Jump to content

Ulei de motor Ravenol


olteanu82
 Share

Postare recomandată

Vad ca nu vrei sa te duci la Gami, deci o faci din rautate si te cheama Adrian....vrei sa continuam ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma cheama Adrian,nu este nici rautate si daca ma duc ce sa-mi faca sa-mi spuna si dumnealor tot asta.0722670618.vb la tel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai adus o problema grava in discutie, daca nu este defect de material este ulei falsificat, nu putem trece cu vederea asa usor. Forumul este un creator de opinii, trebuie sa ne asumam responsabilitatea celor afirmate, noi dorim sa fim un partener de durata atat al tau cat si al celor care deja au ravenol sau sunt pe cale sa aleaga acest ulei.

Apoi cine te poate cel mai bine sa treci peste aceasta problema decat reprezentantul oficial Ravenol in Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ravenol, stai asa:

daca eu, din CLuj, depistam aceasta chestie, trebuia sa ma duc pana la Focsani? Ca sa ce? Sa lipeasca sigiliul ? (Ca tot era moda sa le re faca virgine pe unele).

darvin doar a scris ce i s-a intamplat si, binenteles, asta afecteaza afacerea, nu? Daca scria ca e cel mai bun ulei, iti crestea inima "ca o paine turceasca".

Succesuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citeai cu atentie iti dadeai seama ca a fosttrimis la focsani ca avea norocul sa fie din acelasi oras cu importatorul, daca ai vazut noul bidon, de 1 l sau 5 l iti dai seama ca o daca desigilat nu mai poate fi sigilat, asa ca nu vad cum poate fi adusa in discutie falsificarea. Nu stiu in ce domeniu activezi, dar cred denigrarea activitatii tale nu te ar lasa rece. As vrea sa inteleg care era solutia ta sa rezolvam acuzele ca a primit un ulei falsificat?

Chiar nu ti inteleg vehementa. Nu cred ca in postarile mele am atins integritatea concurentei sau am spus ceva ce nu poate fi probat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am inteles sa ma duc la importator,dar eu am spus ca o sa-mi spuna ce mi-ai zis si tu nimic altceva.bidonul de ulei l-am cumparat acum vreo 3-4 saptamani,sa inteleg ca sau schimbat iar bidoanele?Nu vreau sa fiu rautacios dar dar nu cred ca nemtii daca tin la brandul lor nu tin cont si la detalii cum ar fi asta la dop sau sa puna o folie pe dedesubt pt o mai mare siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... a fosttrimis la focsani ca avea norocul sa fie din acelasi oras cu importatorul, ...

ca sa vezi , ce ghinion au cei care nu sunt din Focsani.

..., daca ai vazut noul bidon, de 1 l sau 5 l iti dai seama ca o daca desigilat nu mai poate fi sigilat, asa ca nu vad cum poate fi adusa in discutie falsificarea. ...

 

Spune-mi, te rog, daca sigiliul s-a luat impreuna cu capacul, despre ce discutam?

 

Ai adus o problema grava in discutie, daca nu este defect de material este ulei falsificat, nu putem trece cu vederea asa usor. Forumul este un creator de opinii, trebuie sa ne asumam responsabilitatea celor afirmate, noi dorim sa fim un partener de durata atat al tau cat si al celor care deja au ravenol sau sunt pe cale sa aleaga acest ulei.

Apoi cine te poate cel mai bine sa treci peste aceasta problema decat reprezentantul oficial Ravenol in Romania?

Vehementa este motivata de faptul ca, asa cum spune Chirila, "te-ai transformat intr-o instanta morala", doar ca izul comercial a rabufnit .

 

Pana la urma, ce crezi: "este defect de material" sau  "este ulei falsificat " ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigiliu nu exista.Este dop obisnuit ca la orice bidon si acesta cind l-am desfacut a iesit cu totul nu cum se desfam toate celelalte dopuri o parte sa ramana pe ,bidon si cealalta in "mana".acum poate m-am facut inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma dau, intrebare retorica, ce il multumeste pe roman!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Ca sa inteleaga toata lumea...vrei sa spui ca nu s-a desfacut ca in poza? post-14266-13752111856579_thumb.jpg

Sa stii ca si la mine a fost la fel...am stat putin pe ganduri...dupa care l-am desfacut pe unde trebuia... 

Sincer poate fi un sistem prost gandit...dar in acelasi timp si un sistem vulnerabil la prostii...nu ma intelege gresit Tiberiu...dar nu toata lumea merge pe incredere...

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa ma supar, dupa lupte seculare am inteles ca Marius vb de un bidon din generatia veche, eu de unul din noua generatie. Sper ca maine sa rezolve aceasta situatie.

Si traim in romania o tara cu o populatie ingenioasa si pusa pe modificari.....

Intotdeauna am preferat in Bucuresti sa ne intalnim la toate livrarile tocmai pentru a ne cunoaste si a ne privi in ochi, era mai economic sa trimit curierul, unii dintre voi sunteti la al3 lea schimb sau al2 lea, tocmai increderea ne face sa mergem mai departe, ganditi va de date ori nu ati luat un produs ca ati apreciat vanzatorul si de cate ori nu ati renuntat tocmai la un produs de care aveati nevoie ca nu v a placut vanzatorul.....alegerea este a noastra....

Noapte buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu la fel la VMO ,s-a tras copacul si dupa ce s-a ridicat gatul nu a mai fost posibil sa-l imping la loc,a ramas afara un cm.Nu incape indoiala,este un sistem f.ingenios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm și eu acest lucru, dacă mai este nevoie. Și mie mi s-a părut ingenios și sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa "botezi" uleiul nu trebuie desfacut dopul!

intrii "prin spate" , un ac incins si la final poti sa ai apa in bidon si gatul sa fie bagat, dopul sigilat.

(nu spun ca uleiul asta ar fi falsificat, doar spun ca se poate la ambalajele de plastc ;) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum lipesti gaura lasata de acul incins astfel incat sa nu se cunoasca nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cu acul este tare! Nu cred ca se preteaza un distribuitor de ulei serios german la asa mizerie .Este de domeniul SF asa ca sa fim carcotasi :dry: Ravenol a intrat pe piata cu produse care aici pe forum au aprecieri pozitive.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Dar de ce sa te chinui..ia uite ce simplu e...sigiliu nu exista...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu constat ceva: pretul pe litru al uleiului Liqui Moly este dublu fata de cel pentru Ravenol. Ambele produse in Germania. Cum vine treaba asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai exact ce produse compari? Eu cand am facut schimbul de ulei cu Ravenol VMO m-am interesat si de Liqui Moly Top Tec 4100 si pretul era foarte apropiat la Cluj la bidonul de 5L, cativa lei in plus maxim la Liqui Moly.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5w40 Ravenol vsi....parca = 25 lei/l in iunie 2012

cu 5w40 LiquiMoly synthoil = 55 lei/l pe oilmag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu tu l-ai desurubat dupa ce ai rupt urechile de la capacelul de care tragi gatul in sus cu el lasat in jos cum este initial nu merge desurubat.se tine in acele urechi care sunt lipite de capacul mare.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Vrei sa spui ca daca nu desfaci urechile inainte nu pot sa il desfac?chiar m-ai facut curios...il astept pe @Muale sa isi cumpere sa verificam...sa dezbatem misterul:-))Tiberiu...scuze da aveam foarte multa treaba cand m-ai sunat...dar poti spune si aici daca aveai ceva sa zici vis a vis de asta...poate mai sunt si altii interesati :-)Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Daca urechile nu sunt lipite de bidon...merge desfacut dopul cu totul...oricum intentia a fost sa se vada ca nu se desface ca orice sticla...adica nu ramane baza dopului pe bidon...Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt curios ,nu am luat seama inainte de a-l desface,cred ca se desurubeaza daca fortezi dar crapa urechile de la capacelul de sus,daca se desface fara sa crape este o intrebare? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!