Jump to content

Passat 4Motion Fresco Green Pearl


Megatron

Postare recomandată

Am avut doar VAG pana acum. Inainte de toate am avut un Passat alb din 95', asta mi l-a lasat un unchi vreo 2 luni sa ma invat pe el, ca tocmai imi luasem permisul de conducere.

Asta e A6-lea Avant ce l-am avut, 2,5 TDI, 179cp, Tiptronic si multe alte dotari.

post-77175-0-75165400-1338724206_thumb.jpost-77175-0-31546100-1338724217_thumb.j

L-am vandut din motive "pre" tehnice. Eram sigur ca o sa se strice cutia automata, ca la majoritatea Audi-urilor A6 Tiptronic de pe forumul care il frecventam atunci (Audi-Passion) se defectase macar o data si altii au dat bani grei pe o cutie noua, ca in Franta la reprezentanta nu se repara ci doar se inlocuieste. Imi era frica sa nu trebuiasca sa dau si eu vreo 5000euroi pe treaba asta cand toata masina valora 8000. Persoana la care l-am dat foloseste masina in continuare, a trecut de 300.000km si inca nu da nici un semn de oboseala. Nu imi pare rau ca l-am vandut, dar imi aduc aminte cu placere de A6... V6...

Link către comentariu
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Megatron

    22

  • Cosmin_TDI

    10

  • F l o r i n

    7

  • P o p i c a

    4

Multumesc moderatorului care a schimbat titlul topicului. ^_^

Link către comentariu

Frumos si audi e vis motorul ala imi place mult sunetul care il scoate. Numai variante ai avut si tu din cate vad, credeam ca sunt sigurul. N-am avut niciodata o berlina . :D

Link către comentariu

Au ajuns niste piese comandate duminica. Acestea sunt filtrele necesare schimbului de ulei, termostatul si senzorul de temperatura al antigelului, G62. Ultimele doua urmeaza sa le schimb saptamana asta care vine, filtrele le-am cumparat preventiv.

Am uitat sa va anunt ca nu-mi mai merge clima de vreo 2 luni, adica de cand a inceput sa fie mai cald afara, ca inainte ii dadeam drumul doar pentru dezaburire parbriz.

post-77175-0-90855700-1339190047_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Piesele din postul de mai sus, adica termostatul si senzorul de temperatura au fost schimbate. Le-a schimbat fratele meu in 10 min.

Azi, adica ieri :lol: , am fost si am incarcat clima. Cost 73euroi la Speedy, pentru cei ce vor sa faca comparatii. Am avut 280gr de gaz in loc de 600gr. Dupa ce l-au scos si a bagat altul... am crezut ca sunt pe vreun ghetar in Antarctica. Asa am fost de multumit ca imi merge clima ca am mers cu ea la minim vreo 20 de minute si a inceput sa ma doara fruntea... :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Am avut si eu problema cu Ac , am schimbat un furtun,treaba facuta de mine. Incarcatul cu freon 600g pentru ca am golit instalatia cand am schimbat furtunul a costat 80lei , cu aparat special de incarcat cu freon,nu la butelie :D

Link către comentariu

Si mie imi e goala instalatia de AC. Imi era frica de costuri ridicate la umplerea cu freon dar din cate citesc pe'aci dau azi o tura pe la service

Cheers m8s :beer:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc tuturor celor ce au discutat pe topicul meu. Discutiile continua aici.

Passat-ul l-am vandut unui frate mai mic si i-am zis de vwforum si sa-si prezinte rabla pe forum. Asteptam...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!