Jump to content

Maurul lui Dun


Dun

Postare recomandată

Pai de ce, crezi ca nu vor rezista?

Nu prea as vrea sa ma sucesc cu montajul. M-am cam hotarat sa le lipesc. Dar daca intr-adevar solutia nu este 100% in regula atunci ... asta este, le montez altfel. Doar ca as vrea sa le pun urgent pe masina. Adica pana pe 30.

 

Nu era vorba de nici o invidie. Aripa si bara chiar sunt din alt film.

Link către comentariu

F**k them, o masina e mai mult decat suma componentelor.

 

In alta ordine de idei, in cazul meu unul dintre praguri s-a dezlipit de pe caroserie iar celalalt nu. Nu ma intreba de ce, daca e vorba de montaj defectuos dar tind sa cred ca nu pentru ca au fost puse intr-un service de marca.

 

Chiar nu exista si acele pene de fixare care vin pe interiorul pragului ( ca la gti/gtd)? 

Link către comentariu

Daca nu degresezi cum trebuie si/sau nu folosesti un maglavais adecvat este normal sa iti cada.

post-6094-0-19626000-1431704744_thumb.jp

Link către comentariu

eu le am lipite cu silicon de parbriz de cca 2 ani si coafura rezista.

Link către comentariu

Daca folosesti ce am postat eu mai sus le poti da joc doar pe cale mecanica(am testat rezistanta cu o fusta lipita de bara din fata care atunci cand am dat cu ea in bordura a iesit bara din prinderile de sus). :)

La voi cum se prezinta zona de sub masina unde se aseaza pe talerele de la elevator?Este vopseaua intacta?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

 Concluziile:

 - trebuie soft

 - evacuarea aia face un zgomot tampit pana pe la 2000 rpm (cel putin asta percep eu in masina)

 - nu am frane.

Modificat de taz21
Link către comentariu

De acord cu 2 din cele de mai sus. Evacuarea nu am auzit-o inca...

Link către comentariu

Legat de faza asta ultima cu toba si de faptul ca nu mi-au iesit aripa si bara la nuanta masinii si de celelate patanii care au fost si cine stie cate or mai veni uitati-va aici.

Ma simt atins de gluma asta. Nu jignit, dar atins.

Link către comentariu

6GJVZR5.jpg

El sa fie atins de gluma si nu numai.

Tu esti inca cu masina sus :)).

Link către comentariu

Raman la parerea ca trebuia sa iei jantele alea....

post-47000-0-77447600-1432063682_thumb.j

Link către comentariu

Ca le-a facut marginea neagra ? si nu a izolat bine la colturi ? 

Modificat de horytkd
Link către comentariu
Publicat (modificat)

In momentul de fata numărul ala nu înseamnă decât ca doua entități distincte, eu și cu Maurul, acționăm ca una singura atunci când suntem împreună.
De la toamna, aia va fi viteza maxima, limitata electronic  :biggrin: 

În alta ordine de idei, îmi place cum au ieșit numerele, chiar dacă sunt departe de perfecțiune.

post-4613-14323118678342_thumb.jpgpost-4613-1432311878705_thumb.jpgpost-4613-14323118900695_thumb.jpg
post-4613-14323120571636_thumb.jpg

Modificat de Dun
Link către comentariu

Arata excelent, insa spune-mi unde stai in Buc sa vin intr-o noapte sa-ti dau jos folia de pe stopuri, promit sa-ti pun si una mai deschisa, sa nu te superi.  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Bara fata rămâne asa cum este :icon_cry:  . Mâine ma duc sa pun folia de protecție pe ea.

post-4613-14326378467566_thumb.jpgpost-4613-14326378530846_thumb.jpgpost-4613-14326378646336_thumb.jpg
post-4613-14326379468586_thumb.jpgpost-4613-14326379534366_thumb.jpgpost-4613-14326379597423_thumb.jpg

Modificat de Dun
Link către comentariu

Alta nuanță, din păcate. Poate în poze nu se vede, dar în realitate diferența este flagranta. Doar ca nu mai are rost sa o țin pe bara. Sta de pe 9 aprilie.

Am vorbit astăzi cu cei de la PBV1 ca sa reluam problema pentru aripa. Am sa merg săptămână viitoare pe acolo ca sa ne mai dam nițel în bărci, sa mai facem o ședință... În fine, sa vedem ce va ieși.

Link către comentariu

Vedem sambata cat de diferita e nuanta.

Masina cati km vede? Daca e poti sa o faci show car sau sa lucrezi la performante daca o mai tii pe dreapta si Dacia are AC :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!