Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

Pana la urma stie cineva cat costa sa pui ACC?

As fi eu tare interesat.

 

Legat de priza... sunt de acord ca priza de 220 nu e chiar asa utila insa eu as inlocui priza actuala (cea rotunda de bricheta) cu una cu port/uri USB.

Asa ceva exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare, dupa cum prefera.... 

 

pentru alimentare pe USB - cea mai usoara varianta - un mic adaptor, care e cat o bricheta de fabrica.... si ai ceea ce vrei tu.

 

ACC - pe nou..... daca masina nu are calculator de coloana care sa suporte tempomat - cam tot ce trebuie, piese noi, aduse de afara - nu de la reprezentanta - undeva in jurul la 1300 - 1500 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tinti cont, calibrarea radarului se poate face doar la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tempomat am. Ramane valabil acelasi pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai tempomat acum - nu iti trebuie alt calculator de coloana.... sa zicem undeva in jurul la 1100 euro piesele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, intreb si eu aici pentru ca nu am gasit pe forum pe nimeni sa faca modificarea aceasta, cel putin nu pe B7.

Daca pe masina am navigatia RNS310 modelul fara HDD si cu ecran mai mic, in cazul in care as vrea sa fac upgrade la RNS510 mai trebuie ceva adaptari sau e plug-and-play?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt o gramade de useri care si-au schimbat unitatile..... nu-i bai.

 

nu ai altceva de facut, decat sa codezi unitatea dupa montaj - in cf cu dotarile tale - nr boxe, aux, tel ... in functie de ce a avut masina pe care a fost montata initial si cea are a ta. Asta ca sa functioneze la parametrii optimi si sa nu ai erori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, si codarea asta se face din meniul navigatiei si o pot face eu?

MUltumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codarea se face numai cu VCDS-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa imi pun faruri de ceata si sa ii activez si functia de cornering. Cam ce ar insemna lucrarea si aprox la ce costuri ar fi. Eu am la masina acum doar drl iar in locul farurilor de ceata e ceva plastic.ms anticipat de raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut daca centrala ta suporta proiectoare. Mai trebuie si butonul si cablajul de la proiectoare la centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucrarea asta am vrut sa o fac si eu. problema e ca cei care aduc piese, nu au de unde sa aduca varianta de far de ceata pentru modelul asta ( ceata + DRL), ci aduc doar varianta pentru highline (cornering + ceata). deci, ori faci un compromis si-ti muti DRL-ul pe faruri, ori speri sa mearga DRL activat pe farurile de ceata (un procent din lumina de ceata). mai gasisem eu pe net niste baieti care ziceau ca exista o optiune fog as drl, sau ceva de genul.

 

in rest, in afara de kitul asta de faruri de ceata + cablaj + buton, cel mai probabil o sa ai nevoie si de un BCM de highline (trebuie sa ai pinii astia pe BCM: Connector C (Beige) - PIN 25 / Connector A (Black) - PIN 25).

Modificat de livescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prea multa bataie de cap. renunt la idee.

p.s. offtopic si oleaca de gluma, am vazut zilele trecute un passat b7 minunat care avea montat in partea din fata o emblema vw ca la mercedes. ORIBIL!

imi pare tare rau ca nu am apucat sa ii fac poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Florin - multumesc pt info si lamuriri, cand fac rost de bani o sa trec la RNS510 pentru ca la noi 310 nu are harti.

 

Acum am alta dilema si desi am fost la 2 magazine sa intreb nimeni nu m-a putut ajuta :(

 

Masina vine cu kit de pana din fabrica, insa are loc pentru roata de rezerva si pentru liniestea mea as vrea sa o dotez cu asa ceva. Problema este ca nu am acea piesa ca ar trebui sa fixeze roata, nu stiu nici macar cum se numeste si dupa ce sa caut.

 

Ma poate ajuta cineva cu un cod sau macar o nume ca sa stiu ce sa caut pe viitor?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu are nevoie de piesa aceea. Am pus rezerva in acel loc si sta f bine nu se misca deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bh-94-ram - ok, o sa ajung duminica prin targ si o sa iau o roata, coraba si cric, eventual daca nu sunt multumit de cum sta ma gandesc ca in timp aflu si care e acea piesa.

 

Oricum aseara mai citind pe forum am dat peste un thread la aria de B6 cu aceleasi intrebari si m-am cam lamurit cum sta treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat cu roata de rezerva :) - mi-am luat un set de jante de aliaj cu tot cu cauciucuri pe care le-am montat pe masina, iar pe una din jantele de tabla am pastrat-o ca rezerva.

 

Acum mai trebuie sa gasesc cric original + coarba si gata :)

 

Roata sta ok in locasul ei, am luat exemplul din topic-ul de pe aria B6 si am pus burete in jurul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pana la urma, stie cineva cat costa la reprezentanta sa montezi bixenon adaptiv pe passat?

Am citit pe aici dar nu am gasit o informatie concreta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate daca citesti mai atent gasesti si o sursa de inspiratie : http://vwforum.ro/topic/101087-retrofit-xenon-oem-passat-b7-nota-tehnica/

NICI O REPREZENTANTA NU FACE ACEST RETROFIT! 

Daca facand o suma a celor de mai sus te "linistesti" e ok, daca vrei o continuare trebuie un scan al masinii, important este daca ai suspensii adaptive si anul pentru varianta AFS,

Toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e motivul pentru care nicio reprezentanta nu face retrofitul la faruri bi-xenon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CA nu au instructiuni si nu exista kit pentru asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

E posibil sa se monteze oglinda dreapta cu antiorbire?

Cea din stanga + interior au treaba asta.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pai cum sa montezi pe dreapta cand exista numai pe stanga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar vazut daca exista pentru alte piete.... cand o sa am timp, verific sa vedem daca exista pt UK, SUA, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!