Jump to content

Instalare ulterioara de pachete optionale - Passat B7


vtdesign
 Share

Postare recomandată

Senzorul de easy open de pe aliexpress. 68 USD cu cablaj cu tot. Se monteaza, codeaza si gata.

Merge cu madina inchisa/deschisa. Nu are importanta.

Se poate monta de oricine. Singura dificultate este la datul/pusul barii de spate. Restul este simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta kessy after market ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la cineva din SUA ca a reusit asa ceva dar e f greu de adaptat.

Eu cred ca e mai usor kessy OEM.

eu am facut retrofit kessy+ easy open la passat cc. Este f f ok. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat cu totul montarea kessy + easy open ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Centrala comfort kessy noua de la reprezentanta 1600ron

2. Cheie kessy noua repre 600 ron

3. 4 manere usi dezmembrari 200 ron

4. Antenele kessy dezmembrari 200 ron

5. Cablajul complet aliexpress 60 usd

6. Senzor plus cablaj easyopen aliexpress 68 usd

MERITA TOTI BANII DIN LUME (nevastamea e moarta dupa el. Nu mai cauta cheia in geanta).

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As pune si eu Easy Open ala, insa as vrea sa stiu pt break, doar modulul ala pe masina e inutil, nu-i asa? La berlina poate ca sare singur portbagajul dar la break presupun ca easy open nu e suficient, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, nu ajuta la nimic, nu lucreaza - in cazul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La variant easy open se pune in combinatie cu power trunk (deschidere elecyrica)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, asa cum am scris mai sus, nu-l ajuta. Dumi nu are portbagaj electric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, dar poate face retrofit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur - am facut - dar este costisitor - la sedan, una peste alta, este mult mai ieftin sa instalezi easy open.

La B7 variant, mai adaugi si portbagajul electric... te va costa mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am si eu o nelamurire. La Passatul meu exista scrumiera, dar bricheta este doar un plastic pe care scrie 12V.

Nu s-a fumat in masina, scrumiera e intacta, nici eu nu fumez.

Intrebarea este de ce nu e iluminata scrumiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ai pachet nefumatori. Ai curent la bricheta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Exact.....nu are pachet fumători....si nu este iluminata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Mihai, am curent, o folosesc la telefon. Pe bricheta " oarba" scrie 12v.

Mersi Florin, am crezut ca s-a ars becul. Totusi , daca e scrumiera acolo, poate mai pui o guma , ceva in ea. Puteau sa-i puna un bec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari , intreb aici deoarece nu stiu unde sa o fac ! 

   Am folosit Coca-Cola si un burete de vase , in ideea ca se va curata pachetul nichel din jurul geamurilor la B7 , insa nu a avut nici un efect pe loc , acum dupa cateva spalari , pe usa din dreapta la pasager , bandoul de pe marginea geamului s-a degradat / matuit/ zgariat ingrozitor , cum pot proceda sa il mai aduc la adevar pentru ca este foarte urat acum , sau daca se schimba usor si cat costa unul nou ? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, cine ti-a dat un astfel de sfat? Sigur nu era prietenul tau.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

As vrea sa instalez o unitate noua de navigatie (de pe modelele din 2016) pe masina mea (B7,2011,2.0 DSG) care in prezent are un RNS 315. Am gasit poza de mai jos pe un site forum din afara (http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7269178-VW-2016-Sharan-Radio-looks-nice). Stie cineva de unde as putea face rost de o asemenea navigatie? Sunt dispus sa o dau pe a mea la schimb/sa o vand si sa mai adaug bani pentru a face aceasta modificare. 

Este compatibila cu restul functiilor?

Multumesc

MIB.jpg

Modificat de Bratu Marius
added link
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vlahdacoroman

A incercat cineva sa schimbe la un pasat din 2011 climatic in climatronic?

Si daca da ce presupune acest lucru ? costuri si piese..!

Va multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat e de munca si demontat/montat-nu cred..se schimba toata unitatea de aer cu furtunele de aer,unitatea climatronic,trebuie demontat tot bordul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut - intradevar "spico" are dreptate - si eu m-am interesat cand am avut o skoda octavia 2010 motor 1.6 Tdi - foarte costisitor(cu toate ca gasesti la dezmembrari toata instalatia),am renuntat la idee apoi am vandut masina(nu din cauza climei) - daca vorbim de climatronic aici lucrurile stau mult mai bine - am avut golf 6 2011 cu climatronic de 2010(adica cu doua rotite),am cumparat modulu de climatronic care a aparut in finalu anului 2011(cel cu 3 rotite) , alta rama , montat plug&play , singurul minus era ca rama aftermarket pe care am luat-o nu avea decupat loc pt " PASSENGER AIR BAG" ,in cazu asta am bagat "chestia" sub climatronic sa nu se vada - am atasat poze cu climatronicul de 2010 si cel care a aparut pe masini incepand cu sfarsitul anului 2011.

3333.JPG

$_27qa.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
On 7/26/2016 at 11:54 AM, Bratu Marius said:

Salut, 

As vrea sa instalez o unitate noua de navigatie (de pe modelele din 2016) pe masina mea (B7,2011,2.0 DSG) care in prezent are un RNS 315. Am gasit poza de mai jos pe un site forum din afara (http://forums.vwvortex.com/showthread.php?7269178-VW-2016-Sharan-Radio-looks-nice). Stie cineva de unde as putea face rost de o asemenea navigatie? Sunt dispus sa o dau pe a mea la schimb/sa o vand si sa mai adaug bani pentru a face aceasta modificare. 

Este compatibila cu restul functiilor?

Multumesc

MIB.jpg

Doar in SUA se pune pe Passat, dar nu cred ca functioneaza pe B7. si mie imi place.

Nu mi-ar displacea nici asta, chiar daca e China:

https://www.aliexpress.com/item/For-VW-For-Volkswagen-Golf-V-VI-Plus-MK4-MK5-Car-Radio-Stereo-DVD-GPS-Navigation/32520582966.html?spm=2114.13010308.0.92.aGsate

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan pe B7/Cc nu se poate face retrofit la noua navigatie. Alta platforma, alt mod de comunicare. 

Vom vedea in urmatoarele luni. Va anunt daca apare ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin r., am vazut si eu navigatia aceea pe AliExpress dar poza pusa de mine e de pe un B7, si imi acum imi pun intrebarea, de ce se poate monta in SUA iar in Europa nu? Sunt multumit si de actuala navigatie insa pare ca aceea are un display mai mare. Pot oricand sa optez pentru o tableta dar tare imi e frica ca nu va functiona ca una OEM...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!