Jump to content

dvn2007
 Share

Postare recomandată

Aveti idee daca exista asa ceva la VW si daca monteaza cineva astfel de dispozitive?

Am RCD 510 si m-ar interesa sa montez asa ceva (navigatie iGO with RCD510)

http://acap.simplr.co.nz/products/acap9100-2/

mai multe info am vazut pe topicul de Audi

http://vwforum.ro/topic/93589-navigatie-igo8-cu-touchscreen/page__hl__igo8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai RCD cu intrare video ?

Cei care au RCD 510 si mai au nelamuriri daca au bluetooth sau nu :

- apasati pe butonul MUTE si daca aparatul intra pe mute inseamna ca NU aveti bluetooth

- apasati butonul MUTE si daca aparatul intra in meniu telefon atunci AVETI bluetooth

TE referi la mute de pe Volan? Ca cel de pe RCD face mute in ambele situatii.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai camera de marsarier? Daca nu inseamna ca nu ai rcd cu intrare video.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy : TE referi la mute de pe Volan? Ca cel de pe RCD face mute in ambele situatii.

Butonul MUTE de pe aparat isi schimba functia cind are bluetooth (vorbim de RCD510)

Asa sa intimplat la mine dupa ce am instalat bluetooth-ul si asa este specificat si in cartea tehnica !!!

Modificat de enrico
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca rcd-ul nu are intrare video se poate monta o interfata, si pe Okazii au asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am camera de marsarier, deci nu am intrare video...

Cat costa interfata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy : TE referi la mute de pe Volan? Ca cel de pe RCD face mute in ambele situatii.

Butonul MUTE de pe aparat isi schimba functia cind are bluetooth (vorbim de RCD510)

Asa sa intimplat la mine dupa ce am instalat bluetooth-ul si asa este specificat si in cartea tehnica !!!

NU, la butonul PHONE de pe volan. LA mine PHONE facea mute, acum intra in meniul telefonului pe MAXIDOT. Butonul din stanga aparatului face acelasi lucru in ambele situatii=mute.

Butonul mute de pe volan inainte facea mute, dupa montare bluetooth face apelare vocala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca rcd-ul nu are intrare video se poate monta o interfata, si pe Okazii au asa ceva.

Ai intrebat si ti-a spus ca se poate si fara? Pe ce se leaga la rcd?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, la butonul PHONE de pe volan. LA mine PHONE facea mute, acum intra in meniul telefonului pe MAXIDOT. Butonul din stanga aparatului face acelasi lucru in ambele situatii=mute.

Butonul mute de pe volan inainte facea mute, dupa montare bluetooth face apelare vocala.

Eu am spus cum sa intimplat la mine

NU am comenzi pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu pe RCD 510 exista un buton PHONE care are functie de MUTE daca nu ai bluetooth. La fel si pe volan e un buton cu un telefon pe el care are aceeasi functie ca butonul PHONE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am spus cum sa intimplat la mine

NU am comenzi pe volan

Am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si eu si nu am gasit nimic. Asa ca cel mai probabil... nu. Sau nu usor...

Intr-un an(nu stiu exact ce an), VW a trecut de la RCD-ul asta:

RCD510-Passat.jpg

la asta:

vw_rdc_510.jpg

Nu am gasit pe nicaieri de ce s-a facut trecerea asta.

Asa ca raman doar doua lucruri de facut:

- faci update(sau downgrade) de firmware de la unul la celalalt, banuiesc ca se poate si la RCD cam la fel ca la RNS, dar nu am gasit pe nicaieri informatii. Poti sa intrebi la reprezentanta daca fac si cat ar costa...

- faci schimb cu cineva care il are pe cel pe care il vrei - e cel mai simplu asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa inteleg si eu.. au conceput niste RCD 510 cu intrare video.. si altele fara? Cum putem sa determinam daca cel de pe masina are sau nu intrarea video? are cineva o poza cu acele mufe marcate? macar sa il dau jos si sa vad ce are pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

510-le simplu are o singura mufa patrata, in care intra boxele.

rcd510-backa.jpg

Cel cu intrare video, are o mufa in plus(dreptunghiulara):

RCD510_Rear.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. daca nu ai camera si totusi crezi ca ai intrare video, in spate ar trebui sa ai o mufa nefolosita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rombu@

Daca masina nu a avut camera din fabrica, slabe sanse sa ai RCD 510 mufa 26 pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat nu se poate ! nu are mufa aceea galbena din imagine. In schimb in cea neagra din colt mai sunt cateva locatii goale. Oricum mi se pare SF faptul ca se obosesc sa faca mii de variante la acelasi radio,.. nu mi se pare cost effective

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt, dar nu au treaba.... sigur e cost saving... ca altfel nu faceau asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt doar 2 RCD510: normal si premium, care are mufa video. Ce rost era sa monteze unul cu mufa video daca masina nu era comandata cu camera?

Din pacate la fel e si la centrala electrica, indiferent cat de dotata e masina, daca nu are xenon oem slabe sanse sa aiba centrala electrica highline (fara ea nu va merge faza lunga la xenon).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe cartea mea de la RCD 510 scrie ca e Premium :icon_cheesygrin: dar n-are intrare video.

Mai exact:

RCD 510 fara intrare video: 3C8 xxx xxx x (cum am eu)

RCD 510 cu intrare video: 1K0 xxx xxx x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Premium, daca nu ma insel, e varianta noua, cea cu skin-ul Highline. Cel vechi e cel cu skin-ul Premium.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!