Jump to content

dvn2007
 Share

Postare recomandată

Premium, daca nu ma insel, e varianta noua, cea cu skin-ul Highline. Cel vechi e cel cu skin-ul Premium.

Deci Premium nu are skin premium ? :sly:

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci Premium nu are skin premium ? :sly:

RCD510-Passat.jpg

vw_rdc_510.jpg

Cel de sus e skin-ul Premium, cel de jos, mai deschis la culoare, e skin-ul Highline. Toate modelele noi, care se numesc Premium 8, vin cu skin-ul Highline...

Numele skin-urilor sunt luate de la RNS, nu au legatura cu numele aparatului.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mica problema cu RCD-ul care nu vrea sa imi citeasca unele melodii desi ele sunt mp3-uri. Nu sunt VBR (variable bit rate) care oricum pot fi redate.

Mai ciudat este ca am pus o melodie de 2 ori, downloadata din aceeasi sursa si pe una o citeste pe cealalta nu. Culmea ca majoritatea care nu merg sunt trackuri adaugate recent.

Pe iTunes nu am probleme in a mi le reda cum trebuie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Formateaza cardul vezi poate te ajuta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@flotouran95: Asta mai trebuie incercat, mersi de idee :icon_thumleft:

Rave, am vazut ca MacOS mi-a facut unele fisiera care incep cu un punct. Alea clar nu sunt citite, insa eu ziceam de cele normale care nu au ceva special la ele. Oricum mai am de invatat despre tainele Mac-ului. Cale de intoarcere la Windows nu vad, dar nici de a lua iOS :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca RCD-ul citeste fisierele ascunse ale MacOS-ului si pana acum n-am dat peste nicio melodie pe care sa nu o citeasca.

Singura "problema" e ca la un mix de 2 ore, cu bitrate variabil, nu imi vede durata, afiseaza doar VBR... Meh!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce dimensiune are mix? Ca din cite stiu eu ce e peste 700 mb da eroare ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3-400 Mb. Cred ca e din cauza ca e variabil, ca altceva nu are ce sa fie. Il canta si deruleaza perfect, pur si simplu nu-mi arata durata. Dar n-as putea spune ca ma deranjeaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Converteste-l cu ceva program si vezi apoi e singura solutie dar daca zici ca nu te deranjeaza asta e

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Am sa scriu aici fiindca nu am gasit alt topic.Daca fac trecerea de la rcd 310 la rcd 510 sau rns 510 se potrivesc mufele,imi mai trebuie si alte cablaje?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc.

Pentru RCD nu mai ai nevoie de nimic. Pentru RNS mai ai nevoie de o antena GPS dar, cel mai probabil, vine cu RNS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita un rns 510 ? hartile sunt destul de detaliate pt Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt foarte detaliate pt Romania.. cel putin de la versiunea 8 in sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva care este data ultimului update de harti la rns 510 si cat ar costa un update. Am cumparat un golf 6 , dar inca nu am intrat in posesia lui din Germania si nu are update de harti facut de la prima imatriculare in 2009. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici vorbim de RCD nu RNS.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vreo modalitate de a dezactiva senzorul de lumina (cred ca asa ceva este) si de a seta luminozitatea manual la RCD510 ? Observ in ultimele zile dimineata devreme cand inca e semi-intuneric ca luminozitatea si-o seteaza automat la minim si creste pe masura ce se lumineaza de zi. Noapea in schimb e uneori prea luminos... Daca setez din meniu la display luminozitatea de la low la high nu se observa mare diferenta.

Cat despre acel secret menu, exista si la RCD? Prin apasarea butonului setup prelungit reusesc sa intru doar in meniul de setari rafio FM/AM si o sectiune in care vezi detalii despre firmware.

Modificat de luciteck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD nu are senzor de lumina din ce stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca are, la fel zic si altii :)

http://forums.tdiclu...d.php?p=3099159

Quote:

Originally Posted by Hondroid viewpost.gif

The RCD510 has a anti theft light in the upper right corner of the bezel but the light does not work/light at all.

If your RCD510 is like my 2010 RCD510, that light you're speaking of is not a light but an ambient light sensor for the LCD backlight.

sau aici:

http://www.scirocconet.co.uk/forum/viewtopic.php?f=58&t=4889

Modificat de luciteck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu are senzor de lumina, cu un pic de rabdare (din motive evidente nu reactioneaza instant) se poate testa ziua acoperind cu degetul, incet-incet incepe sa creasca luminozitatea

Softul e mai ciudat (a se citi cu mici bug-uri), este o setare care apare doar cind vrea - timpul cit sa fie pe ecran informatiile de climatronic - a trebuit sa o vinez ca sa o cobor la 3 secunde, si mix-ul numai random nu e (valabil doar la unele versiuni hw de rcd, aparent sint cel putin doua)

Modificat de danb1974
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca are un senzor cam idiot care noaptea creste luminozitatea, cand ar trebui sa fie pe dos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu ai senzorul defect, sau alta sursa de lumina care sa-l pacaleasca. Nu se poate citi senzorul din vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!