Jump to content

Beetlemania - Seria Pe Cd/dvd


MikeRG
 Share

Postare recomandată

Dupa ce la Parada Broscutelor cele cateva CD-ROM-uri "de test" au avut mare trecere :ok: , epuizandu-se rapid, am hotarat sa extind acest demers si pentru membrii vwforum.

BEETLEMANIA 1 :study:

contine scanate:

manuale tehnice pentru vw 1200/1300/1500

cataloage comerciale si de accesorii din epoca

manuale tehnice pentru cutii de viteza si carburatoare solex

reviste (hotvws, vwtrends, etc.)

sectiunea multimedia:

clipuri video reprezentative pentru miscarea vw din SUA

699MB pe un CD-ROM!!!!

BEETLEMANIA 2 :bounce:

contine:

fotografii, postere, reclame de epoca, cu toate modelele cunoscute, atat standard cat si custom, expozitii, show-car-uri, proiecte personale.

sute si sute de imagini! :ok:

sute si sute de adrese de internet, colectionate in ani de rasfoit web-ul!

Pret promotional: 60.000 lei/CD-ROM (loco le distribui ad labam la intalniri, ramburs pentru provincie). :ok:

Astept observatiile voastre pentru putea imbunatati continutul lor!

In perspectiva doresc sa pot oferi cat mai multe reviste noi scanate pentru a mari accesibilitatea lor. Cu atat mai mult cu cat pretul initial de achizitie (super vw magazine e 370.000 lei la chioscurile din carrefour) nu prea ne incurajeaza.

Cred ca un CD ROM care sa le contina, la pretul de mai sus, e o alternativa foarte avantajoasa!

Comenzi si relatii:

radu_m_georgescu@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MikeRG

    14

  • antoniodaros

    8

  • Broscarul amator

    4

  • MishuL

    3

De ex, din pretul a 6 Cedeuri, se poate achizitiona revista respectiva, luna de luna...pe care o scanam si o diseminam pe un pret derizoriu, ceea ce mi se pare foarte avantajos.

Cei care au materiale pentru scanat (reviste sau manuale) beneficiaza de gratuitate pentru unul dintre cedeuri...cu conditia sa le puna in prealabil la dispozitia autorului. :study:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa-ti pun la disp vreo 6-7 numere de super VWmagasine incluzind si VW TEch ....cam toate areticolele care le-am pus pe site sunt de acolosica

scheme electrice, cum sa cureti un Weber, cum sa schimbi frinele de pe tambure pe discuri, cum sa-ti ramforsezi cutia daca vrei sa faci un tuning la motor, cum sa cureti filtru de ulei cu poze de detaliu pt fiecare surub....

color :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, mai am si io vreo 10.000 de poze si alte chestii cu broashte.Poate scoatem Beetlemania 3!!!Acu' o sa mai caut si ceva clipuri pentru intregirea colectziei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doctore, considera-ma inscris, vreau ambele CD-uri :)

Am si eu un director de 111 MB(acum cand scriu, ca pana seara se poate mari :salut: ) cu si despre Broscutze... asa ca ma ofer sa colaborez la un eventual Beetlemania 3

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Herr Nautilus, s-a notat pentru viitor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesaj pentru Nautilus, Florin Marian, Niq_ro, Mihaiachi, Zoli Zabos si Metalistu: am terminat de tras Beetlemania 1 pentru fiecare dintre voi; urmeaza sa pregatesc continutul lui Beetlemania 2 iar in paralel scanez manualul meu Haynes pentru 1200, in conditii grafice bune, pretabile pentru imprimare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

brava :lol: .... asteptam.. asteptam sa :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are legatura foarte mare cu CD, dar pentru cei care vor am vazut in Carrefour-ul din grozavesti VwMAgazin nr 170.

Costa 375 000 si il gasiti la centrul de presa "imedia " sau asa ceva care este pe linia de magazine din afara supermarketului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesaj pentru Nautilus, Florin Marian, Niq_ro, Mihaiachi, Zoli Zabos si Metalistu: am terminat de tras Beetlemania 1 pentru fiecare dintre voi; urmeaza sa pregatesc continutul lui Beetlemania 2 iar in paralel scanez manualul meu Haynes pentru 1200, in conditii grafice bune, pretabile pentru imprimare...

Gata domnilor, am terminat si Beetlemania 2! Pentru cei din Bucuresti, va astept sa ma contactati la 0726.110.893 sau pe mail la radu_m_georgescu@yahoo.com, pentru a putea stabili unde si cand ne putem vedea pentru a va putea inmana CeDeurile...reamintesc tuturor, pentru a nu exista discutii penibile, ca un Cedeu costa 60.000 lei! Multumesc pentru intelegere. :salut:

Update: am scanat pana acum 60 de pagini din Haynes, cred ca il voi da gata pana la sfarsitul lunii, cel mai tarziu, dupa care va sta la dispozitie doritorilor pe un Cedeu (Beetlemania x). Estimez ca va ocupa cam 250Mb iar pretul este de 100.000 lei (tineti cont ca manualul in sine costa peste 1 milion). Calitate foarte buna, poate fi ulterior printat in conditii de rezolutie optima, chiar si in culori daca va tine cartusul...:D

Bagati un tar/mesaj sa ma descarc de cedeuri. :ok:

Cat despre VW Super Magazine, tocmai asta era si ideea, asa cum am mai spus: din sumele adunate din vanzarea cedeurilor voi finanta achizitia acestor reviste, pentru a crea un fond de documentare si pentru a o putea disemina eficient prin scanare. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mihaiachi, mai esti pasionat de CeDe-uri? Cred ca apuc mai curand sa ti le trimit ramburs decat sa ne intalnim tete a tete, cu vajgaul asta de afara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai da-l dracu' de ramburs, zi cand si un' sa viu si viu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

vreau si eu cd-urile BEETLEMANIA 1 si 2, manualul Haynes daca mai sunt valabile.

adresa str. cuza voda nr 18 Tulcea jud Tulcea cod 820120

Daros Antonio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

domnilor , inregistrati-ma ca si cumparator al beattlemania ( toate cd-urile pe care le-ati editat pana acum , doua sau trei , nu am inteles bine ) si manualul Haynes. de asemeni sunt interesat de material numai in format elecronic ( suna ca dracu ) al manualelor si altor materiale referitoare la beattle si nu numai.

multumesc mult ! :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca un amanunt necesar ( tampit sunt! ) . locatia mea este Bucuresti si pot ajunge unde este necesar pt procurarea lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

antoniodaros

mike , cum pot obtine acele CD -beetlemania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor,

Vreau si eu tot ce e CD (including Haynes), pe bani, nu pe nasturi. Sa ma duc la urmatoarea achizitie de broasca bine documentat :study: :pirat: :lol: :P ! Multzumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Daca mai exista un CD din fiecare va rog sa ma instiintati si pe mine. Plata pe loc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista... la comanda...asa ca nici o problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Cum procedez? Sambata sau duminica asi putea veni sa le iau daca sunt gata pana atunci....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Broscarul amator

Mike, crezi ca zilele astea pot avea CD-urile ? Nu de alta dar sunt nerabdator sa invat tot ce stiti voi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

M-ar interesa si pe mine CD-urile cu Beetlemania. Cum, cat si in ce fel se face lucrarea?

Costin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mike !!

te mai deranjez si pt Beetle cd-urile aste si pt manualul de reparatie

pls,pls. :pirat:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!