Jump to content

Modificari VW Polo 6R (Tuning)


Lvu
 Share

Postare recomandată

savugheorghe1938

..multumesc pt raspus si "incurajare"..

 

sigur  nu se poate?...ati studiat problema cu lux de amanunte??..si ati ajuns la concluzia asta..!!..nu am argumente in acest moment sa va contrazic....dar vom vedea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@savu.

Pt.ce iti trebuie tie(vorba lui Al Bundy inca nu stim ce vrei) ia legatura cu, colegul nostru Dementor de pe forum si o sa te ajute(contracost binenteles)cu ce fel de leduri ai nevoie.

Mergi pe mana lui ca o sa fie ok.

Zi frumoasa tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deactivează prin VCDS martorul de bec ars și gata problema. Îți dai și tu seamă simplu dacă ți se arde un bec la far, proiector, poziție sau stop, nu?

Și pare-mi-se că poți dezactiva selectiv sistemul pe faruri, semnalizare etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa dezactiveze daca poate sa puna ce trebuie si o sa aiba si consum scazut si look ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Nu este adevarat. LED-ul simplu consuma putin. Daca pui LED care are in paralel cu el o rezistenta care elimina eroarea de bec ars, creste consumul(rezistenta face caldura). Asa ca daca vrea consum scazut trebuie sa mearga pe dezactivare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vă uitați la consum că este ceva infirm. Era un test făcut de Audi pe tema asta. Mai mare economie faci cu răbdarea la volan.

Eu mă refeream strict la eroarea din bord. Eu unul mi-am dezactivat sistemul și-mi văd liniștit de treabă. Dacă am bec ars pe far se vede de la o poștă, plus că inspectez mașina vizual destul de des.

Pe spate le vezi când parchezi lângă un zid.

În fine, fiecare face ce îi place.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haideti sa recunoastem ca ne punem leduri pt.ca masina arata cool indif.ce consum are un led.

Zi frumoasa tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deactivează prin VCDS martorul de bec ars și gata problema. Îți dai și tu seamă simplu dacă ți se arde un bec la far, proiector, poziție sau stop, nu?

Și pare-mi-se că poți dezactiva selectiv sistemul pe faruri, semnalizare etc.

 

nu va merge... dezactiveaza diagnoza la contact, nu si cand aprinzi circuitul respectiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pfff ... sunt delicioase. Clar mi-as dori si eu o pereche pe masina.

Dar cat sunt de fiabile? Si cat "coasta" ?

 

In plus ... daca ajungi sa pui o pereche pe masina si survin ceva probleme, cum rezolvi treaba?

 

PS: site-ul ala e mort. S-or fi dat la fund?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata a kitsch-uri ordinare. Banda de led si angel eyes puse pe ce pare a fi initial un far de polo trendline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Angel Eyes-urile sunt iesite din peisaj, dar banda de leturi mi se pare ca arata ok, desi e un pic cam mult. Era interesant sa fie puse pe masina. Oricum sunt curios ce tiganie e in far (ma refer la fire si rezistente).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt, nu sunt angel eyes simple, sunt lupe cu angel eyes led, ca aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai simplu iei acele lupe si faci retrofit?

Tot design-ul cu banda de leduri ce urmareste conturul farului o sa pare foarte incarcat pe o masina mica, disproportionat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi imi plac foarte mult si le-as pune pe masina acum, dar asta nu schimba cu nimic datele problemei: din punct de vedere practic asta nu este o solutie, pentru sunt facute manual si nu ai nici un fel de garantie la ele.

Cat priveste retrofiturile ... a incercat Sorin si unii dintre noi stim cum s-a terminat aventura respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan, farurile de trendline, facute de Valeo, se deschid mai usor decat cele facute de Hella. Din cauza asta majoritatea modificarilor sunt facute pe tipul asta de far, nu ca si la noi.

 

Oricum, eu nu m-as mai baga la asa ceva decat daca-mi garanteaza cineva ca iese totul perfect, ca la carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

super tare...enorm de mult timp si bani investiti..

cata rabdare aveam si eu cand am luat audi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vw Polo 6R

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=901964856502779&set=a.450926368273299.108245.100000678200328&type=1&theater

..De pus, l-am pus. Acum mai trebuie airbag ca momentan am doar capac-ul, apoi trebuie sa vad cine ma poate ajuta sa vad ce am nevoie sa fac toate butoanele, comenzile functionale.. :)

Modificat de Lvu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos volanul

vezi ca airbagul se potriveste de pe UP, new beetle cabrio si evident golf 7

 

eu am acelasi airbag si mi-am facut si comenzile functionale si tempomatul.


post-137693-14234702882237_thumb.jpgpost-137693-14234703005626_thumb.jpg

Modificat de treishu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna combinatie - doar ca mie nu imi place de nici o culoarea noul design al volanelor si airbag-urillor.

 

De unde procuram clusterul de pe Polo Blue GT 6R0920870 C?

http://www.ebay.de/itm/VW-Polo-6R-Tacho-Kombiinstrument-Benziner-MFA-6R0920870-C-/281526496109?pt=DE_Autoteile&hash=item418c496b6d&nma=true&si=5pNpWDWWv2gRcN9RcVhlFTfZNrE%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era unu in Cehia (acolo e fabrica, Continental) si un bord nou nout 280 euro  (am citit pe un forum din nemtia)

 

+20 euro pt ceasuri care se duc la capat (ca la audi)

+60 euro pt. ace albastre

+xx Euro pentru nu mai stiu ce.

 

 

+ transport

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era. Asta este problema. Ca nu mai sunt.

Daca mai stiti vreo sursa care inca mai este de actualitate dati si voi de veste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!