Jump to content

Probleme centura siguranta


ertypolys
 Share

Postare recomandată

  • 2 months later...

Am avut si eu o problema constanta cu revenirea centurii soferului la pozitie si am decis sa demontez putin sa vad despre ce e vorba. Am avut o mare surpriza cand am vazut ce e inauntru. Ma gandesc acum sa ma uit si la cea a pasagerului. Codul piesei este 34070084 pentru cei interesati. Inafara de inlocuirea intregii centuri + capsula si refacerea cablajului ar mai trebui sa modific ceva prin calculator? Pana acum nu am avut nici o eroare in VCDS cu privire la centuri/airbag... ce mi se pare dubios.

20180507_114710.jpg

20180507_115034.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu, nu trebuie sa modifici nimic.

nu ai eroare, deoarece acolo ai bagat o rezistenta.... si din aceasta cauza, calculatorul airbag-urilor vede ca si cum centura are capsa ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am problema asta cu centurile din spate, nu le pot trage mai mult decat se vede in video

Nu sunt blocate, am reusit o singura data sa pot trage complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna seara! Am intampinat o problema la centura de siguranta, in partea de sus de unde coboara de la capacul acela mobil cu care setezi cat de sus sau jos sa fie centura, acesta este blocat si nu merge orice as face. Cum as putea rezolva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este defect,trebuie inlocuit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am si eu o mică întrebare: se poate desface mecanismul centurii pentru a înlocui centura? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi strict la sufa centurii? Se inlocuieste si aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refer dacă se pot da jos de pe mecanismul (retractorul) din stâlp 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!