Jump to content

A4 B8 quattro 2.0 TDI 170CP


GunX

Postare recomandată

Masina f frumoasa! Nu stiu de ce am impresia ca am mai vazut-o pe autovit.ro .. N-am citit tot topicul :D Felicitari si sa te bucuri de ea.

Link către comentariu
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GunX

    24

  • Johnny Bravo

    3

  • Megatron

    3

  • davides

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

f frumoasa masina, iar motorul 2.0 170 cp quattro e de vis, iar cu ceea ce spuneai tu mai in primele posturi, faci invidiosi si baietii, nu numai fetele :P ... un lucru totusi nu prea il inteleg in ceea ce priveste senzorii de parcare fata, din cate stiu eu cei doi senzori centrali se gasesc sub numar in grila, pe cand in cazul de fata sunt in capacul de la nr deasupra lui, la inceput am vazut ca lipseau ... poate ne poti explica si noua, sincer arata mai frumos asa si sunt mai subtili decat varianta ce o stiu eu, de aceea sunt si curios in ce situatie sunt asa ...

Link către comentariu

Bara fata a fost modificata (gaurita 3rd party), pozitia senzorilor originala este mai urata intr-adevar, cei doi senzori centrali sunt pe grila inferioara cu un fel de patrat in jurul lor... eu ii am unde sunt x-urile rosii.

post-19790-0-78010600-1353755056_thumb.j

post-19790-0-19620900-1353755061_thumb.j

Modificat de GunX
Link către comentariu

Andi, banda dublu adeziva profesionala, pe fusta aia de plastic din jurul lor

Ice_2k si eu m-am gandit la asta prima data, dar am facut teste in draci :) Eu avand si masina coborata de la suspensia sport, o faceam razatoare pana acum....Din fericire nu exista problema si sa explic de ce. Senzorii sunt la fel (acelasi cod) toti. Eu vad bordurile frontale la fel de bine cu ei si sus ca jos, pt ca cei plasati pe colturi la inaltime (de fabrica), la randul lor vad perfect bordurile pe directia diagonala, altfel gandeste-te ca ai avea problema mai grava/mare la colturi (ex parcare oblica in spic), unde risti atingi/lovesti mai devreme cu aripioarele alea ascutite de pe partea inferioara a barei fata care sunt cei mai in fata.

Deci daca bordurile deveneau cumva invizibile cu ei mai sus, aveai si senzorii fata laterali plasati tot jos din fabrica. Chiar nu stiu de ce i-au pus asa vizibili cum sunt ei by default.

Modificat de GunX
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

misto ultima poza, este pe baraj?

cu senzorii...si acum sunt vizibili. jos unde erau nu mi se parea deranjant dar era....deosebit modul lor de abordare.

Link către comentariu

Pana la urma de unde ai luat-o? Din Romania sau din afara? Ca ma tot uit si eu si nu am gasit nimic asemanator la pretul ala.

Link către comentariu

Da cel mai frumos audi a4 de pana acum :icon_thumleft: , imi zici si mie cat ai in a-6a la 2.000rpm/3.000rpm? mersi

Link către comentariu

In a 6-a la 2000rpm am 110km/h dupa cum poti vedea aici

unde am filmat bordul pt un consum de invidiat la drum lung: 5.2L/100 pe ~70km, viteza medie 86km/h. La 3000rpm nu stiu.

Acum insa de ex in perioada asta, sub 14 nu am in oras :(

Da, ultima poza este pe baraj, dar am in spate una si mai reusita, de la nivelul asfaltului.

Nu am inteles cum adica n-ai gasit una cu pret asemanator, ti se pare prea mare adica? Masina a fost adusa din Germania de cineva pt el, circulata cam 1 an 12.000km prin Ro, apoi vanduta mie. De obicei 92.000km costa mult mai putin pt ca sunt de fapt cam 160.000 dati inapoi, iar dotarile cand sunt multe si importante, cam dubleaza pretul masinii de baza, atat noua cat si la sh.

Modificat de GunX
Link către comentariu

E greu sa gasesti la noi dotari, pt ca se aduc/cauta 99% cele ieftine. Dar, uite una similara la repezeala http://www.autovit.r...-C27228174.html

Pt cand nu va mai fi anuntul de actualitate, scriu aici, pt 21.000Eur, welauto vindea un B8 din 2008 anul, 85.000km (la banii astia probabil reali), acelasi interior ca la mine, in plus garantie, dublu climatronic si B&O pe sunet, in minus trapa, quattro, webasto si motorul mai slabut cel de 140 de cai. Eu acum i-am mai pus Audi Drive Select, dar a fost o chestie minora/ieftina, iar suspensia mea sport nu este neaparat un avantaj mai ales acum iarna :D

Alekxxx a adus un B8 cu acelasi motor/tractiune ca si mine, f similar si el la dotari, km identici :D an un pic mai bun 2010, B&O, MMI 3G si jante pe 18 in plus fata de mine, webasto si trapa pe minus, a dat cam aceiasi bani, din Germania. Deci, cam asta e pretul la un B8 dotat cu pana in 100.000km

Ma uitam la primul post ca n-am scris de plafon negru, Audi Music Interface si Bluetooth, am aflat ulterior ca astea sunt dotari ce pot lipsi/costa in plus....

Modificat de GunX
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

La multi ani, 2013, primul an dupa 1987 cand toate cifrele din numar sunt iar diferite :D

post-19790-0-47825300-1357122319_thumb.j

post-19790-0-13828200-1357122327_thumb.j

post-19790-0-39616200-1357122332_thumb.j

post-19790-0-30362700-1357122338_thumb.j

post-19790-0-80747600-1357122341_thumb.j

Link către comentariu

La multi ani!

Cum e drumul pana sus acolo? Este asfaltat tot? Ca ultima oara cand am fost eu in zona era o bucata buna fara asfalt.

Link către comentariu

Daca te referi la Cheile Gradistei - Fundata (1300m), da. De jos de la Moeciu pana sus, drumul este tzipla, era dezapezit si marcat cu stalpisori rosii la trecerile peste paraise, absolut impecabil. De altfel curatenia si cum arata intregul complex iti da un sentiment de Austria. Secretul este doar sa nu te duci cu toata turma, cand da navala tot puhoiul de masini, atmosfera devine iar de Romania.

Modificat de GunX
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

la Ranca, cu o poza de genul asta am convins gasca sa luam o cabanuta intreaga si sa conducem un drum de doua ori mai lung decat aglomerata si obosita Valea Prahovei :)

post-19790-0-62521400-1360571555_thumb.j

Link către comentariu
  • 4 months later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!