te-a vazut cu nr de CT si a zis sa te invete minte. :RO flag: :ceuameni: Daca n-avea pus din alea cu "Nu parca" in poarta, eu chemam politia in locul tau si-o lasam fara pensie pe vreo 2 luni pentru vandalism.

Ma bucur totusi ca masina a ramas "la noi" si a ajuns pe maini bune, asa ca sa ai parte de cat mai multi km cu ea!(si fara babe :)) ).

Link către comentariu
redline1619

nu e prima masina pe care o zgarie baba,nu am vrut sa sun la politie ca nu am chef sa dau declaratii,sa vin la sectie,sa nu mai stiu eu ce.

eram cu niste prieteni la o terasa sa bem un suc,masina nici nu era parcata in fata portii ei,dar nici ea nu a scapat ieftin,prietenii aia ai mei locuiau prin zona,eu dupa ce am plecat acasa m-au sunat sa imi spuna ca i-au spart 2 geamuri de la casa :)

mai mult m-am enervat ca baba ma injura de mama,eu ii vorbeam politicos iar ea ma injura,ce naiba sa fac? ca eram destul de nervos,am ales sa plec ca e mai bine pentru ea...si asa mi-a dat baba treaba,de parca nu aveam destula.

Link către comentariu

In primul rand felicitari pt achizitie,

Cum ti se pare diferenta de la 1.6i la 1.9 TDI 160cp? Am mers in Bora ta cand era la Razvan dar ca pasager si am ramas placut impresionat de cuplul pe care il are, sunt curios cum ti se pare schimbarea ca sofer :icon_cheesygrin:

Plafonul si stalpii centrali nu ii faci cum erau inainte cu colant negru?

Modificat de Kicker
Link către comentariu

urmeaza pe viitor

-vreau sa ii pun folie pe stalpi cum avea Razvan inainte, de asemenea si pe plafon,negru lucios

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!