Jump to content

Harti navigatie (Touareg 7P)


dalex_c
 Share

Postare recomandată

Ajutat de colegul @Boditza, căruia ii Multumesc pe aceasta cale am reusit:

1. Update la ultima lersiune K0821

2. Activare online services

Din nefericire am următoarea problema: cand am sim in mmi telefonul conectat pe bluetooth nu mai poate fi folosit in modul handsfree numai in a2dp, lucru evident deranjant.

Urmeaza sa fac update la hărțile 2017-2019.

Un sfat de final este sa nu dati banii pe asa ceva, procedurile sunt foarte simple, dar, cum am scris si in postul de mai sus, nu folosiți MacOS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dupa ce am facut update soft + harti am eroare pe modul 5F incorect software version

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori sunt prea obosit ori nu vad unde este...ma poti ajuta cu un copy&paste te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ANdi B. Am incercat schimbarea valori pe canalul 15 cu calculatorul respectiv insa fara succes. Eroarea e tot acolo. Ce am observat este o alta eroarea aceea (software management) la mine e incorrect software version 01043. Poate s a mai lovit cineva de eroarea asta si ma poate ajuta. 

Am mai auzit ca ar trebui update treptat (fiecare versiune in parte) dar mi se pare o prostie asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Cu intaraziere dar poate ajuta pe cineva ?

https://www.youtube.com/watch?v=FZgs8Npq0Vg

Procedura merge si cu alte erori aparute dupa update.

Profit de acest post cu o rugaminte. Are cineva firmware-ul K0284 original fara modificari ? Reusesc sa gasesc doar versiuni modificate care nu ma lasa sa rulez scripturile pentru activarea Google Maps si a serviciilor online. Cu respect

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista versiuni modificate, ci nu ai activat tu auto-runnul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o versiune ruseasca care activeaza automat green menu si user config. Din ce am inteles singurul script pe care il ruleaza e patcherul facut tot de ei.

Cum activez autorun-ul daca ai mai facut asa ceva? 10x ?‍♂️

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, pot face update la ultimele harti daca am soft-ul P0535? Nu stiu ce harti are masina (V10, V11..) ca nu imi arata ca la alti posesori de pe net cand apesi tastele phone + settings. Atasez poza:

received_2468572099870707.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti face update la ultimul firmware P0824 (dureaza o ora) si dupa update la harti. Dar ca raspuns direct la intrebarea ta, nu stiu daca poti instala ultimele harti pe versiunea aia de firmware.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot face direct update? Sau trebuie sa trec la P0821 -> P0823 si apoi la P0824?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut direct de la HN+_ DAB_ K0097 la P0824 si totul pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Un link cu soft si harti? Celelalte au expirat :( 

Le poti da intr-un mesaj privat daca aici nu se poate ?

Modificat de Sebastyan. G
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, 

Sunt proaspat poseor de 7P si incerc sa ma.documentez ca sa pot sa fac update de firmware si harti la RNS 850.

Sa inteleg ca varianta de soft ce o am momentan este ceva antica ? Nu am gasit nicaieri varianta asta. 

Multumesc

 

20190815_164910.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 12/10/2018 at 6:35 PM, ANdi B. said:

Ajutat de colegul @Boditza, căruia ii Multumesc pe aceasta cale am reusit:

1. Update la ultima lersiune K0821

2. Activare online services

Din nefericire am următoarea problema: cand am sim in mmi telefonul conectat pe bluetooth nu mai poate fi folosit in modul handsfree numai in a2dp, lucru evident deranjant.

Urmeaza sa fac update la hărțile 2017-2019.

Un sfat de final este sa nu dati banii pe asa ceva, procedurile sunt foarte simple, dar, cum am scris si in postul de mai sus, nu folosiți MacOS.

Salut,

@ANdi B.

Ai reusit sa rezolvi problema cu handsfree-ul?! Am aceeasi problema si mi-ar fi utila navigatia conectata la internet ..dar fara telefon conectat prin bluetooth functional este useless..

merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna tuturor. 

Am un model Touareg 3l, 2012, la care am facut un update de soft inclusiv la rns, merge google maps, etc. De o vreme gps-ul nu ma Mai vede in locatia unde sunt, cu sau Fara internet cu sau fara gMaps activate, nu.ma vede.  Am dat restart fortat, dar nu stiu de unde poate veni.problema. Din 14 sateliti nu vede niciunul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Este stricata antena GPS. Trebuie schimbata.

Modificat de Whisky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa un scan pe 5F si postează aici, altfel ne dam cu părerea se pomana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare! 
am facut si eu update la soft+harti P0824 si 6.28.2 varianta ruseasca. Insa nu imi apar limitele de viteza ??‍♂️
Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar...exista vreo diferenta intre cea gasita pe net si cele vandute de “dealeri” atata timp cat inclusiv codul de harta e identic?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema limitelor de viteza nu este de la harta, de la firmware sau de la activator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua ! 

Am si eu problema asta cu navigatia , ma arata in alt loc decat as fi , am bagat si alta antena in spate la MMI si nu s-a schimbat nimic din pacate.. 

As vrea sa fac si un update de firmware si de harti , poate pot seta locatia manual prin coordonate . 

 

Daca stie cineva care ar fi solutia , sau poate antena se leaga in alta parte ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce ai pus alta antena, ai mers un pic cu masina? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!