Jump to content

Harti navigatie (Touareg 7P)


dalex_c
 Share

Postare recomandată

unde vezi ce varianta de harta ai ? noi avem masina luata recent si am venit pe navigatia masinii din Germania , am tot folosit-o prin Bucuresti si ne-a dus la fix , permanent 3 variante de alegere ruta .

Probabil in "Green menu" dar este accesibil doar daca ai activat cu vagcom. La mine initial harta Romaniei era sumara - drumuri nationale si marile orase. Acum am toate satele si stradutele din ele. La fel si Bulgaria.

Modificat de RobertS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A mai facut careva update la hartile de navigatie?

Ceva pareri/impresii?

Dupa ce am cautat pe net am gasit ceva update oficial(puteti vedea atasat poza dvd-ului cu part nr si cateva dintre imbunatatiri). Eu am verificat la mine si imi zice ca sunt up to date, ma rog nici nu am intrat in detaliu pt ca aveam deja update facut la harti si daca facea update si la RNS riscam sa pierd si modificarile facute la optiunile ascunse. Puteti verifica si voi, eventual ceva sfaturi de la dealeri locali VW si sa ne transmiteti feed-backul. Intrebati de update part nr. K00.5001.46.99 si verificati daca aveti versiunea P0534_2.

post-69245-0-44596300-1352674751_thumb.j

post-69245-0-48007800-1352674787_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ca sa nu mai timit PM, postez aici datele de contact, cu acceptul baiatului care face update.

Il puteti contacta la nr de tel: 0721266269, Adrian.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • Administrator

Urmatoarele posturi comerciale sau OFF vor fi sanctionate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Exista cumva disponibil update-ul pt 2013 ? Daca da, l-a instalat cineva ? Sunt diferente pt Ro fata de versiunea 2012 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

noi am facut upgrade 2012 cred... si merg la nivel de sat/comuna ne-a dus fix unde am vrut pe toate paraiele .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua, postez si aici, nu stiu exact unde sa postez solicitarea.

Sunt proaspatul posesor a unui VW Touareg 3L 204CP - model 2013.
Am luat o masina noua tocmai ajunsa in showroom fara sa fi facut o comanda pentru o configuratie mai speciala.
Am stiut ca nu are navigatie si nici bluetooth si ca displayul este RCD550. Dupa o luna as vrea mai mult. Am gasit un aparat RNS850 original dintr-un autovehicul Touareg cu dauna totala.
Problema acum este de compatibilitate si se mai trebuie sa iau.
Mentionez ca de pe ebay cumpar DOAR aparatul RNS850 cod: 7P6 919 603 fara nimic altceva, ceea ce mai trebuie va trebui cumparat de undeva sau de la o reprezentanata VW.
Poate ma puteti  ajuta cu un sfat. Poate nu merita suma investita.

Va multumesc anticipat,

cu stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna,

 

In zona Timisoara - Arad - Oradea, exista cineva care se ocupa de actualizarea/activarea hartilor 2013?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2013 nu se poate instala inca pentru masina ta. Cu stima, Daniel.

Modificat de Whisky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de touaregul din 2012 (Volkswagen Touareg 4.2 V8 TDI auto 4WD), nu de golf...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat de update 2013 pentru rns850 in zona Oradea-TM-AR.

Touareg V8tdi 2011.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Pe masinile cu navigatie generatie noua gen vw rns850, audi mmi3g, bmw cic, nbt nu se pot introduce avertizari radar din pacate. Cel putin in momentul de fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am facut update-ul la vers. 2014, care are in plus fata de vers. 2012 autostrazile actualizate (A2 completa, A3, Tm - Arad, dar fara tronsoanele de A1 inaugurate anul trecut) + zona centrala a Buc in 3D, pasajul Basarab etc. Pt Bucuresti sunt in plus o serie de actualizari de sensuri unice. Acoperirea 3D este mult imbunatatita, existand zone 3D in Tm, Iasi dar si Sofia samd. Odata cu update-ul hartilor s-a facut update de FW, care are o serie de functii noi (posibilitate de reglaj ceas dupa GPS si altele).

Per total - o investitie foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am facut update-ul la vers. 2014, care are in plus fata de vers. 2012 autostrazile actualizate (A2 completa, A3, Tm - Arad, dar fara tronsoanele de A1 inaugurate anul trecut) + zona centrala a Buc in 3D, pasajul Basarab etc. Pt Bucuresti sunt in plus o serie de actualizari de sensuri unice. Acoperirea 3D este mult imbunatatita, existand zone 3D in Tm, Iasi dar si Sofia samd. Odata cu update-ul hartilor s-a facut update de FW, care are o serie de functii noi (posibilitate de reglaj ceas dupa GPS si altele).

Per total - o investitie foarte buna.

Cât a costat că sunt interesat.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Update-ul a fost facut de userul Whisky, totul a mers ok. Deci poti lua legatura cu el pentru toate detaliile necesare.

N-am avut nicio problema dupa update, iar hartile 2014 sunt excelente, incomparabile cu cele din aniii anterior. De asemenea, noua versiune de firmware P0535_2 aduce mai multe functii noi fata de cea precedenta. Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Update soft+harti facut de userul Whisky, totul a mers brici, la un MMI 3G Plus (HDD, 2xSD, 7", fara touch) - audi a4 avant 2009.

Functii noi venite cu softul nou iar harta mult peste ceea ce era inainte (2009).

Recomand si in acelasi timp ii multumesc pt acest update!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu de o singura eroare, nu am retinut codul, insa nu am vazut nicio problema in functionarea navigatiei sau a masinii.

Detaliile ar trebui sa le stie Daniel/Whisky.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste harti pe SD card, pentru sist nav RNS 310 sau 315?

Mersi anticipat!!!!

Sarbatori Fericite!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rns 310 - doar de la Ungaria spre Vest ( Romania e doar la nivel de drumuri nationale )

Rns 315 doar la reprezentanta. Exista Romania detaliata. In jur de 150 e.

Sarbatori fericite !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!