Jump to content

Vopsire elemente in culoarea caroseriei


Ice_2k
 Share

Ce ati vopsi?  

101 voturi

  1. 1. Ce ati vopsi?

    • Nimic
      14
    • Bandouri
      5
    • Manere usi
      5
    • Bandouri + manere usi
      11
    • Prelungiri bari fata + spate
      10
    • Bandouri + manere usi + prelungiri bari fata + spate
      26
    • Bandouri + manere usi + prelungiri bari fata + spate + suport oglinzi exterioare
      30


Postare recomandată

se apropie ziua X :) In 1 luna-2 fac operatia, posibil si cu un spoiler gti aniversar-look. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Asteptam cu mare interes pozele. Oare nu se va cunoaste diferenta intre vopseaua de pe bandouri (mai noua) si restul? As vopsi si eu bandourile si sunt tare curios sa vad cum o sa iasa treaba la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu vremea asta cred ca se decaleaza programarea sau ma insel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat numai prelungiri bare (spoilere). Le voi vopsi in 2 saptamani cu toate ca va da un aer mai robust masinii si probalib se vor zgaria destul de repede din cauza drumurilor patriei. Vreau sa va cer parerea despre cat ar putea dura vopseaua pe spoilere avand in vedere ca sunt dintr-un plastic destul de elastic.

Manerele le am deja iar despre bandouri, eu le vreau din inox (masina fiind gri metal perlat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam cu mare interes pozele. Oare nu se va cunoaste diferenta intre vopseaua de pe bandouri (mai noua) si restul? As vopsi si eu bandourile si sunt tare curios sa vad cum o sa iasa treaba la tine.

Nu se va cunoaste... am si capota vopsita de curand de altfel si diferentele intre capota si restul masinii sunt 0%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se va cunoaste... am si capota vopsita de curand de altfel si diferentele intre capota si restul masinii sunt 0%.

Parerea mea este ca la golfurile argintii ( ca de altfel la toate culorile deschise) socul optic e foarte mare dupa vopsirea elementelor ( mai ales a bandourilor) in culoarea caroseriei si merita din plin. Sincer ma gandeam sa vopsesc si eu bandourile, dar avand in vedere ca masina mea este pearlblue impactul optic nu cred ca o sa fie semnificativ. Scuze daca am fost off topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde pot gasi si eu sau cine imbuteliaza (am auzit ca exista acest procedeu) un tub de spray cu vopsea la culoarea masinii, eventual si sprit chit (tot la tub) ca sa vopsesc niste pleoape, grila fata si eventual un eleron?

nu ca a-si fi zgarcit, dar mi-e sila sa ma duc la un vopsitor si sa-mi ceara cat nu face, sa ma amane sau sa dureze nu stiu cat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Langa Piata Gorjului se baga vopsea in spray. Cum vii de la Lujerului, dupa Piata Gorjului se face straduta aia cu interzis unde e o sectie de politie. E chiar pe colt dupa piata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Langa Piata Gorjului se baga vopsea in spray. Cum vii de la Lujerului, dupa Piata Gorjului se face straduta aia cu interzis unde e o sectie de politie. E chiar pe colt dupa piata.

10x man! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!