Jump to content

Vopsire elemente in culoarea caroseriei


Ice_2k
 Share

Ce ati vopsi?  

101 voturi

  1. 1. Ce ati vopsi?

    • Nimic
      14
    • Bandouri
      5
    • Manere usi
      5
    • Bandouri + manere usi
      11
    • Prelungiri bari fata + spate
      10
    • Bandouri + manere usi + prelungiri bari fata + spate
      26
    • Bandouri + manere usi + prelungiri bari fata + spate + suport oglinzi exterioare
      30


Postare recomandată

Ma bate gandul la primavara sa-mi fac mare parte a masinii in culoarea caroseriei... acum nu mi-e clar pana unde sa merg asa ca vreau sa va cer parerea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

primul lucru cand am luat golful i-am vopsit prelungirile de spoiler in albastru . restul elementelor erau din echiparea GTI vopsite.

La golful 5+ acelasi lucru se va intampla cu spatele si spoilerasul fata. VOPSIRE in culoarea masinii.

caut niste poze cu golful meu cu ele nevopsite... sau chiar cu o etapa din viata lui cand am vopsit si grilele negre din bara albastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ma gandesc la o vopsire a semispoilerelor si bandourilor laterale....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea cum arata mai bine, cu grilele fata negre sau vopsite? niste poze ar fi super :)) io ma gandeam sa le las negre p-alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

te sfatuiesc sa le lasi negre...

vin cu poze

p52152274ia.th.jpg axel200253uh.th.jpg axel200954rs.th.jpg

si ultima (si poate chiar urata) masina mea candva

untitled7yr.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

PS: nu as vopsi suport oglinzi exterioare niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bandourile spoilerelor, manerele si partile inferioare ale spoilerelor, bandourile laterale pot ramane insa negre.

suport oglinizi in nici un caz, va arata groaznic.

in viziunea mea suportul de antena merge vopsit + antena aluminiu scurta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am votat: Bandouri + manere usi + prelungiri bari fata + spate

Grilele le-as lasa negre si n-as vopsi suportii oglinzilor exterioare. :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu opiniei lui eddie.

... si sa iasa bine la primavara ! :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io as vopsi doar fustele,k sa iasa cev mai discret.nu-ti recomand manerele sa le vopsesti pt ca exista posibilitatea ca vopseaua sa se scorojeasca in timp

iar daca ii vopsesti fustele,masina capata un aspect mai...GT :unsure:

nush,faci cum vrei.

bandourile nu le-as vopsi pt ca ai pierde contrastul gri metal-negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu vroiam sa vopsesc suporturile oglinzilor, ma bucur ca mi-ati confirmat decizia ;) Am pus-o in poll pt ca am vazut-o facuta pe cateva masini...

Mersi de poze voinea :unsure:

P.S. Clar, grilele raman negre :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumperi bara lui chris, vopsesti bandourile ramase, manerele si prelungirea spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bandouri si manere usi am votat. Daca vopsesti si prelungirile, sa lasi gurile din spoilerul fata negre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, m-am hotarat: se vor vopsi manerele, bandourile si prelungirile. Grilele din bara fata + suporturile oglinzilor raman negre. 10x all :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu la passat am vopsit bandourile din bari si lateralele de pe usi si arata super,manerele si oglinzile erau in culoarea masinii.Insa mare atentie la vopsirea bandourilor,daca nu se dau cu banda abraziva si cu un lac pentru a prinde vopseaua de bandouri,la spalatorie,cand se va da cu jetul de apa vopseaua va sarii de pe banouri.Deci mare atentie la vopsire.

Modificat de tzucul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai hotarat bine Ice_2k.

Si inca o data bafta si sa iasa bine de la vopsitorie :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vopseste tot in afara de manere usi, grile fata si suporturile oglinzilor.

la primavara fac si eu asta pt golful meu. M-am gandit de mult sa le vopsesc dar nu m-am interesat inca ce implica asta(costuri, timp, materiale, calitate)

ICE, daca poti detaliaza cam in ce a constat vopsitul, cat a durat, pretul si ceva poze cu noul look dupa vopsire.

bafta!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la 3cmc costa cam asa... bandouri + prelungiri bara fata + spate ~ 3-4milioane. manerele usilor cam 1 milion bucata (cica e manopera grea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte simpla manopra la manere. Nu stiu de ce iti ia asa mult. In rest e chiar ok. Keep in touch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e simplu de demontat? ala m-a cam aburit ca mecanismul de inchidere centralizata, geamurile, bla, bla, bla....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar simpla pentru ca trebuie demontate si remontate.

La mine 6 bandouri = 100ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-ai treaba cu "mecanismul de inchidere centralizata" si cu geamurile nici atat. Se desfac niste suruburi din zona broastei si asta e aproximativ tot. Daca vrei detalii o sa caut, acum spun din memorie.

Desigur, intotdeauna exista si calea complicata, cand nu stii procedura corecta. De genul mergi doua statii, te intorci una si apoi mai mergi un pic inapoi pe jos, ca asa ai facut intotdeauna. Poate sunt rau, dar operatiunile in service bazate pe "ghiceala" nu prea mai au scuze acum, cand exista tone de documentatie despre orice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ice: in primavara mergem impreuna :offtopic: Am votat cum era de asteptat, cum am mai vorbit... Abia astept sa le vopsesc.

La mine 6 bandouri = 100ron.

<{POST_SNAPBACK}>

toni, unde, tot la 3cmc ?

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!